208 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Vrijmetselaarsloge Karei van Zweden. Rozengracht. Pres. C. F. F. Rinia van Nauta; Secr. H. Elzas; Thes. D. Stolp. Groote Sociëteit, op het Oudewand. Bestuur: Pres. SAK baron van Nagell; Secr.-Thes., Ger. L. Maaldrink, F. A. J. Pip! penhegen, H. G. J. Schillemans en mr. J. B. Sölner, plm. 120 gew. leden. Entree f 15.contributie 30.—, sortie f 100.—. Nieuwe Sociëteit, in de Beukerstraat. Bestuur: Pres H v d Worp; Vice-Pres. H. A. Ezerman; Thes. M. Vromen;' Secr.'G.' btuurop, W. Elzas, W. C. v. d. Staay en R. Pitlo. Getal leden 153. Contributie 10.Buitengew. leden 0.50 per maand, buiten-leden 4.— per jaar, entrée f 3.—, sortie f 25.—. liulten Sociëteit, aan den Coehoornsingel. President H. Nie- meijer; Vice-President H. C. Mellet; Secretaris J. G. Pompe- Thesaurier J. P. Wilh. van Elk; D. J. Wöhnnann, J. B. Gosselaar beerta en G. v. d. Burg. Telt ruim 450 leden. Contributiehoofden van gezinnen 12.50, alleen wonende heeren, geen hoofden van gezinnen 7.50, alleen of bij anderen inwonende dames 5. mannelijke minderjarigen van 18—23 jaar 4.—, sortie f 10.—! Wie tusschen 1 October en 1 April lid wordt betaald de halve contributie. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. Bestuur ri?' St. H*verkoi'n van Rijsewijk; Secr. C. Kamp; Penningm. J. M. Lbbens Leden: Ds. B. H. d'Auzon, Mr. B. G. Wildervanck w H' F' Bloem€rs, Dr. J. van der Hoeven en Mr. W. f. iromp Meesters. Maxim, contributie 5.25, 4.— of ƒ3.—. Algemeen Nederl. Verbond, afd. Zutphen. Bestuur: Voorzitter Dr. J. van der Hoeven; Secretaris Jhr. Mr. C. C. de Jonge; Pen ningm. Mej. A. A. Labrijn. Bestuursleden: Mej. A. A. Henny Mevr. J. C. A. Wildervanck de Blécourt. Spiritische Vereeniging Harmonia, afd. Zutphen. Bestuur: Voorzitter Jan Dekker; Secretaris: J. H. Wigman Jr.Penningm. en Bibliothecaris J. Been Azn. Deze vereeniging stelt zich ten doel bevordering van de kennis van do spiritische verschijnselen en verspreiding der ethische beginselen van het spiritisme. Vereeniging: Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zutphen, gevestigd: Rosmolensteeg. Bestuur: Mr. B. G. Wildervanck dé Blécourt, Pres.; Jonkvr. C. Engelen, Secretaresse; G. J. Stoop Penningmeester; C. Kamp, J. L. Faber, J. Cohen, Mej. C Rut gers, F. Deurvorst, P. Kat, Mej. H. J. Rcesink, Dr. J. H. F. Bloemers, Ds. B. H. d' Auzon (toegevoegd door de Mij. tot Nut van 't Algemeen) en een vacature. Bilbliothecaresse Mej. C. van der Brugghen. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 209 Geopend: Werkdagen: 10—5, 61/ 91/,. Zondagen gesloten. Uitleenen van boeken: alle werkdagen des middags en des avonds tot 9 uur kinderboeken alleen Woensdag van 3'/2—5 uur. „Zutphen Vooruit". Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Bestuur: Pres. D. J. Bosman, Vice-pres. M. J. Mulders, Secr., H. G. J. Schillemans, Penningm. L ZerSe'é) P' W' van Elk> D' H' Jordaan, G. v. d. Burg en G. W. Velders. Het doel der vereeniging is: het bezoek van vreemdelingen aan Zutphen en Omstreken en hunne vestiging aldaar zooveel mogelijk te bevoideren. Zij tracht dit doel o.m. te bereiken door: a. bevordering van den bloei van Zutphen en Omstreken, b. het verblijf aldaar zooveel mogelijk te veraangenamen voor Zutphenaar en vreemdeling. De contributie voor gewone leden bedraagt 1.s jaars. Statuten met huishoudelijk reglement en andere gewenschte inlichtingen verschaft de secretaris der vereeniging. Centrale Commissie voor Arbeidersontwikkeling (gevormd uit Zutph Bestuurdersbond, S. D. A. P., Onderwijzersbond, Ned. Ver. Afsch. v. Alkoholh. Dr. en Coöperatie ,,Het Volksbelang") Bestuur:. Voorz. G. W. van Laar; secr. W. O. Eskes; 2e secr Fr. y. d. Harst; Penningm. E. Piepers; 2e penningm. A. R. •Bronkhorst. Selskip „Fryslan" to Sutfen. Bistjur: A. K. Klaren, Forasit- ter, J. Klaver, Skriuwer, A. Brouwer, Skathalder, T. Nijenhuis A. J. Gerritsma, Bysitters. Hulpbank. Pres. Mr. J. B. Sölner; Secr. H. G. J. Schillemans; Thes. L. Albers. LedenMr. M. Rom Colthoff, J. C. Goldenberg, Th. A. Goddard en J. P. W. van Elk. Zitting eiken Zaterdag van 8—9 uur in de militiezaal op het 's-Gravenhof. Eene instelling onder het toezicht van het Departement Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke ten doel heeft aan nijvere lieden een geldelijk voorschot te verstrekken, tot uitoefening van eenig beroep of bedrijf. De voorschotten zijn van f 10.— en hooger. Zij worden verleend togen hoofdelijke borgstelling van twee gegoede personen voor hoogstens één jaar, de rente berekend naar 5 ten honderd per jaar. Bij geregelde afbetaling wordt 2 pCt,. gerestitueerd, indien dat wekelijks geschiedt en 1 pCt. bij maandolijk- sche afbetaling. Bij den heer J. J. v. Beest, Emmoriksche weg 42, zijn inlichtingen te verkrijgen. Spaarbank-Vereeniging, goedgekeurd bij Kon. Besl., onder be scherming van het Departement Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Waarborgkapitaal 960.000 Directeuren: G. Lijsen, W. H. Schukking, H. J. Reesink, L. Albers, J. C.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1924 | | pagina 107