206 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Volkszangschool. Bestuur: Pres. Ds. B. H. d' Auzon; Secr. Mevr. J. J. Kamp—Bek; Penningm. H. J. Smith. Leden: Dr. J. Oudenampsen en Mevr. H. Dekker. Onderwijzer: A. de Haan. Eene inrichting van wege de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met eene subsidie van gemeentewege. Zij wordt bezocht door ongeveer 160 leerlingen. Vereeniging „Zanglust", opgericht 22 October 1876. Directeur de heer P. Hendriks. Bestaat uit een gemengde-, Mannen- en Vrouwenzaugvereemging. Ongeveer 35 werkende leden. De con- tnbutie bedraagt 20 cent per week. Donateurs betalen minstens 1.50 per jaar. Bestuur: W. J. Assink, Voorz.; P. van Zeben, Secr G. M. A. Kluin, Penningm.: Mej. D. Rondeel, Algem. Se cundus; Mej. B. Cleve, Biblioth.; Mej. C. P. Buitenhek, Eerelid. De Stem des Volks (Soc. Dein. Zangvereen.). Afdeeling van den Bond van arbeiderszangvereenigingen in Nederland. Th. J. Kling, Voorz.; G. W. van Laar, Seer.: W. Kranenburg, Pennningm.: W Schorr, 2e Voorz.Joh. v. Dongeren, 2e Secr.G. J. Wansink 2e Penmngm.; Mej. R. ten Bolscher en Mej. Heyink, lieden H J Laar, Biblioth. Muziekvereeniging „Crescendo", opgericht 18 Juni 1895 Be stuur: R. H. Timmer, Pres.: H. J. Nagtegaal, Secr.; H. H. Stom ter, Penmngm.: A. Hagenbeek en D. Buitenhuis, Comm. v. orde H. Jansen, Biblioth.; A. Bolthoff, Algem. Secundus: W. G. dé Widt, Directeur. De vereeniging telt plm. 39 werkende leden, 6 aspiranten en 205 begunstigers. Men wordt donateur voor eene jaarlijksche bijdrage van minstens 1.50. Zutphensche Orkestvereeniging. Voorz.Mr. C. E. Stoft: le o' A' G' Beelaerts van Blokland: Vice-Secr. Dr. E J W. Holleman; Penningm. G. W. Velders; Bibliothecaris J. J A .Nieuwkamp. De jaarlijksche contributie voor werkende leden is 3.-, terwijl men om donateur te worden minstens 2.50 per jaar moot bijdragen. Vereeniging tot beheer van een Muziekkorps. Bestuur: J. J A Nieuwkamp, Voorz.; G. W. van Laar, Secr.; W. J. van Langen Penningm.; Leden J. A. Paap en G. B. Gosselaar Beerta. Kape.1- meester: F. Engelsma. Afd. Zutphen v. d. Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Pres. Dr. D. Bruins; Secr. Dr. E. C. C. van Lennep; Penningm. A. Meilink. Leden: Mr. J. L. Sölner, Jhr. Mr. Dr. J. P. Hooft Graafland, W. H. Haverkorn van Rijsewijk, J. Klaver, W. van der Woude. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 207 Zutphensche Roei- en Zeilvereeniging „Isala" te Zutphen. Bestuur: W. H. Haverkorn van Rijsewijk, Voorz.; mr. C. Veen, Secr. mr. C. D M. Hupkens van der Eist, Penningm.dr. Führi Snethlage, A. P. H. Boellaard en B. J. Stoop, Commissarissen. De Vereeniging stelt zich ten doel het beoefenen en bevorderen van de roei- en zeilsport. Olympia. Vereeniging ter bevordering der praktische gymna stiek. Opgericht 1 Januari 1875. Bestuur: C. Hage, President; F. Reesinck, le Secretaris; J. A. R. Prinsen, 2e Secretaris; R. Dek ker, Penningm.; A. G. Wunderink en A. E. J. D. Meijer, Comm. van Orde; G. Kelholt, Alg. Secundus. LeidingC. Hage, Leeraar M.O. en Mej. P. M. v. d. Weel, Leerares M.O. De Vereeniging telt 48 werkende leden, contributie 10.'s jaars, oefenings avonden Donderdag en Zaterdag 810 uur; 17 adspirant-werkende leden, leeftijd 1720 jaar, contributie 8.'s jaars, oefenings avonden als boven; 38 damesleden, leeftijd 1520 jaar, contributie 8.— 's jaars, oefeningsavond Woensdag 810 uur; 31 juniores leden, leeftijd 1317 jaar, contributie f 5.'s jaars, oefenings avonden Maandag en Donderdag 78 uur, 110 begunstigers, con tributie minstens 3.50 's jaars. Gymn., Til- en Worstelvereeniging ,,Sandow". Opgericht 17 Augustus 1907. Bestuur: Voorz. A. J. Postma; Secr.-Penningm. W. J. Huisman; 2e Secr. J. van Bel; Comm. J. Nengerman; Alg. Bestuurslid J. H. Meulenbroek. Oefeningslokalen v. d. afd. gymn. Gem. Gymnastieklokaal; v. d. afd. krachtsport: zaal Kelderman, Raadhuissteeg. Oefeningsavonden: Maandag- en Vrijdagavond van 810 uur. Voor de damesafd. Zaterdagavond 810 uur Gem. Gymn. lokaal. 70 Werkende leden; 35 dames-leden; 25 adspiranten. Contributie afd. Gymn. 10.40 per jaar; afd. Krachtsport 13.— per jaar; dames 7.80 p. jaar; adspir. 5.20 p. jaar. Donateurs minstens 1.50 per jaar. Pictura. Bestuur:Voorzitter; Fr. Reesinck, Secr.-Penningm.: Leden: Mr. F. L. J. G. Dikema, J. Kruys Voor- berge, Jonkvr. C. Engelen, Dr. D. Bruins, D. Molenaar, D. J. Bosman. Getal leden 48. Contributie 4.zonder aandeel in de jaarlijksche verloting 2. Doze vereeniging stelt zich ten doel door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekenmgen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen. Vereeniging tot bevordering van Beeldende Kunsten onder beheer van het bestuur der Maatschappij ,,Arti et Amicitiae" te Amsterdam. Lidmaatschap 5.Jaarlijks verloting van Kunst werken enz. Correspondent voor Zutphen en Omstreken J. Nij- kamp, Beukerstraat 29.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1924 | | pagina 106