204 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Genootschap ter beoefening van Natuurkundige Wetenschap pen (Physica). Bestuur: Pres. Dr. S. Postma, dr. I. M. de Haas B. H. d' Auzon, H. W. A. Behrens, C. Bijl; Seer. Dr. D. Bruins; Penningm. Dr. J. Oudenampsen; adv. lid G. L. Maaldrink. Houdt s winters zes lezingen op Maandagavonden boven de Groote So ciëteit. Contributie 1.—, f 3.— of f 5.—. Getal leden 140. Kring voor Wetenschappelijk Onderhoud. Bestuur: Pres Dr D. Brums: Vice-Pres. C. Bijl: le Seer. Dr. J. W. Lem; 2e Secr Ds. J. L. Faber. Deze vereeniging, waarvan het aantal leden niet meer dan vijftig mag bedragen, heeft ten doel onderwerpen van wetenachappolijken aard te be spreken. Daartoe wordt door het lid, aan hetwelk door het lot eene spreek- beurt is opgedragen, eone mededeoling gedaan. Nadat de spreker zijn rede heeft mtgeeproken. wordt de discussie over het behandelde onderwerp ge opend. De vergaderingen worden gehouden op den eersten Vrijdag van elke mannd. van October tot en met Maart. De contributie bedraagt 2.25 s jaars. De vereeniging verkiest zelve hare leden. Nederlandsche Jeugdbond voor Natuurstudie, afd. Zutphen Ch. Gl. Behrens, Voorz.: J. G. Papousek, Secr.; G. F. Makkink Penningm. Mej. A. Oldigs en Mej. W. Withaar. Do vereeniging stelt zich ten doel liefde voor de natuur bij de jeugd aan te kweeken. Ontwikkelingsfederatie. Voorz. Dr. H. T. de Graaf; Beer R Roman; Penningm. J. M. Ubbens; Leden: J. Hcskes, Mr Wilder- vanck de Blécourt. Commissie van beheer van het Museum in het Wijnhuis, Oud heidkamer van Zutphen en de Graafschap. De commissie bestaat uit 7 leden, waarvan 1 benoemd wordt door en uit het college van B. en W.. 3 door den Gemeenteraad en 3 door het bestuur der Vereeniging Zutphen Vooruit". Voorzitter: de heer D. Molenaar (B. en W.), leden de heeren Dr. K. O. Meinsma, M. J. Mulders, mej. W. v. Alphen, (Gemeen teraad), jonkvrouwe C. Engelen, D. J. Bosman en S. Nijburg Zutphen Vooruit"). Secretaresse en conservatrice is jonkvrouwe C. Engelen, tot wie alle aanbiedingen voor geschenken of in bruikleen te geven voorwerpen moeten worden gericht. Zutphensche IJsvereeniging. BestuurPres. J. R. v. d. Berg v. Saparoea; Vice-Pres. mr. P. Wildervanck de Blécourt; Secr. H. J. Jansen; Penningm. J. van der Sloot; Alg. Secundus: H. H. Knop pers; K. v. d. Veen; J. H. Jansen; A. P. H. Boellaard; E. Enze- rink; G. van Altena; J. J. Visser; J. B. Gosselaar Beerta. Telt 650 leden. Contributie 2.—, Entree 1.—. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 205 Schietvereeniging ,,W. W. W. W.", opgericht door de afd. Zut phen van Volksweerbaarheid. Bestuur: L. Kieviet, Voorzitter; D. Smit, Secretaris; P. Dullaert, Penningmeester. De Vereeniging telt thans ongeveer 15 ledon: contributie der leden 25 cent per maand. Begunstigers 1.per jaar. Casino. CommissarissenPres.: H. G. J. Swaving; Secr.-Pen- ningm. Contributie 7. Maatschappij tot bevordering der Toonkimst. Afd. Zutphen, 140 leden. Contributieleden 5.50, donateurs ten minste 2.50 daar boven. Bestuur: J. J. A. Nieuwkamp, Voorz.; Dr. J. Oudenamp sen, Onder-Voorz.N. A. Kerlen, Biblioth.; D. A. Binnendijk, Penningm.; B. H. d' Auzon, Secr.; Directeur: A. A. M. ten Bosch. Do afdeeling heeft een zangvereeniging van pl.m. 90 werkende leden. Zij, die bohooren tot een huisgezin, waarvan een lid 5.50 betaalt, kunnen wer kend lid worden voor 3.50. Begunstigers der zangvereeniging kunnen worden alleenwonende personen voor 3.50. Entré voor allen 1.25. In den regel 2 uitvoeringen per jaar. Ledon hebben toegang tot de uitvoe ringen van alle afdeelingen. Tot die van de afdeeling Zutphen hebben behalve dozen, toegang: le. de begunstigers der zangvereeniging; 2e. de echt- genooten van leden; 3o. verdere huisgenooten, mits niet verder dan den len of 2en graad van verwantschap (mannelijke huisgenooten boven 20 jaar uit gesloten) Koninklijke Vereeniging „Zutphen's Mannenkoor", opgericht 13 October 1896. Th. Steemers, Voorz.; H. Dekker, le Secr.; G. Stuurop, le Penningm.; G. Stam, 2e Penningm.; H. F. J. van Eijsden; J. Lenderink, Biblioth.; H. W. Kwant, algem. secundus; M. J. Du8ch, directeur. De vereeniging telt plm. 70 werkende leden, plm. 170 kunstlievende deden. De jaarlijksche contributie bedraagt voor werkende- en kunstlievende leden 10.voor donateurs minstens f 3.Repetitie Vrijdagsavonds 8 uur. Zutph. Gem. Koor Inter Nos". W. D. C. Koningsveld, Voorz.; G. Hartong, Secr.; B. Joh. Lensen, Penningm. Vereeniging tot Bevordering van Zangonderwijs. Koninklijk goedgekeurd Maart 1919. De Ver. heeft eene 3 of 4 klassige Zang school onder deskundige leiding voor kinderen van 915 jaar oud. Schoolgeld 10.— per jaar voor de 3 eerste klassen, 20.per jaar voor de 4e (Solfège) klasse. De lessen worden gegeven op Woensdagmiddag. Bestuur: Dr. J. Oudenampsen, Voorz.; J. W. de Groote, Secr.-Penningm.H. Dekker, Mej. J. L. Fahro en Mej. R. Visscher. Raad van Toezicht: Mevr. mr. J. Dijckmeester geb. van der Lek de Clercq, Mevr. jhr. Beelaerts van Blokland en mr. J. H. C. M. v. d. Kun. Directrice: Mej. M. Lechner. Doel: bevorderen van don zang in den ruimeten zin des woords.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1924 | | pagina 105