194 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Koopmansin het electriciteitsvak, M. J. de Bruinin het met selen W. Paalmanin het meubelvak J. Buysin het stoffeeren en behangen, W. Balvers; in het voortgezet lager onderwijs E. Visin de eerste hulp bij ongelukken E. Tielenius Kruythoff, arts. Hot bestuur is bevoegd, leerlingen geheel kosteloos toe te laten. De leer lingen, die buitenaf wonen, genieten eene vermindering op hunne reiskoeten tengevolge van de gunstige beschikking der Maatschapp. tot Expl. v. S. S. voor leerlingen van industrie- en ambachtsscholen. Vakschool voor Meisjes op het Vischpoortplein. Het bestuur dezer school is hetzelfde als voor de Ambachts school. Directricemej. A. C. Simmermansmej. C. Kempf, leerares in costuumnaaien en aanverwante vakkenmej. C. Nipius, idem mej. N. Hoft, idemmej. H. Klugkist, idemmej. J. Kroeze, leerares in het teekenenmej. C. Baerents, leerares in nuttige handwerkenmej. A. Mentinck, leerares nuttige handwerken mej. B. Wahl, leerares nuttige en fraaie handwerkenmej. W. Tacke, leerares in het linnennaaienmevr. DisselsmaEngelhart, onderwijzeres voor M. U. L. O.mej. v. d. Kop, leerares in koken, voedingsleer; mej. J. M. v. d. Worp, leerares in koken en voedingsleer, huishoudkunde en hygiënemej. E. Tideman, leerares in waschbehandeling en strijkenmej. A. W. Cats, leerares in huishoudkunde, hygiëne en waschbehandeling; mej. R. v. d. Vijver, leerares in nuttige handwerken. Het schoolgeld bedraagt: cursus in costuumnaaien 40.opleiding leerares costuumnaaien 50.opleiding tot het examen kinderjuffrouw (Tesselschade) 30.opleiding tot huishoudster f 50.opleiding tot dienstbode f 12.—, damescursussen in koken, waschbehandeling, costuum naaien, linnennaaien en verstellen per cursus f 50.opleiding voor het examen fraaie handwerken f 50.—, opleiding voor het examen nuttige handwerken 30.Woensdag- en Zaterdagmiddag cursus voor vrouwelijke handwerken 25.cursus voor coupeuse f 15.cursus voor dames in kantklossen 25.dienstbodencursus in koken, naaien en vorstellen, strijken, per cursus 5. Gem. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. Het onderwijs wordt gegeven door: C. Hage, hoofd leeraar M. O. en mej. P. M. van der Weel, leerares M. O. Onderwijs in de gymnastiek. Leergeld 6 per jaar. Do cursus loopt van 1 September tot ultimo Juni. Uren van onderwijs: Jongens. Maandag 4.15—5.15 klasse II in de nieuwe zaal aan de Kattenhavenstraat. Dinsdag 45, klasse I, 5—6, klasse III in do zaal Broederenkerkplein. 1 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Woensdag 45, klasse II. 56 klasse III nieuwo zaal. Donderdag 45, klasse I, oudo zaal. Meisjes Dinsdag 45, klasse I, 56 klasse III, nieuwe zaal. Woensdag 12-1 klasse II, oude zaal. Donderdag 45, klasse. I, nieuwe zaal. Vrijdag 5—6, klasse III, nieuwe zaal. Zaterdag 121, klasse II, oude zaal. Burger Bewaarschool. (Bornhovestraat). Hoofd Mej. E. van Gaasbeek, geassisteerd door mej. B. v. d. Vijver en Mej. A. C. Feith, onderwijzeressen, T. v. Hummel, volontair, en J. v. d. Kuip, dienstbode, met pl.m. 85 leerlingen. Schoolgelden: Voor één kind 10.jaarlijks. Voor twee kinderen uit één gezin 16.Voor 3 kinderen f 18.per kwartaal vooruitbetaald. Schooluren: Dagelijks voorin, van 912, 's nam. van 24 uur. Bewaarschool op den Paardenwal. Hoofd mej. A. Morhée, geassisteerd door mej. A. C. van Zeben, J. B. v. d. Meent, B. Bokslag, H. Lasonder, J. M. Bender, A. Zijlstra, F. M. Bor- ninkhof en J. Langenberg. Schoolgelden: Per maand 20 cent. Wanneer meer kinderen uit één gezin schoolgaan wordt voor het tweede en elk volgend kind 0.17'/s per maand betaald. Schooluren. Dagelijks van voonn. 912 uur, 's nam. van 24 uur. Bewaarschool in de Hoven. Hoofd mej. A. de Vries, geassis teerd door mej. J. Rensing, A. de Vries en M. Gernaat. 90 leerlingen. Bewaarschool voor Roomsch-Katholieken met .180 kinderen Burgerschool. Hoofden mej. A. van Asten en mej. W. Peters. Liefdeschool mej. Th. v. d. Sande en mej. C. List. Schoolgelden. Burgerschool: per kwartaal le klasse 2.2e klasse 1.50. Liefdeschool gratis. Schooluren: voorm. 9ll'/a uur, nam. 24 uur. Naai- en Breischool. Paardenwal. Hoofdonderw. in het naaien: mej. J. H. Ordelman. Hulponderw. mej. H. J. Bargeman, Bestuur Naaischool: mej. Snethlage, presidente; mevr. Bruins, secret, en penningm.; mevr. Dekker, mevr. Goddard en mej. De Wiljes. Getal kinderen 60. Bestuur Breischoolmej. Snethlage, presidente; mej. Labryn, penningm.; mej. Cuperus en mevr. Van WoudenbergHamstra. Onderwijzeressen in het breien: mej. C. Vlasveld en mej. R. Camperman. Getal kinderen 65.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1924 | | pagina 100