210 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Het doel der Vereeniging is: zich de belangen aan te trekken van elk jong meisje, dat raad of leiding noodig heeft, zonder onderscheid van nationaliteit, kerkgenootschap, beroep of stand. Van deze afd. gaat uit het: .Tehuis voor Vrouwen", Kuiperstraat 19, waar voor alleen reizende dames of eenvoudige vrouwen steeds kamers gereed zijn. Instituut voor Doofstommen te Groningen. Afdeelingsbestuur Mr. J.B. Sölner, thesaurier en secretaris. Inrichting voor Doofstommenonderwijs te Rotterdam. Corres pondenten Th. A. Goddard en Dr. J. v. d. Hoeven, Eefde. Nat. Christen-Geheel-Onthouders Vereeniging, afd. Zutphen. Bestuur: Th. W. Hoonings, voorz.Ds. P. M. de Jong, vice- voorz. C. Froger, le secretaris, Buitensingel 107; F. Burgers. 2e Secr.D. J Schoenmaker, le Penningm.J. ter Schegget, 2e Penningm. J. J. de Jong, W. Klaassen en J. Martinus, Algem. Adj. Dezo vereeniging, onder het devies: ,,de Liefde van Christus dringt ons", stelt zich ten doel de bestrijding der heerschende drinkgewoonte door geheel onthouding van alle bedwelmende dranken. Zij onderscheidt leden en aangeslotenen. Hun aantal bedraagt 225. Zutphensch Drankweer Comité. Bestuur: A. K. Klaren,voorz. Th. W. Hoonings, secr.-penningm. Buitensingel 96; Th. A. G. Steemers, Mr. P. Wildervanck de Blécourt, A. Stijntjes. Nederl. Onderwijzers Propaganda-Club voor Drankbestrijding. Afd. Zutphen e. o. Bestuur: A. K. Klaren, voorz. mej. J. M. Vrugtman, secr.; R. Schouten, penn. Nederl. Ver. tot afschaffing van Alcoholh. Dranken. Afd. Zut phen. Bestuur-: A. Stijntjes, voorz.Kroon, secr.J. A. Paap, penn.H. B. van Santen, M. R. de Jongh, mej. Berenpas Nijland en A. Vallenga. Zutph. Ver. tot bestrijding der Tuberculose. BestuurDr. W. Mulder, voorz.M. Spier, secr.mej. B. Cuperus, penn. Algem. Bestuurmevr. Dijckmeesterv. d. Lecq de Clercq, D. Mole naar, J. Groeneveld, mevr. Deurvorst, Ds. P. de Jong, D. H. Jordaan. Huisbezoekster: Zr. Schregardus. Consulteerend Ge neesheer Dr. E. C. C. van Lennep. Consulatie Bureau Proost dij steeg No- 1, Dinsdag van 35 uur. Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw. Voorz. Mr. A. G. A. Ridder van Rappard te Tiel. Onder-Voorz. G. Boschloo te Almen. Algemeen Secr. M. van Doorninck te Olst. Algem. Penningm. W. J. Klein Lankhorst te Apeldoorn. P. H. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 211 Burgers te Oosterbeek. H. G. van S te ems te Erichem. Th. Derksen te Angerlo. Afd. Z u t p h e n-Wa rnsveld: Voorz. S. A. K. Baron van Nagell te Warnsveld; Onder-Voorz. J. M. E. Duvelaer van Campen te WarnsveldSecr. H. D. Zelders Penningm. G. Schieven te Leesten. Leden: J. Boschloo te Lees ten, E. J. Tjoonk te Vierakker en D. Wunderink, Baronsbergen. Rijks-Zuivelconsulent voor Gelderland. A. Hylkema, Bureau en Laboratorium Rozengracht, teleph. 392. Onderling Landbouwers Paardenfonds. Bestuur: D. J. Schol- ten, Pres.C. Pasman, Secr. E. Banmnk, Penningm.G. J. Scholten, H. J. Wichers, P. Lammers, Commissarissen; H. Riethorst, buitengewoon bestuurslid. Bovengenoemd Fonds stelt zich ten doel, bij eventueelo sterfte of onge lukken. als beenbreuk, coliek enz. (doodslaan door hemelvuur is uitgesloten) elkander onderling te verzekeren. Boerenbond. J. Memelink, Voorz.; J. Terwei, Secr.; D. Schol ten, Penningm., Graaf Ottosingel. Landbouwersvereeniging. Voorz. G. Ockers; Secr. M. J. Scholten Jr.Penningm. A. van Engelen. De Land- en Tuinbouwvereeniging ,,de Hoven". Opgericht 1 Dec. 1910. Aantal leden 46, donateurs 6. BestuurE. J. Teerink le Voorz.; J. Franken 2e Voorz.; M. Riethorst le Secr.; H. E. J. Teerink Hzn. 2e Secr. P. H. Lammers le Penningm.G. J. Klaassen Hzn. 2e Penningm.G. Willemsen, G. Riethorst, J. van 't £andt, Commissarissen. Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging „P.E.K.Z.O.". Be stuur: A. M. Gerritsen, voorz.; J. Dietz, 2e voorz.; J. Wijn- veldt, secr.E. J. Hartman, 2e secr. J. J. v. Beest, penn.A. Dieperink en D. F. van Geel, comm. Commissie van toezicht op de Konijnenteelt. D. F. van Geel- L. B. v. 't Hul; K. K. Bosveld. Commissie voor aankoop van broedeieren en voor toezicht op de broedmachines: A. M. Gerritsen, E. J. Hartman, J. Dietz. H. C. ter Hogt, P. v. d. Veen, A. v. d. Meent. Vereeniging Proeftuin voor Zutphen e. o. te Zutphen. Raad van Toezicht: S. A. K. Baron van Nagell te Warnsveld, Voorz.; A. G. Biemond, Secr.Mej. A. D. J. VerLoren van Themaat te Warnsveld, H. Swaving te Warnsveld, D. Stolp te Warnsveld. Bestuur: R. Wigman, Voorz.; M. G. A. Lijsen, J. W. Willem sen te Eefde, E. Meppelink en H. D. Zelders; J. H. Hietink, Secr.-Penningm.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1922 | | pagina 109