198 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Berkel. Getal leden 153. Contributie 10.—. Buiteng. leden 0.50 per maand, buiten-leden 4.— per jaar, entree 3.— sortie 25. Buiten Sociëteit, aan den Coehoornsingel. President H. Nie- meyer; Vice-President J. Goemans; Secretaris J. G Pompe Thesaurier J. P. Wilh. van Elk; P. J. Tadema, H. C. Mellet en D. J. Wöhrmann. Telt ruim 700 leden. Contributie: hoofden van gezinnen 12.50, alleen wonende heeren, geen hoofden van gezinnen, 7.50, alleen of bij anderen inwonende dames 5. mannelijke minderjarigen van 18—23 jaar 4.— en minderjari gen van 12 18 jaar, die niet bij hunpe ouders inwonen 3.75. Entrée 3.—. sortie 10.—. Wie tusschen 1 Oct. en 1 April lid wordt betaald de halve contributie. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. Be stuur: Pres. Dr. D. Bruins; Secr. C- Kamp; Penningm. J. M. Ubbens. Leden: Dr. J. v. d. Hoeven, Ds. B. H. d'Auzon, Mr. B. G. Wildervanck de Blécourt en W. H. Haverkorn van Rijse- wijk. Maxim contributie 5.25. Geen entrée, geen sortie. Algemeen Nederl. Verbond, afd. Zutphen. Bestuur: Voorzitter Dr. J. v. d. HoevenSecretaris Penningm. Mej. A. A. Labrijn. Bestuursleden: Mej. A. A. Henny, Mevr. J. C. A. Wildervanck de Blécourt. Spiritische Vereeniging Harmonia, afd. Zutphen. Bestuur: Voorzitter, Jan Dekker; sercretaris, J. H. Wigman; penning- meesteresse, mej. A. H. Wagner; bibliothecaris, J. Been Azn. Deze vereeniging stelt zich ten doel bevordering van de kennis van de epiritistischo verschijnselen en verspreiding der ethische beginselen van het spiritisme. Vereeniging Reesink's Personeel V. R. P. Doel: bevordering der ontwikkeling en ontspanning van het personeel der firma H. J. Reesink Co. BestuurW. C. Dekker, voorz.H. Knop pers, vice-voorz.J. Hofhuis, penningm.L. C. Nanninga, secr.J. Kaptein, L. v. d. Heuvel, mevr. v. Daalen—Bos, com missarissen. Vereeniging: Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zutphen, gevestigd: Rosmolensteeg. Bestuur: Mr. B. G. Wildervanck, de Blécourt, pres., Jonkvr. C. Engelen, secretaressie, G. J. Stoop, penningmeester, C. Kamp, J. L. Faber, J. Cohen Mej. C. Rutgers, F. Deurvorst, P. Kat, Mej. H. J. Reesink, G.' Kooreman, J. Waterink, Ds. B. H. d'Auzon (toegevoegd door J® t0t Nut vap 'fc en een vacature. Bibliothecaresse Mej. E. Lindeboom. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 199 Geopend: Werkdagen: 105, 6l/2©1/2- Zondagen des zomers gesloten, 's winters 6l/29l/s. Uitleenen van boeken: alle werk dagen des middags en des avonds tot 9 uurkinderboeken alleen Woensdag en Donderdag van 3l/25 uur. Zutphen Vooruit". Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Bestuur: Pres. D. J. Bosman, Vice-pres. M. J. Mulders, H. G. J. Schillemans, Penningm. L. Vergeer, J. P. W. van Elk, D. H. Jordaan, G. v. d. Burg en G. W. Velders. Het doel der vereeniging is: het bezoek van vreemdelingen aan Zutphen en Omstreken en hunne vestiging aldaar zooveel mogelijk te be vorderen. Zij tracht dit doel o.m. to bereiken door: a. bevordering van den bloei van Zutphen en Omstreken, b. het verblijf aldaar zooveel mogelijk te veraangenamen voor Zutphenaar en vreemdeling. De contributie voor gewone leden bedraagt 1.— 's jaars. Statuten met huishoudelijk reglement en andere gewenschte inlichtingen verschaft de secretaris der vereeniging. Centrale Commissie voor Arbeidersontwikkeling (gevormd uit Zutph. Bestuurdersbond, S. D. A. P., Onderwijzersbond, Ned. Ver. Afsch. v. Alkoholh. Dr. en Coöperatie ,,Het Volksbelang"). Bestuur: J. F. Seherpenhuizen, Voorz. 2e voorz. G. W. v. Laar; secr. W. O. Eskes2e secr. Koning; Penningm. E. Piepers; 2e penningm. A. R. Bronkhorst. Selskip „Fryslan" to Sutfen. Bistjur: A. K. Klaren, Foarsit- ter, J. Klaver, Skriuwer, A. Brouwer, Skathalder, T. Nijenhuis, A. J. Gerritsma, Bysitters. Hulpbank. Pres. Mr. J. B. Sölner; Secr. H. G. J. Schillemans; Thes. L. Albers. LedenMr. M. Rom Golthoff, J. C. Goldenberg, Th. A. Goddard en J. P. W. van Elk. Zitting eiken Zaterdag van 89 uur in de militiezaal op het 's-Gravenhof. Eeno instelling onder het toezicht van het Departement Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke ten doel heeft aan nijvere lieden een geldelijk voorschot te verstrekken, tot uitoefening van eenig beroep of bedrijf. Do voorschotten zijn van 10.en hooger. Zij worden verleend tegen hoofdelijke borgstelling van twee gegoede personen voor hoogstens één jaar, do rente berekend naar 5 ten honderd per jaar. Bij geregelde afbetaling wordt 2 pCt. gerestitueerd, indien dat wekelijks geschiedt en 1 pCt. bij maandclijk- sche afbetaling. Bij den heer L. Albers, Marschweg 2 en J. J. v. Beest, Emmeriksche weg 42, zijn inlichtingen te verkrijgen. Spaarbank-Vereeniging, goedgekeurd bij Kon. Besl., onder be scherming van het Departement Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Waarborgkapitaal 960.000. Directeuren: G. Lijsen, W. H. Schukking, H. J. Reesink, L. Albers, J. C. Gol-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1922 | | pagina 103