188 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Afd. Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium". Bestuur: J. A. Surink, voorz.J. J. Iliohan, secr. A. H. Ruysink, vice-voorz. G. J. H. Kranenburg, penn. G. W. Lebbink, 2e penningm.; J. Withuis, bibliothecaris, H. Surink. Aan de afd. is verbonden een Ziekenfonds, tellende 57 leden. Bestuur: J. J. Visser, voorz.; J. Withuis, penn..; G. H. Scholten, secr. Dezo vereeniging stelt zich ten doel om de overtuiging, dat Gods woord en do traditiën onzes volks de vertrouwbare grondslagen eener Christelijke maatschappij uitmaken, allerwegen te verbreiden, om de liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar geheel, die der werklieden in hot bijzonder, door alle geoorloofde middelen te bevorderen. De hoofdzetel is gevestigd to Amsterdam. Do afdeeling telt 90 gewone en 30 buitengewone leden. Afd. Chr. Nat. Werkmansbond, onder de zinspreuk: ,,De Heer is onze Banier". G. Hoevers, voorz. Joh. Scholten, 2e voorz.D. Schoenmaker, secr.J. W. Trelker, 2e secr. H. G. A. Hanekamp, penningm. Bestuursleden: B. Kuyk, A. Duistermaat en R. H. Jansen. Aan deze afd. is verbonden een ziekenfonds, dat is aangesloten bij den bond, gev. te Rotterdam, elk lid betaalt 2 cent per gulden. Van den Bond gaat uit een algemeen begrafenisfonds, welke winsten vloeien in een weduwenfonds. De twee voorn. afd. hebben een Woningbouwvereeniging ,,Chr. Nat. Werkmansbonds en Patrimonium". Bestuur: F. Hartsuiker, voorz.; R. Groenendijk, secr.; J. Driegen, penn.; J. J. v. d. Beukei, G. N. Hagenaar. Afd. Chr. Grafische Bond. Bestuur: K. de Graaf, voorz.: S. Binnendijk, secr.H. Schuppers, penn. Afd. Chr. Bond v. Handels- en Kantoorbedienden. Bestuur: J. de Jong, voorz.; J. J. v. Kaam, secr.; H. J. Lammers, penn. Afd. Chr. Bond v. Spoor- en Tramwegpersoneel. Bestuur: Joh. v. Eijkelen, voorz.; A. de Vries, secr.; R. Brummelman, penn. Afd. Bond v. Chr. pers. in publ. dienst. Bestuur: E. J. Arends, voorz. M. Tijken, Warnsveld, secr.F. Burgers, penn. Afd. Bond v. Chr. Meubelmakers en aanverwante vakken. Bestuur: J. Ronk, voorz.; G. J. Mulder, secr.; H. W. Vlasveld, penningm. Afd. Bond v. Chr. arb. in Voedings- en Genotmiddelen. Be stuur: R. Schut, voorz.; L. Hulsbos, secr.; E. J. Nieuwenhuis, penningm. Afd. Chr. Metaalbewerkersbond. Bestuur: G. J. Wiemelink, voorz.IJ. v. d. Wal, penn. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 189 Afd. Chr. Ambtenaarsbond. Bestuur: J. Peterkamp, voorz.; J. J. Iliohan, secr.H. Kleijn Horsman, penn. Afd. Bond van Chr. Tabaksbewerkers. Bestuur: L. Terwei, voorz. M. Hetebrij, secr.H. W. Nijenhuis. Afd. Bond v. Chr. Bouwvakarbeiders. E. J. Arends, wn. voor zitter; G. Heezen, secr.; G. Ruijsink, penn. R.-K. Werklieden-Vereeniging ,,St. Joseph". Kerkelijk goedge keurd 15 Febr. 1897. Koninklijk goedgekeurd 24 Mei 1897. Kape laan J. W. J. Büter, Geestelijk Adviseur; B. J. Tieding, pres.; P. M. Jeukens, vice-pres.G. L. Dijkman, le secr. W. van der Velden, 2e secr. B. II. Hachmang, le penningm. J. A. Meuris, 2e penningm.P. Peppelenbosch en H. Rutten, commissarissen. De vereeniging stelt zich ten doel: om, door aanéénsluiting, de godsdien stige en maatschappelijke belangen barer leden te bevorderen en hen te vrij waren tegen anti-christelijke invloeden: elkander bij te staan in ziekte en onvermijdelijke gevallen door woord en daad. De vereeniging bezit een eigen gebouw (waarin tooneel, billards en piano) en annex tuin met kegelbaan. Verder de volgende afdeelingen: ziekenfonds, liefdefonds, spaarkas en bibliotheek, tooneel, muziekgezelschap en leestafel. Vakafdeelingen van meubelmakers, kleermakers, tabaksbewerkers, metaalbe werkers en correspondentschappen van typografen, kalk- en steenbewerkers. Afd. Zutphen-Brummen Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Bestuur: A. Schuttevaer, voorz.; R. Wigman, onder-voorz. Jhr. Ridder Huyssen van Kattendijke, secr.G. J. Mensink, penn. Maatschappij van Nijverheid, Departement Zutphen. W. J. Schillemans, voorz.; Mr. J. de Vriese, secr.; H. W. Reesink, penn.J. G. J. Wessels, D. J. Wöhrmann en H. v. Woudenberg Hamstra. Handelsvereeniging, gev. te Zutphen. Kon. goedgek. Opgericht 27 Nov. 1896. Aantal leden pl.m. 260. Bestuur: G. J. Looman, voorz.; J. W. de Groote, secr.; H. Revelman, penningm.; J. C. Weyers, L. G. van Brink, I. Mozes en J. F. Hartman. Advisee- rende leden: D. Bessem, H. J. W. Bast, C. L. Rambonnet, M. J. Mulders, R. Th. Jansen, I. Windmuller en A. H. Veldmaat. Nat. Bond v. Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius", afd. Zutphen. J. H. Ilietink, Voorz.; W. Olree, Vice-Voorz.; L. Kie viet, Secr.; W. Munnik, Penningm.; Mej. G. Makkink. Aantal leden circa 70. Hot doel van dezo Vereeniging is samenwerking te bevorderen tussehon bedienden onderling, het houden van Cursussen in Boekhouden, Handels wetenschappen enz., het oprichten van oen Ondersteuningsfonds. Van wege de afdeeling bestaat oen Handelsavondschool, zijnde een vier-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1920 | | pagina 99