182 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. c. het aanwenden van alle middelen, die den zang, het zangonderwijs, het zingen in het algemeen kunnen bevorderen, in den ruimsteu zin genomen. Volkszangschool. BestuurPres. Mr. J. L. SölnerSecr. R. Wigman; Penningm. Ds. B. H. d'Auzon. Leden: Dr J. Ouden- arr.psen en Onderwijzer G. J. A. Nijenhuis. Eene inrichting van vege do Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met 'ene subsidie van stadswege. Zij wordt bezocht door ongeveer 1-50 leerlingen. Vereeniging „Zanglust" opgericht 22 October 1876. Directeur de heer P. Hendriks. Bestaat uit een gemengde-, Mannen- en V rouwenzangvereeniging. Ongeveer 60 werkende leden. De contributie bedraagt *10 cent per week. Donateurs betalen minstens 1.50 per jaar. Bestuur: W. Nachtegaal, voorz.Mej. A. W. G. Kluin, secr. G. M. A. Kluin, penningm.; A. Olthuis, Algem. Secundus; H. Brokke, biblioth.Mej. R. Cleve, 2e biblioth.; Mej. T. Meijlink, fiscaal; Mej. C. P. Buitenhek, buitengew. bestuurslid. De Stem des Volks (Soc-. Dem. Zangvereen.). Af deeling van den Bond van arbeiderszangvereenigingen in Nederland. Joh. Veerman, voorz.; G. W. van Laar, secr.; W. Kranenburg, penningm.; T. Frantzen, biblioth.; Mej. R. ten Bolscher en Mej. Haijtink, bestuursleden. Muziekvereeniging Crescendo", opgericht 18 Juni 1895. Be stuur: G. J. Kuiper, pres.; Th. J. B. Steetsel, secr.; W. Jansen, penningm.; A. Bolthof, comm. van orde; R. G. Schouten, biblioth.; J. Jacobs, algem. sec.; A. de Brauw, directeur. De vereeniging telt pl.m. 39 werkende leden, 6 aspiranten en 205 begunstigers. Men wordt donateur voor eene jaarlijksche bijdrage van minstens 1.50. Zij geeft 8 concerten per jaar. Zutphensche Orkestvereeniging. Voorz.: Mr. C. E. Stolkle Secr.: Jhr. Ir. A. G. Beelaerts van Blokland; Vice-Secr.J. G. Senee; Penningm.: G. W. Velders; Bibliothecaris: J. J. A. Nieuwkamp; Orkest-Directeur: F. Engelsma. Do jaarlijksche contributie voor werkende leden is 3.terwijl men om donateur te worden minstens 2.50 per jaar moet bijdragen. Vereeniging tot beheer van een Muziekcorps. Bestuur: N. Th. Dekker, voorz. G. W. van Laar, secr. W. F. E. Brouwer, penningm.; Leden: M. J. Dusch en J. J. A. Nieuwkamp. Kapel meester F. Engelsma. Afd. Zutphen v. d. Ned. Bend voor Lichamelijke Opvoeding. Pres. Dr. D. Bruins; Secr. Dr. E. C. C. van Lennep; Penningm. A. Meilink. Leden: Mr. J. L. Sölner, Jhr. Mr. Dr. J. P. Hooft Graafland, W. H. Haverkorn van Rijsewijk, J. Klaver, W. van der Woude. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 183 Zutphensche Roei- en Zeilvereeniging „Isala" te Zutphen. Bestuur: Mr. J. H. Ketjen, voorz.: Mr. J. L. Sölner, onder- voorz. Mevr. Tielenius Kruythoff—Boddaert, secr.; J. P. W. van Elk, penningm.; W. H. Haverkorn van Rijsewijk, J. W. Teriet, commissarissen. Dg vereeniging stelt zich ten doel het beoefenen en bevorderen van de roei- en zeilsport. Olympia. Vereeniging ter beoefening der praktische Gym nastiek. Opgericht 1 Januari 1875. Bestuur: K. F. Klaasen. Pre sident; Fr. Reesinck, le Secretaris, Brugstraat 1; G. Kelholt, 2e Secretaris: R. Dekker, Penningmeester; L. Prinsen. M. Evers, Comm. v. Orde. H. Reckman, Alg. Secundus; J. Heskes, Direc teur. De Vereeniging telt 35 werkende leden, contributie ƒ6. 's jaars, oefeningsavonden. Dinsdag en Zaterdag 810 uur. 9 aspirant werkende leden, leeftijd 17—20 jaar, contributie 5.— 's jaars, oef.-avonden als boven, 19 junioressen leeftijd 13—17 jaar, contr. 3.— 's jaars, oefeningsavond Dinsdag 8O1/, uur, 98 begunstigers, contributie minstens 2.50 's jaars. Gymn., Til- en Worstelvereeniging „Sandow". Opgericht 17 Augustus 1907. Bestuur: Pres. A. J. Postma; Secr.-Penningm. W. J. Huisman; Comm. van orde G. Nengerman Alg. Bestuurs lid H. van Bemmel. Oefeningslokaal Gem. Gymnastieklokaal. Oefeningsavonden: Maandag en Vrijdag, van 810 xiur. 35 wer kende leden betalen 7.80, 15 aspirant leden betalen f 3.64 per jaar; donateurs 1.minimum per jaar. Pictura. Directeuren: President, C. Storm Buijsing; Secr., Fr. Reesinck Commissarissen Mr. J. L. A. St-olk, Mr. F. L J. G. Dikema, Mr. J. C. Immink, J. Kruys Voorberge, Dr. D. Bruins. Penningm. Getal leden 68. Contributie 4.zonder aandeel in de jaarlijksche verloting 2. Deze vereeniging stelt zich ten doel door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen den zin voor teelcen- en schilderskunst op te wekken en te bevorderen. Vereeniging tot bevordering van Beeldende Kunsten onder beheer van het bestuur der Maatschappij ,,Arti et Amicitiae" te Amsterdam. Lidmaatschap 5.Jaarlijks verloting van Kunst werken enz. Correspondent voor Zutphen en Omstreken Th. J. van Dam, Coehoornsingel 60. Vrijmetselaarsloge Karei van Zweden. Rozengracht. Pres. J. G. Klaassen; Secr. E. J. Harmsen Jr.; Thes. J. H. Hietink. Groote Sociëteit, op het Oudewand. Bestuur: Pres., Mr. J. B. Sölner; Secr.-Thes.C. C. Briinings, H. G. J. Schillemans en Mr. M. Rom Colthoff, pl.m. 130 gew. leden. Entree 15.con tributie f 20.sortie 100.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1920 | | pagina 96