ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Genootschap ter beoelening van Natuurkundige Wetenschap pen. (Phvsica). Bestuur: Pres. Ds. B. H. d'Auzon, C. Bijl. Mr. J. H. de Vries, Dr. S. Postma; Seer. Dr. I. M. de Haas; Penningm. Dr. J. Oudenampsenadv. lid Dr. D. Bruins. Houdt 's winters eenige lezingen op Maandagavonden boven de Groote Sociëteit. Contributie 1, 3, of 5. Kring voor Wetenschappelijk Onderhoud. Bestuur: Pres. Dr. D. Bruins; Vice-Pres. C. Bijl; le seer. Dr. J. W. Lem2e Secr. Ds. J. L. Faber. Dezo vereeniging. waarvan het aantal leden niet meer dan vijftig mag bedragen, heeft ten doel onderwerpen van wetenschappelijken aard te be spreken. Daartoe wordt door het lid, aan hetwelk door het lot eene spreek beurt is opgedragen, eene mededeeling gedaan. Nadat de spreker zijn rede heeft uitgesproken, wordt de discussie over het behandelde ondenverp ge opend. Do vergaderingen worden gehouden op den eersten Vrijdag van elke maand, van October tot en met Maart. Do contributie bedraagt 2.25 's jaars. Do vereeniging verkiest zelve hare leden. Commissie van beheer van het Museum in het Wijnhuis, Oud heidkamer van Zutphen en de Graafschap. De commissie bestaat uit 7 leden, waarvan 1 benoemd wordt door en uit het college van B. en W.3 door den Gemeenteraad en 3 door het bestuur der Vereeniging „Zutphen Vooruit". Voorzitter: de heer D. Molenaar (B. en W.), leden de heeren Dr. K. O. Meinsma, M. J. Mulders, mej. W. v. Alphen, (Ge meenteraad), jonkvrouwe C. Engelen, D. J. Bosman en S. Nij- burg („Zutphen Vooruit"). Secretaresse en conservatrice is jonkvrouwe C. Engelen, tot wie alle aanbiedingen voor plaat sing van voorwerpen in het Museum, aanvragen voor het houden van tijdelijke tentoonstellingen enz. moeten worden gericht. Het museum is geopend dagelijks van 1012 en van 14. Zon dags 1012 en 24 uur. Entree 10 ets. Vrije toegang op den eer sten en derden Zondag van iedere maand. Den 2den Zondag is het museum 's morgens gesloten, indien er geen tentoonstelling is. Jaarkaarten 1.50. Zutphensche IJsvereeniging. Bestuur: Pres. J. W. Teriet; Vice-Pres. J. Goemans; Secr. J. J. Visser; Penningm. Fr. Ree- sinck W. H. Haverkorn v. Rijsewijk, D. A. Bos, K. v. d. Veen, H. W. Dohna, v. d. Berg v. Saparoea, Ds. J. Henzel. Telt 650 leden. Contributie 2.Entree f 1. Schietvereeniging ,,W. W. W. W.", opgericht door de afd. Zutphen van Volksweerbaarheid. Bestuur: L. Kieviet, Voorz., D. Smit, Secr., P. Dullaert, Penningm. Do Vereeniging telt thans ongeveer 40 ledencontributio der leden 25 cent per maand. Begunstigers f 1.per jaar. Oefeningstijden: van April tot ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 181 October met rijksgeweer op do garnizoonsbanen a. d. Poll, op iederen Zondag, en wel om den anderen Zondag van 's morgens 812 uur en van 's middags 4'/a uur voor Zondsondergang. Van October tot April met buks. Casino. Commissarissen: Pres. H. G. J. Swaving; Secr.-Pen ningm. H. van Alphen; C. J. Nierstrasz. Contributie 7. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Afd. Zutphen, 180 leden. Contributie: leden f 5.donateurs ten minste f 2.50 daarboven. Bestuur: J. J. A. Nieuwkamp, Voorz.; D. A. Bin nendijk, Onder-voorz. N. A. Kerlen, Biblioth.; N. Th. Dekker, Penningm.; B. H. d'Auzon, Secr.; Directeur, A. Wagenaar; waarn. directeur, Rüneman. Do afdeeling heeft een zaugvereoniging van pl.m. 90 werkende leden. Zij, die behooren tot een huisgezin, waarvan een lid 5.betaalt, kunnen wer kend lid worden voor 3.Begunstigers der znngvereeniging kunnen worden alleenwonende personen voor 3.Entree voor allen 1.25. In den regel 2 uitvoeringen per jaar. Leden hebben toegang tot de uitvoe ringen van alle afdeelingen. Tot die van de afdeeling Zutphen hebben, be halve dezen, toegang: le. de begunstigers der zangvereeniging2e. de echt- genooten van leden; 3e. verdere huisgenooten, mits niet verder dan den len of 2en graad van verwantschap (mannelijke huisgenooten boven 20 jaar uit gesloten Zutphen's Mannenkoor, opgericht 13 October 1896. Bestuur: N. Th. Dekker, voorz.; J. W. Bichelmeijer, secr.; W. D. C. Koningsveld, 2e secr. G. Stuurop, penningm. Th. Ellen broek, 2e penningm. A. C. Schaapveld, biblioth. directeur M. J. Dusch. De vereeniging telt pl.m. 70 werkende leden, 4 eere leden, pl.m. 130 kunstlievende leden. De jaarlijksche contributie bedraagt voor werkende- en kunstlievende leden 5.voor donateurs minstens 3.Repetitie Vrijdagsavonds 8 uur. Vereeniging tot Bevordering van Zangonderwijs. Koninklijk goedgekeurd Maart 1919. De vereeniging heeft eene zangschool met 60 jongens en meisjes. DirectriceMej. Betsy Leopold. Schoolgeld10.per jaar per leerling. Bestuur: Dr. J. Oudenampsen, voorz.; J. W. de Groote, secr.-penningm.N. Th. Dekker, en de dames: H. v. IJsendijk en J. L. Fahro. Raad van Toezicht: Mevr. Dijckmeestervan der Lecq de Clerq, Mej. B. Cuperus, Mevr. van ElkMuijderman. Do vereeniging stelt zich ten doel: a. het bevorderen van het onderwijs in den zang in eiken vorm. b. het oprichten en instandhouden eener zangschool voor betalend' leerlingen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1920 | | pagina 95