'IVO ADBESBOEK VAN ZUTPHEN. Vakschool voor Meisjes in de Waterstraat No. 29 en Bozen- -hof laan 1. Het bestuur dezer school is hetzelfde als voor de Ambachts- school. Directrice: mej. W. G. Mouton, leerares in het vakteekenen mej. C. Kempfleerares in costuumnaaien en aanverwante vak ken; mej. J. M. de Sterke, idem; mej. N. Hoft, idem; mej. H. Dullaert. idem; mej. J. Kroeze, leerares in het teekenen mej. Baerents, leerares nuttige handwerken; mej. G. Schut, ass' leerares nuttige handwerken; mej. A. Mekking, leerares fraaie handwerkenmej. B. Wahl, leerares nuttige handwerken: mej. W. Tacke, leerares in het linnennaaienmej. A M Engelhart •onderwijzeres voor M. U. L. O. mej. D. Keyser, leerares in koken, voedingsleer; mej. C. v. Lessen, leerares huishoudelijk werk en huishoudkunde; mej. E. Tideman, leerares in waschbe- 'handeling en strijken. Hel schoolgeld bedraagt: cursus in het costuumnaaien 30.—, opleiding tot het examen kinderjuffrouw (Tesselschade) 30.—, opleiding tot hulp in de huishouding 30.—, opleiding tot dienstbode f 8.—, volledige damescursns 1 100.—. Woensdag en Zaterdagsavonds voor de vrouwelijke handwerken .1 20.—, costuumnaaien en vrouw, handw. 35.—. Opleiding voor het examen Nuttige Handwerken 20.— voor het examen Fraaie Handwerken 30.— voor beide samen 32.—, cursus voor coupeuses 20.—, opleiding voor leera res in het costuumnaaien 35, dienstbodencursus in naaien 2.50. in koken 4.—, in strijken 4.—, cursus voor dames in kantklossen 35.—. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. OnderwijzersJ. Heskes en H. J. Addink. Onderwijs in de gymnastiek. Leergeld 6.— per jaar. Het onderwijs heeft plaats twee maal 's weeks van 1 September tot ultimo Juni. Uren van onderwijs: Maandag 1—2 uur; Dinsdag, Woensdag en Donderdag 12—1 uur; Vrijdag 1—2 uur; Zaterdag 12—1 uur. Burger Bewaarschool. (Bornhovestraat). Hoofd Mevr. A. Bonté—de Groot, geassisteerd door mej. M. Mulder, G. Laar en L. Feith, met 60 leerlingen. Schoolgelden: Voor één kind 10.— jaarlijks. Voor twee kinderen uit één gezin 16.—. Voor 3 kinderen 18.— per kwartaal vooruitbetaald. Schooluren: Dagelijks voorm. van 9—12, 's nam. van 24 uur. Bewaarschool op den Paardenwal. Hoofd mej. A. Morhée, •geassisteerd door mej. A. C. van Zeben, J. B. v. d. Meent^ J. M. Bender, R. v. d. Vijver, B. Bokslag, C. Lasonder, H.' Lasonder, M. Laar en A. Zijlstra. Schoolgelden: Per maand 20 cent. Wanneer meer kinderen uit één gezin •schoolgaan wordt voor het tweede en elk volgend kind 0.15 per maand betaald. Schooluren: Dagelijks van voorm. 9—11'/, uur, 's nam. van 2—4 uur. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 171 Bewaarschool in de Hoven. Hoofd mej. A. de Vries, geassis teerd door mej. J. Rensing, A. W. G. Kluin en M. Gernaat. 90 leerlingen. Bewaarschool voor Roomsch-Katholieken met 180 kinderen. Burgerschool. Hoofden mej. A. van Asten en mej. H. T. Eype. Liefdeschool mej. Th. v. d. Sande en mej. C. List. Schoolgelden. Burgerschool: per kwartaal le klasse 2.2e klasse 1.50. Liefdeschool gratis. Schooluren: voorm. 9ll'/a uur, nam. 24 uur. Naai- en Breischool. Paardenwal. Hoofdonderwijzeres mej. H. K. Uiterwijk. Hulponderwijzeres mej. J. Ordelman. Dames Directrices Mevr. Dekker (Presidente), mevr. Bruins (Secr. mevr. Roelofszv. d. Chijs, mevr. Goddardvan der Wijck en mej. De Wiljer. Getal kinderen 60. Dames Directrices der Breischool: mevr. Dekker (Pres.), mej. Labrijn (Secr.), mej. Cuperus, mej. Snetlage en mevr. Ybesv. d. Chijs. Onderwijze ressen in het breien: C. Vlasveld, R. Olthof en R. Camperman. Getal kinderen 75. Schooluren: Naaischool, 's middags 24 behalve Zaterdags en 's avonds van 57 uur. Breischool 's avonds van 4'/,7 uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Bestuur: Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven, Voorz., P. Kat Pzn., Secr., J. Zwiers, Penningm., E. C. U. baron Calkoen, J. Breukelaar, H. Mulderije en ds. P. M. de Jong. Deze vereeniging onderhoudt 2 scholen. le. Voor lager en uitgebreid L. O. (Oudewand). Hoofd: A. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeel: J. de Zeeuw, P. Oranje, N. I. Heyne den Bak, J. H. van Wynen, G. L. Jansen, mej. W. M. Fijan, mej. M. C. Morhee en mej. H. Kat. Voor het hand- werkonderwijsmej. M. C. Morhee en mej. W. M. Fijan. Leer vakken ai, kp en u. 2e. Voor gewoon lager onderwijs (Paardenwal). Hoofd G. W. Ormel. OnderwijzersW. A. Rietveld, F. G. Hoekstra, H. Wan- sink. C. F. Sepmeijer, mej. W. H. M. Ribbers en mej. C. H. J. Ormel. Voor handwerkonderwijsmej. W. H. M. Ribbers en mej. C. H. J. Ormel. Schoolgelden per kwartaal: Voor de eerste school van 5.tot 9.per leerling en per kwartaal; voor de tweede school voor 1 leerling 0.40, voor twee leerl. 0.60, voor drie leerl. 0.80, voor vier leerl. 1.per maand. Schooluren: le school 812, 24 uur. Woensdag- en Zaterdagnamiddag vrij. 2e school 912, 24 uur. Woensdag- en Zaterdagnamiddag vrij. Handwerkonderwijs 45 uur.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1920 | | pagina 90