164 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. W. Strootman te ArnhemArrondissements-schoolopziener Inspecteur der GymnasiaDr. C. J. Vinckesteijn. Curatoren van het GymnasiumPres. Mr. F. L. I. G. Dikema. Leden Dr. E. J. W. Holleman. Seer. Jhr. Mr. B. de Jonge, Dr. J. C. Blok en Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs: C. Bijl, Voorzitter, S. J. Dekkèr, Secretaris, B. J. Haitsma Muiier, L. J. Spier, P. Kat Pzn., R. Schuursma en ds. J. L. Faber. Plaatselijke Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs: C. Bijl, Voorz.J. Kruys Voorberge, Secr.Dr. E. J. W. Holle man, W. J. Schillemans, D. O. Norel, A. Koch en Ds. J. L. Faber. Commissie van toezicht op de Bewaarscholen. President Jhr. Mr. B. de Jonge, Secretaris, J. Ruibing, Thes. W. C. Posthumus Meyes, Mevr. Haverkorn van RijsewijkSölner, Mevr. Schille mansTigler Wybrandi, Mevr. MulderMüller, Mevr. Yb es— van der Chijs en Mevr. StolkSelkers. Gymnasium. Rector, Dr. D. Bruins. Conrector, Dr. P. de Koning. Leeraren in de oude talen en in de geschiedenis: Dr. L. H. Lucassen en Dr. D. Heeringa. Leeraar in de. Nederlandsche taal, de Geschiedenis en de Aardrijkskunde, Dr. K. O. Meinsma. Leeraar in de Fransche taal, E. van Ewijk. Leeraar in de Hoogduische taal, J. Goemans. Leeraar in de Engelsche taal H. Teerink. Leeraar in de Wis kunde, Dr. H. A. Weersma. Leeraar in de Natuurkunde, D. F. Keiser. Leeraar in de Scheikunde, Dr. S. Postma. Leeraar in de Natuurlijke Historie, Dr. P. M. Keer. Leeraar in de Hebreeuw- sche taal, Dr. H. W. Ph. E. van den Bergh van Eysinga. Leeraar in de Gymnastiek, J. Heskes. Claviger: E. Beukenhorst. Het Minerval bedraagt 100. 's jaars, te voldoen in vier termijnen bij vooruitbetaling. Het Gymnasium telde 1 September 1919 56 leerlingen. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen Cursus. DirecteurDr. J. W. Lem. Leearen: H. W. Hageman, Tj. Blom, D. F. Keiser, Dr. S. Postma, Dr. P. M. Keer, J. M. L. Saunders, A. Jansen, J. Tj. Wielinga, N. C. Meijer Drees, H. Ch. Mellet, E. E. J. Kerkmeijer, J. Goemans, L. D. Wolters, B. H. Stomps, J. Hes kes, R. van Waard, J. C. Lindeman en K. Koiter. Do Hoogere Burgerschool dient tot opleiding van jongelieden tot maat schappelijke betrekkingen, waarvoor eeno wetenschappelijke vorming ver- eischt wordt. Het schoolgeld bedraagt per halfjaar 25.voor de drie laagste klassen en 30.voor de twee hoogste klassen te voldoen bij voor uitbetaling. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 165 De Hoogere Burgerschool telde bij den aanvang van den cursus 1919/1920 167 leerlingen, waarvan 6 geheel of gedeeltelijk gratis onderwijs ontvangen. Schooluren der H. B. S. dagelijks 's voorm. van 8.45—12.05 en Maandags, Dinsdags, Donderdags en Vrijdags 's nam. van 1.304. Burger Avondschool. Directeur: J. Kruys Voorberge. Leeraren G. J. Tobi, E. J. Wassink, R. Renssen, F. Hartsuiker, J. Klaver, E. J. J. Kerkmeijer, L. E. Claus en S. Postma. Tijdelijke Leera ren: J. Nijenhuis, A. W. E. J. de Haan, G. Rubingh, W. Paal man, T. Koopmans, F. W. Bonzei en M. J. de Bruin. Do Burger-Avondschool is hoofdzakelijk bestemd tot opleiding van aan- staando ambachtslieden. Het schoolgeld bedraagt per jaar 2.te voldoen bij vooruitbetaling. Do Burger-Avondschool had bij het begin van den nieuwen cursus op 15 September 1917 138 leerlingen, waarvan 2 gratis. Do schooluren der Burger-Avondschool zijn dagelijks (uitgezonderd Zater dag), 's avonds van 68*/a uur. Gemeentelijke Teekenschool. Directeur: J. Kruys Voorberge. Leeraren: J. Kruys Voorberge, R. Renssen, L. E. Claus en J. W. van Loo. Tijdelijke LeerarenW. Annema en G. Rubingh. Het schoolgeld bedraagt 4.— per cursus. Do teekenschool teldo bij het begin van den cursus 1917/18 56 leerlingen. Rijkslandbouwwinterschool. Commissie van ToezichtH. A. Huender (Eibergen), Voorz., W. J. Lugard (Twello), Secr., J. H. Ch. Rauwenhoff (Epe), J. L. Pauwen (Pannerden), R. Wig man (Zutphen), S. A. K. baron van Nagell (Warnsveld), C. Roeterdink (Gorssel), D. W. Colenbrander (Varsseveld), P. Bakhuis (Olst). Directeur: N. van Vliet, Plv. Dir.: H. D. Zel- ders. Leeraren: J. B. Nakken, A. Hylkema, G. Langeler, A. J. Cleveringa. Aman.-ConciergeH. v. d. Mei. Schoolgeld voor alle lessen 10.per winterhalfjaar; voor 't volgen van enkele lessen 2.50 per winterhalfjaar met dien verstande dat het gezamenlijk bedrag van het schoolgeld voor enkele lessen nimmer de 10.— mag over schrijden. De gemeente Zutphen telt 7 openbare en 4 bijzondere schoien. Alle schoolgelden worden vooruit betaald. Openbare school A/B/C voor 1. o. en m. u. 1. o., Oude Wand en Van Tilstraat, elf leerjaren; tot de eerste 6 klassen worden kinderen van beiderlei kunne toegelatentot de laatste 5 slechts meisjes, die den leeftijd van 12 jaar hebben bereikt. Hoofd: J. Lindeboom. Onderwijzers: G. J. Tobi, W. Meyer, R. Schouten, H. A. Sauter, W, Schreyer. Onderwijzeressen: de dames R. g'

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1920 | | pagina 87