mm 162 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Evangelisch Luthersch hofje onder het bestuur der diakenen. In dit gesticht worden aan gemeenteleden woningen in huur afgestaan. De wonigen welke voor dit doel niet gebruikt wor den, worden aan anderen verhuurd. Portier J. F. Cuntz. Doopsgezinde Gemeente. (Eéne kerk, Apenstert). Pred. Ds. R. Schuursma. Kerk- en Armbestuur: J. M. Ubbens, voorz., J. C. Goldenberg, boekh. en Mr. J. H. De Vries. Koster: S. Kiéin. Organist: J. A. Loois. Gemeente van Gedoopte Christenen (gewoonlijk Baptisten genoemd) heeft sedert 8 Juli 1888 rechtspersoonlijkheid. Houdt hare bijeenkomsten in vergaderlokaal Volkshuis. Zondagsmor gens 10 uur onderlinge vergadering. Zondagsavonds 41/st uur prediking. Bestuur: H. Hendriks, Ouderling, C. Tesink, Secre taris, G. Hovestreijdt, Penningmeester. Gereformeerde Kerk. Predikant: J. Waterink. Ouderlingen: A. H. Scholten, J. H. Koerselman, H. van Dijk, G. J. Hassink, J. Boks, J. W. Brummelman, L. v. d. Beukei en G. Enserink. Diakenen: J. A. Surink, A. E. Meerstadt, Joh. Israëls en J. Driegen. Koster: J. Tijmans. Organist: Joh. Stam. Christ. Gereformeerde Gemeente. Deze heeft het kerkgebouw van de Gedoopte Christenen, Rijkenhage 49. Als leeraar treedt een predikant van elders op. Roomsch-Katholieke Gemeente. (Eéne kerk). Deken en Pastoor: C. van Elmpt. Kapelaans: H. S. Brugman en W. Büter. Kerkmeesters: F. A. Biicker, J. G. J. Wessels, J. Bieshaar en J. van Berk el. R.-K. Armbestuur: Aug. Hartong, Voorz.; H. H. L. Pröpper, Secr. en J. Fievez, Penningm. Leden: B. Bornholt, J. Jansen en A. Heitling. Koster: A. van Rijn. Organist: J. Dusch. Conferentie van den H. Vincentius van Paulo. Pres. J. H. H. Tacke, Vice-Pres. N. A. Meeuwsen, Secr. L. L. Dullaert. Pen ningm. B. J. A. Brandt. Leden: J. M. A. Hendriks, M. J. Mul ders, A. Koch, Roelandus Jansen, B. Bokern, J. Heitling, D. Wiegerinck, Th. Ellenbroek en P. Dullaert. Commissie voor de Spijskokerij der Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo. J. H. H. Tacke, Adm., B. J. A. Brandt, en J. M. A. Hendriks. Vereeniging „Liefdewerk voor Kinderbescherming". Onderafd. der H. Vine. Vereen. Bestuur: J. M. A. Hendriks, Voorz., J. H. H. Tacke, Vice-Voorz., L. L. Dullaert, Secr.-Penningm.N. A. Meeuwsen, D. Wiegerinck, B. J. A. Brandt, Roelandus Jansen en M. J. Mulders. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 163 Israëlitische Gemeente. J. L. Spier, Eerevoorz.A. Vromen, Voorz., M. S. Weijl, Thesaurier. Kerkeraad: N. Vomberg, L. J. Spier, S. de Winter, S. Koppel Sr., S. Nijburg, Iz. Philips. Armbestuur: M. Spier, Voorz., Iz. Spier, Thesaurier, S. Nij burg, J. Cohen, Secretaris. Schoolcommissie: L. J. Spier, Voorz., S. Levison, Thesaurier, S. Koppel Szn., Secr. Voor zanger en godsd, leeraar: J. Cohen. Secretaris der gemeente: J. Cohen. Koster: S. de Jong. Begrafenisvereeniging (Gemiloes Chasodiem)Voorz., Iz. Philips, Vice-Voorz., N. Vomberg, Penningm., assessoren: A. Philips Izn.L. S. Lelie, Secr., J. Cohen. Ousekiem-Ver- eemging: J. Hamburg Kzn., Voorz. Bestuursleden: A. Vromen, en Ph. Weijel. Vereeniging Weezenzorg: Voorz. M. S. Weijl, H. Krukziener, Secr., S. Levison, Penningm. Maatschappij tot nut der Israëlieten in Nederland afd. Zutphen met onderafd. Hulpkas voor minvermogende Israëlieten: Pres. L. J. Spier, Thes. M. Spier, S. Nijburg, G. Groenheim, Iz. Philips, secr.,' J. Cohen. Algem. Israël Verbond: L. J. Spier, Voorz., M. El- zas Jzn. Thes. en S. Levison, Secr. Centraal Israël. Weeshuis te Utrecht: J. L. Spier, lid der commissie van toezicht. Sub- Comm.: Pres.: J. L. Spier, Thes. M. Elzas Jzn., S. Levison. Jongelieden-Vereeniging „Eits Gazim". Voorz.: Jacob Meijer, Penningm. D. Levison Izn., Secr. Mej. S. Vomberg.' Leeraar: J. Cohen. Spiritische Vereeniging Harmonia, afdeeling Zutphen. Be stuur: Voorzitter, Jan Dekker; Secretaresse, Mevr. Goemans; Penningmeester, G. H. Kerlen. Bibliothecaris, J. Been Azn. Deze vereeniging stelt zich ten doel bevordering van de kennis der spiritistische verschijnselen en verspreiding van de ethische beginselen van het spiritisme. Vereeniging van afgetreden en dienstdoende kerkeraadsleden der Hervormde Gemeente (Bankenvergadering). Voorz. Mr. M. Rom Colthoff. Secr. H. W. A. Behrens. Penningm. D. Stolp. Commissie voor de Nieuwjaarsgift. H. W. Hasselo, Pres. A. Velders, Thes., R. Wigman, vice-pres., J. B. Bieshaar, F.' A. Bucker, Dr. J. Oudenampsen, G. L. Maaldrink, H. Kuipers I. Spier, N. Th. Dekker, D. Stolp, E. J. Harmsen Jr., L Vergeer Fr. Reesinck, G. v. d. Burg en J. A. Beker. Mr. J. L. Sölner,' Secretaris. ONDERWIJS. Inspecteur voor het Lager Onderwijs in de eerste Inspectie (waaronder Gelderland): Mr. L. F. Th. Baron Michiels van Kessenich te Roermond. Districts-schoolopzienerDr. K. E.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1920 | | pagina 86