200 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Assistent: H. de Kant en W. Mulder. Commiezen: K. Breuker, L. Altena, C. D. A. Warnas, W. Veniet, Douwes, A. P. de Geus, F. H. Diermanse, J. V. de Ridder, K. Ribbers, W. Stee- mers, Polak, A. G. de Ridder en W. van der Meent. Assistenten Stationsdienst: Wensink, P. Flens, J. A. Dammen, H. de Rui ter, J. Kardijk en J. Kraa. RangeermeestersS. Claassen, J. Dijkslag, G. Wagenvoort en C. Schep. LadingmeestersG. J. Oldenhof, J. Timmermans, J. Renes, J. H. Stapel, H. V. Stoel- horst, A. J. Aalpol, R. Brummelman, D. Smit, H. Groothuize. Onder-LadingmeestersH. Legeer, H. Groothuize, J. v. Wessel, J. Helmsing, J. Sinnema, A. Bronkhorst, R. Bronkhorst, Klein Kemelarij, J. Hut en W. Onstein. Controle-beambten: A. de Waard, G. A. Teeuwsen, J. J. Haan, H. H. de Blécourt, H. Dekker en P. Jeukens. Zutphensche Telefoon-Maatschappij. Directeur: Mr. M. Rom Colthoff. Commissarissen: Dr. H. F. R. Hubrecht en H. Roe- lofsz. Telephonisten de dames: M. Dessers, J. Mast, L. J. Har- tink, A. Vink, A. Wentink en F. Reijnst. Nachtdienst F. K. Reijnst. Monteur-lijnwerker W. Vink, hulp monteur G. A. Bax. Nederl. Onderwijzers-Genootschap. Afdeeling Zutphen. Be stuur: Voorz.K. Boer, Vice-Voorz.; S. Gotlieb, le Secr.; Sterkenburg, 2e Secr.M. Jansen, Penningm. Getal leden pl.m. 40. Vergaderingen minstens 6 maal per jaar. Bond van Nederlandsche Onderwijzers, Afdeeling „Zutphen en Omstreken". Bestuur: A. Meilink, Voorz.; W. v. d. Woude, le Secr.; A. Roozendaal, 2e Secr.; W. Eskes, Penningm. H. Zorn. Doel: Langs wettigen weg de belangen te bevorderen van 't onderwijs en onderwijzers. Ned. Bond van Vakschoolleeraren en Leeraressen, afdeeling Zutphen. Bestuur: R. Renssen, Voorz.; E. Vis, Vice-Voorz.; mej. E. Tideman, le Secretaresse; mej. A. M. J. Engelhart, 2e Secretaressemej. J. Kroeze, Penningmeesteresse. Art. 2 der Statuten: Het doel van do vereeniging is: do belangen to behartigen van het Vak onderwijs aan do inrichtingen, waar dit gegeven wordt en van het aan die inrichtingen verbonden personeel. Vereeniging van Onderwijzers bij de Rijks-Normaallessen in de Provincie Gelderland. Voorzitter, één der drie Districts Schoolopzieners; Vice-Voorz.: A. Wundering te Arnhem; Secr., C. v. d. Mooren, te DoetinchemPenningm. H. Brander, Win terswijk overige bestuursleden: A. Weisfeit, Zutphen; G. J. Reerink, Apeldoorn; H. van Dijk, Nijmegen; J. de Liefde, Buurmalsen. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 201 St. Lebuinus Vereeniging. Diocesaan-Vereeniging voor R. K. Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht. Afd. St. Canisius Vereeniging, Zutphen en Omstreken. Bestuur: J. A. Th. Weijers, Voorz., Brummen; J. G. A. Bornewasser, Secr., Voorst; H. J. v. Weert, Penningm., Vierakker. Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen", opge richt Maart 1897. Zij stelt zich ten doel do opleiding van jongelieden voor het examen van onderwijzer. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink to Warnsveld in Ned. taal en lezendoor N. do Regt van Vorden in zingen en bijb. gesch.door A. de Zeeuw in gesch. en wisk.door G. W. Ormel in aardrijksk en paedagogiek; door D. Eskes te Eofde in toekenendoor W. F. van Raay te Voorst in kennis der natuur, tcckenendoor rncj. van do Meene in nuttige handwer ken; door L. van Koevcringo to Dieren in rekenen; door J. do Zeeuw in gesch., vioolspel en bijb. gesch.; door K. G. Rouwenhorst to Vorden in Ned. taal en rekenen; door J. H. van Wijnen in aardrijkskunde. Ingeschreven zijn op 1 Dec. 1919 6 mann. en 16 vr. kweekelingen, verdeeld in 4 klassen. Voorz.-directeur A. do Zeeuw, secr. B. Bennink. De lessen worden gegeven in de school van den heer de Zeeuw, Oudowand Zutphen. Het onderwijs kost 20.— per jaar. (Reductie voor on- en minvermogenden). Vereeniging Dorcas. BestuurMej. van Rhijn, Presidente Mevr. Engelen, Thes.Mej. Tjeenk Willink, Secr.Zuster C. H. C. Tack; Mevr. P. A. Tutein Nolthenius—van Haeften; Mej. S. Frederikse en Mevr. Goddard—v. d. Wijck. De Vereeniging heeft ten doel dos winters werk en kleedingstukken te verschaffen aan een bepaald getal gehuwde vrouwen of weduwen van alle gezindten. Zij, die werk verlangen, moeten minstens drie jaar in Zutphen gewoond hebben, en zich reeds in het voorjaar aanmelden bij de Presidente. Boven dien bestaat in de Komsteeg een winkel, waar tegen den minst mogelijken prijs voor het publiek gemaakte klecdingstukken te koop zijn. Vereeniging van Facultatieve Lijkverbranding, afd. Zutphen. J. Goemans, Voorz.Ir. D. J. Bosman, Secr.-Penningm. H. Evekink, Dr. P. M. Keer, W. J. Schillemans. Contributie voor leden 1.50, voor buitengewone leden 0.50 per jaar. Telegraaf- en Telefoonkantoor. Directeur A. v. Tuinen. Com- mies-tit.J. v. Dijk en A. B. Barkey. Telegrafisten 2e klasse: E. M. Snoek, G. H. Lebbink, M. A. G. van Leeuwenberg, J. L. Pasman en R. van Gelder. Tijdelijke telegrafisten: E. Bloemen- daal en J. C. Stegeman. Chef-telefoniste: J. Dwars. Telefoniste lste klasse: A. P. Keverling. Telefonisten 2e klasse: A. T. Ver schoor, J. Jansen, M. Gimberg, H. L. W. Kraan, J. ter Beek en

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1920 | | pagina 105