184 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Nederl. Roode Kruis, afd. Zutphen. Yoorz. Dr. J. v. d. Hoeven, Seer. Mr. J. H. Ketjen, Penningm. J. P. W. van Elk. Koninkl. Nederl. Bond van Oud-Onderofficieren van Land- en Zeemacht. Afdeeling Zutphen en Omstreken. Bestuur: Voorz. J. T. Poestkoke; onder-Voorz. M. J. A, RenkenSecr. J. van Dorst; Penningm. L. Altena; Comm. J. Nijman. Correspon dent „Orgaan" M. J. A. Renken. Vaandeldrager J. C. L. Spee. Deze vereeniging stelt zich ten doel: a. toewijding aan Vorstin en vaderland; b. behartiging van de stoffelijke belangen harer leden in het maatschap pelijk leven, met bepaalde uitsluiting van alle politieke en godsdienstige belangen. De contributie bedraagt: voor beschermers f 50 in eens of f 10 per jaar; voor leden f b per jaar met f 1 entrée, zij zijn daardoor tevens lid van het ondersteuningsfonds en lezer van 'torgaan; voor mil.-donateurs f 1,50 per jaar en voor burger-donateurs f 3 tot f 10 per jaar. Afdeeling SchietvereenigingKoningin Wilhelmina", onder het beheer van het afdeelingsbestuur. De schietoefeningen zullen gehouden worden van 1 April tot 1 October aan het Fort „de Poll", des Zondags van 's morgens 9 tot 12 uur en van 36 uur om den anderen Zondag, terwijl de wiuleroefeningen zullen ge houden worden des Woensdagsavonds van 8 tot 10 uur in de bovenzaal van Café Groote. Leden en Donateurs der afdeeling kunnen zonder verhooging van con tributie aan deze oefeningen deelnemen. Bond van Oud Militairen van Land- en Zeemacht, opgericht 14 October 1896. BestuurJhr. F. A. Coenen, Eere-Voorz. J. H. Meulenbroek, Voorz.P. Soeteman, Secr.A. Huisman, Penningm.R. Wonnink en J. Stapel, Commissarissen. De leden worden bij ziekte uit het fonds ondersteund. Zjj stelt zich ten doel: a. de liefde voor Vorstin en Vaderland hoog te houden; b. de belangen zijner leden te behartigen; c. de kameraadschap te bevorderen. Voetbal-Vereeniging „Be Quick".BestuurJ. J. Visser, 1ste Voorz.; D. J. Wöhrmann, 2e Voorz.; F. J. van Eijsden, Tuinstr. 1, le Secr.S. Elzas, 2e Secr. (G. V. B. zaken)G. J. Dijkerman, Rozenhoflaan 28, Penningm.F. Fangman en R. Vergeer, Commissarissen. Contributies werkende leden f 5 voor seniores (boven 17 jaar) en f 3 voor juniores (beneden 17 jaar) en buitenleden. Begunstigende leden minstens f 1,50 (toegang le rang) en f 2,50 (toegang tot de tribune). Het vereenigings- jaar loopt van Augustus tot Augustus. Terrein der wedstrijden: Sportterrein aan de Marschweg, 5 minuten gaans voorbij de Gasfabriek. Bijbelgenootschap. Afdeeling Zutphen. Voorz.Dr. v. d. Beke Callenfels; Secr. Biblioth.J. F. Langenberg; Penningm. W. Kerkmeijer en Jhr. mr. J. H. J D. Martens van Sevenhoven. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 185 Onderafdeelingen te Almen, Gorssel, Lochem, Vorden, Warnsveld en Wichmond. Evangelische Vereeniging. Eere Voorz., Ds. R. H. Drijber; Voorz Ds. J. I-Ienzel; Secr. J. Kreukniet; Penningm., F. J. van Bruggen. Leden, H. Bosch en H. Kuiper. Doel der Vereeniging is de evangelische richting te handhaven en aan te bevelen door vergaderingen, lectuur, bibliotheek enz. Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Zutphen. Afdeeling Zutphen. Goedgekeurd bij K. B. van 6 Oct. 1918 No. 54 (Staatsblad 6 Nov. 1913 No. 260). Voorz. Dr. J. C. A. Fetter; Secr. J. Gimberg; Penningm. H. de Kant. Vereoniging Christelijk Hulpbetoon. Afdeeling Zutphen. Pres., Secr. en Penningm. Ds. R. H. Drijber. Lid Ds. S. J. Dekker. Contributie f 1. Nederlandsch Tooneelverbond, afd. Zutphen en Omstreken. Bestuur: Dr. J. W. van Rooijen, Voorz., D. Molenaar, H. G. J. Schillemans, Secr-Penningm. Deze Afdeeling stelt zich ten doel het organiseeren van goede Tooneel- voorstellingen te Zutphen en datgene te bevorderen, wat tot een veraan genaming van bet Schouwburgbezoek kan bijdragen. De contributie be draagt f 5. Tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid", opgericht den25Febr. 1904, goedgek. bij Kon. Besl. van 7 Aug. 1911, Stbl. 67. BestuurEere-Voorz. de Heer D. Molenaar. Voorz. H. HolleDga. Vice-Voorz. H. W. Feith. Secr. J. v. d. Breemen. Penningm. J. A. Sleijster. Bequisiteur B. Jansen. Deze vereeniging stelt zich ten doel: a. het beoefenen der Tooneelspelkunst en declamatie benevens alles wat tot bevordering van de uiterlijke welsprekendheid leiden kan; b. het geven van uitvoeringen, het organiseeren van- en deelnemen aan wedstrijden. Vereeniging voor Evangelisatie te Zutphen. Voorz. Ds. P. M. de Jong; Vice-Voorz. G. W. Ormel; le Secr. H. v. ZebenDz; 2e Secr. J. Baron; le Penningm. W. Kerkmeijer Hzn 2e Penningm. J. G. Addink. Overige bestuursleden W. Dam, H. E. Wiersema, Joh. Kreijenbroek, B. W. Roelofs, J. D. C. Visser, G. L. Willemsen. Ds. J. van Paassen adviseerend bestuurslid. De grondslag der vereeniging is de Heilige Schrift, toegelicht door de Belijdenisschriften der Nederl. Herv. Kerk. Het doel der vereeniging is, de behartiging van de geestelijke belangen der Neder!. Herv. Gemeente van Zutphen, voor zoover daarin niet wordt voorzien, overeenkomstig den grondslag der vereeniging. Als predikant der vereeniging is benoemd: Ds. P. M. de Jong, Ned. Herv. Predikant. Ned. Vereeniging tot bevordering der Zondagsrust. Afdeeling Zutphen. R. H. Drijber, Voorzitter en Secretaris; W. Kerk-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1918 | | pagina 97