180 ADRESBOEK VAX ZUTPHEN. Bakkerspatroonsvereeniging „Zutphen en Omstreken". Afd. van de Nederlandsche Bakkersbond. BestuurG. J. v. d. Linde, Eere-VoorzitterL. A. ter Haar, Voorzitter; W. G. van Eijbergen, Secr.A. Dieperink, Penningm.H. Kuiper, Vice-Voorz.W. Jolink, Vice-Secr.-Penningm.H. J. Mulder en B. Holst, Commissarissen. Bond van Nederlandsche Schilderspatroons, Afdeeling Zutphen. Laatstelijk goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 23 Aug. 1909, No. 89. Bestuur: D. Douwes, Voorzitter; G. J. van Bosheide, Secr.; H. Barink, Penningm. Comm. v. Toezicht op het klimmateriaal en ter voorkoming van ongelukken, G. J. van Bosheide en P. A. v. Oostende. Deze vereeniging bestaat uit 12 leden. Algemeene Arbeiders-Vereeniging, opgericht in 1870. J. Groe- neveld, Voorz.W. Coenders, Onder-Voorz.G. Kooreman, le Secr.; G. J. Spiegelenberg, 2e Secr., E. Agelink, le Pen ningm.J. "VV. Wullink, 2e Penningm. Deze vereeniging stelt zicli ten doel: door eendrachtig samenwerken, langs alle gepaste en wettige wegen, op geoorloofde wpze, in den zoozeer verachterden toestand der werklieden verbetering te brengenzij is werk zaam in vrijzinnig-democratische richting. Aan deze vereeniging is verbon den een ziekenfonds om elkander bij ziekte en overlijden le steunen; terwijl door het houden van voordrachten enz. het gezellig verkeer onder de leden bevorderd wordt. Getal leden 400. Donateurs 60. Donateurs zijn zij, die minstens f 3,'s jaars bydragen. Ned. Werklieden-Verbond „Patrimonium", afdeeling Zutphen. Bestuur: E. J. Arents, Voorz.; A. H. Ruijsink, Vice-voorz.; L. de Graaf, Secr.; J. J. Iliohan, Vice-Secr.G. J. H. Kra nenburg, Penningm.; G. W. Lebbink, 2o Penningm.; J. J. Withuis, Biblioth. Adviseerende ledenMr. Th. Dijstra en H. Leuverman. Aan de afdeeling is verbonden een Ziekenfonds tellende 54 leden. BestuurTj. Visser, Voorz.; J. Withuis, Penningm.; A. van der Meent, Secret. Deze vereeniging stelt zich ten doel om de overtuiging, dat Gods woord en de tradition onzes volks de vertrouwbare grondslagen eener Christelijke maatschappij uitmaken, allerwegen te verbreiden, om de liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar geheel, die der werklieden in het bijzonder, door alle geoorloofde middelen te bevorderen. De hoofdzetel is gevestigd te Amsterdam. Dc afdeeling telt 98 gewone en 48 buitengewone leden. R. K. Werklieden-Vereeniging „St. Joseph". Kerkelijk goed gekeurd 15 Febr. 1897. Koninklijk goedgekeurd 24 Mei 1897. Kapelaan W. Boelens, Geestelijk Adviseur; B. J. Tieding, Pres.; J. A. Meuris, Vice-Pres.H. M. Leenen, le Secr.; P. M. Jeukens, 2e Secr.; B. H. Hachmann, le penningm.; P. Helmsing, 2e penningm. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 181 De vereeniging stelt zich ten doel: om, door aanéénsluiting, de gods dienstige en maatschappelijke belangen harer leden le bevorderen en hen te vrijwaren tegen anti-christelijke invloeden: elkander by te staan in ziekte en onvermijdelijke gevallen door woord en daad. De vereeniging bezit een eigen gebouw (waarin tooneel, billards en piano) en Annex tuin met kegelbaan. Verder de volgende afdeelingen: ziekenfonds, liefdefonds, spaarkas en bibliotheek, tooneel, muziekgezelschap en leestafel. Vakafdeelingen van meubelmakers en correspondentschappen van tabaks bewerkers en kalk- en steenbewerkers. Maatschappij van Nijverheid, Departement Zutphen. H. Nie- meyer, VoorzH. W. Reesink, Secret.-Penn., J. Wilh. Ver geer, J. G. J. Wessels, D. J. Wöhrmann. Handelsvereniging, gev. te Zutphen. Kon. goedgek. Opger. 27 Nov. 1896. Aantal leden pl. m. 260. BestuurG. J. Loo- man, Voorz.; R. M. Kloosterman, Secr.; H. Revelman, Pen ningm.; M. J. Mulders, 2e Secr.; J. W. de Groote, 2e voorz.; A. v. d. Rande, H. Weijers. Adviseerende leden: H. J.Koeis, D. Bessem, H. J. W. Bast, B. Weijman, C. L. Rambonnet, Jac. J. de Jong, Dieren. Naf. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mcrcurius", Afd. Zutphen. J. H. Hietink, Voorz.; W. Olree, Vice-Voorz.; L. Kieviet, Secr.; G. J. Dijkerman, Penningm.; L. K. Gar- ritsen en L. Pijlgroms. Aantal leden circa 50. Het doel van deze Vereeniging is samenwerking te bevorderen tusschen bedienden onderling, het houden van Cursussen in Boekhouden, Handels wetenschappen enz., het oprichten van een Ondersteuningsfonds. Contributie f 4,per jaar. Donateur minstens f 5,per jaar. Van wege de afdeeling bestaat een Handelsavondcursus, zijnde een drie jarige cursus voor Handelsonderwijs met daaraan verbonden éénjarigen Voorbereidenden cursus. DirecteurA. Weisfelt. Leeraren A. v. d. Veer, J. W. Mensink, R. Schou ten en A. Meilink. Vakken van onderwijs: Lezen, Stellen en Correspondentie. Aardrijks kunde, Rekenen, Handelsrekenen, Boekhouden, Algemeene Handelskennis en Handelsrecht. Voorts een cursus in de Engelsche Taal en Handelscorr., leeraar K.Koiter, in de Duitsche Taal en Handelscorr., leeraar C. C. van Munster, in de Fran- sche Taal en Handelscorr., leeraar G. Zijlstra van Arnhem, in de Stenogra- phie en het Machineschrijven, leerares mej. A. Mulder van Deventer. Het schoolgeld bedraagt in den Voorbereidenden cursus per leerling f 10,— en in den eigenlijken Handelecursus per jaar en per cursus f20,—. Voor iedere taal (of Stenographie en Machineschrijven f 5,extra voor de leerlingen van den Handelscursusf 15,voor anderen. Minvermogenden kunnen voor de helft en onvermogenden voor niets toegelaten worden. De lessen worden gegeven van 15 Jan. tot 1 Juli, en van 15 Sept. tot 15 Dec. "s avonds van 5'/2—9 uur in het Gymnasium. Ned. Bond van Gemeenteambtenaren. Afd. Zutphen en Omstre ken. K. M. Houtaar, voorzitter; H. J. J. Koot, secretaris; M. Kooi, penningm., Apeldoorn. De Zutphensche Spekslagersvereeniging, goedgekeurd bij Kon.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1918 | | pagina 95