176 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. OefeningsavondenMaandag en Vrijdag, van 8 tot 10 uur. 20 werkende leden betalen f 5,20, donateurs f 1,minimum per jaar. Pictura. Directeuren: Presidenl, C. Storm Buijsing, Secr., Fr. Reesinck, CommissarissenB. E. Onderwater, J. L. A. Stolk, F. L. J. G. Dikema, Mr. J. C. Immink, J. Kruys Voorberge, Dr. D. Bruins, Penningm. C. G. Lagerwey. Getal leden 68. Contributie f 4, zonder aandeel in de jaarlyksche verloting f 2. Deze vereeniging stelt zich ten doel door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen. Vereeniging tot bevordering van Beeldende Kunsten onder beheer van het bestuur der Maatschappij „Arti et Amicitiae" te Amsterdam. Lidmaatschap f 5,—. Jaarlijks verloting van Kunstwerken enz. Correspondent voor Zutphen en Omstreken Th. J. van Dam, Coehoornsingel 60. Vrijmetselaarsloge Karei van Zweden. Rozengracht. Pres., J. G. Klaassen, Secr., L. J. Spier, Thes., L. G. Maaldrink. Groote Sociëteit, op het Oudewand. BestuurPres., C. G. Lagerweij, Secr.-Thes., C. C. Brünings, S. A. K. baron van Nagell, B. E. Onderwater v. Brandwijk, Mr. J. B. Sölner, plm. 130 gew. leden. Entrée f 15, contr. f 20, sortie f 100. Nieuwe Sociëteit; in de Beukerstraat. Bestuur Pres., H. Kuipers, Vice-Pres. A. Meilink, Thes. A. M. Spruijt, Secr. I. Spier, D. Stolp, F. H. Knapp en F. G. A. Reesink. Getal leden 176. Contributie f 10,Buitengew. leden f 0,50 per maand, buiten-leden f 4,— per jaar, entree f 8,sortie f25. Buiten Sociëteit, aan den Coehoornsingel. President D. J. Bos man, Vice-President H. Niemeijer, Secretaris J. G. Pompe, Thesaurier J. P. Wilh. van Elk, H. C. Mellet, J. Goemansen J. Wilh. Vergeer. Telt ruim 700 leden. Contributiehooiden van gezinnen f 12.50, alleen wonende heeren, geen hoofden van gezinnen, f 7.50, alleen of bij anderen inwonende dames f 5.mannelijke minderjarigen van 1823 jaar f4 en minderjarigen van 1218 jaar, die niet by hunne ouders inwonen f 3.75. Entrée f 3.sortie f 10.Wie tusschen 1 Oct. en 1 April lid wordt betaalt de halve contributie. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. Bestuur: Pres. W. 11. Haverkorn van Rijsewijk; Secr. R. Schuursma; Penningm. J. M. Ubbens. Leden: Dr. J. v. d. Hoeven, Mr.H. E. van IJsendijk, Ds. B„ H. d'Auzon, Dr. D. Bruins en J. Lindeboom. Maxim, contributie f 5,25. Geen entrée, geen sortie. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 177 Algemeen Neder!. Verbond afd. Zutphen. Bestuur: Voorzitter Dr. J. v. d. Hoeven; Secr. D. Toekamp Lammers; Penningm. Mej, A. A. Labrijn. BestuursledenMej. A. A. Henny, Mevr. J. C. A. Wildervanck de Blécourt, C. J. G. L. v. d. Berg van Saparoea. Volksloesbibliotheek dsr Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Bestuur: Pres. D. J. Bosman. Secr. en Thes. H. Roelofsz. Bibl. Ds. B. H. d'Auzon. LedenJ. C. Golden berg, W. H. Haverkorn v. Rysewijk, H. v. Woudenberg Hamstra, Mr. J. L. Sölder, H. W. Reesink, Dr. N. J. A. Francken, H. G. J. Schillemans. Afhalen van boeken Vrydags tusschen 31/2 en 41/2 uur en terugbrengen den daarop volgenden Vrijdag 's morgens van lU/2 tot 121/2 uur 's middags in een dei- lokalen van het gebouw de Latijnsche School. De bibl. is geopend van den eersten Vrijdag in October tot den tweeden Vrijdag in Juni. Vereeniging: Openbare Leeszaal en Bibliotheek 1e Zutphen, gevestigd: Rosmolensteeg. Bestuur: Dr. P. de Koning, pres., Jonkvr. S. C. E. Engelen, secretaresse, Mej. J. C. van Beuse- kom, penningmeesteresse, Mr. I. van der Spek, 2e Secretaris, Mej. S. J. Ver Loren van Themaat, A. G. Biemond, H. J. van Braambeek, F. Deur vorst, P. Kat, Mej. H. J. Reesink, L. D. Staal. BibliothecarisJ. L. van Tricht. Geopend: Werk. agen 10—12; U/25; 7—10. Zondagen: U/25; 710. Uitleenen van boeken: allo werkdagen tot 's av. 9 uur; kinderboeken alleen Woensdag van 3i/2—5 uur. Zutphen Vooruit". Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. BestuurPres. D. J. Bosman, Vice- pres. Mr. J. H. Ketjen, Secr. H. G. J. Schillemans, Penningm. H. Capel. J. J. A. Nieuwkamp, D. J. Wöhrmann, Dr. J. W. van Rooijen, Dr. J. C. Blok, L. Vergeer. EerelidJ. L. Spier. Het doel der vereeniging is: het bezoek van vreemdelingen aan Zutphen en Omstreken en hunne vestiging aldaar zooveel mogeljjk te bevor deren. Zij tracht dit doel o.m. te bereiken door: a. bevordering van den bloei van Zutphen en Omstreken, b. het verblijf aldaar zooveel mogelijk te veraangenamen voor Zutphenaar en vreemdeling. De contributie voor gewone leden bedraagt f 1,'s jaars. Statuten met huishoudelijk reglement en andere gewenschle inlichtingen verschaft de secretaris der vereeniging. Contralo Commissie voor Arbeidersontwikkeling (gevormd uit Zutph. Bestuurdersbond, S. D. A. P., Onderwijzersbond, Ned. Ver. Afsch. v. Alkoholh. Dr. en Coöperatie „Het Volksbelang"). BestuurJ. A. Paap, Voorz.G. W. v. Laar, Secr.G. Holt- slag, Penningm. Selskip „Fryslan" to Sutfen. Bistjür: A. K. Klaren, Foarsitter. J. Klaver, Skriuwer, A. Brouwer, Skathalder, T. Nijenhuis, A. J. Gerritsma, By sitters. 1918 12

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1918 | | pagina 93