174 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Zutphen's Klein-Liederenkoor. Directeur: D. de Groote Jr. Bestuur: A. A. Koekoek, voorzitter; G. Stam, penuingm. mej. L. v. Bruggen, secr.mej. M. Gimberg, 2e secr.mej. H. Hollenbach. Volkszangschool. Bestuur: Pres. Dr. J. Oudenampsen, Secr. B. J. H. Boers, Penningm. H. Dekker. LedenDs. B. H. d'Auzon en mr. J. L. Sölner. Onderwijzer G. J. A. Nijenhuis. Eene inrichting van wege de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met eene subsidie van stadswege. Zij wordt bezocht door ongeveer 200 leer lingen. Vereeniging „Zanglust" opgericht 22 October 1876. Directeur M. J. Dusch. Bestaat uiteen gemengde-, Mannen en Vrouwen- zangvereeniging. Ongeveer 80 werkende leden. De contributie bedraagt 20 cent per maand. Donateurs betalen minstens f 1 per jaar. BestuurJ. Dietz, voorz.H. J. Menkhorst, Secr.; H. W. Nijhof, Penningm.mej. G. Hendriks, 2e penningm.W. Nagtegaal, fiscaalH. J. Dolleman, Biblioth.mej. R. Kleve, 2e Biblioth. mej. A. Kluin, Algem. Secundus; mej. C. P. Buitenhek. Bui- tengew. Bestuurslid. De Stem des Volks (Soc. Dem. Zangvereen.). Afd van den Bond van arbeiderszangvereenigingen in Nederland. T. Frantzen voorz., G. W. van Laar Secr., W. Kranenburg penningm., C. Hoogenbirk biblioth., mej. R. ten Bolscher en mej. Haijtink bestuursleden. Muziekvereeniging „Crescendo". Opgericht 18 Juni 1895. Bestuur: G. J. Kuijper, pres., R. H. Timmer, secr-penningm.; J. J. Klaassen comm. van orde; R. G. Schouten, biblioth. A. de Brauw, Directeur. De vereeniging telt plm. 33 werkende leden, 8 adspiranten en 112 begunstigers. Men wordt donateur voor eene jaarlijksche bijdrage van minstens 1 1, Zij geeft S gratis concerten per jaar. Zutphensche Orkestvereeniging. Voorz. B E. Onderwater van Brandwijk; le Secr. C. J. G. L. v. d. Berg van Saparoea 2e Secr. J. G. Senee; Penningm. Mr. C. E. StolkBibliothe caris J. J. A. Nieuwkamp; Orkest-Directeur Arnold Wagenaar. De jaarl. contributie voor werkende leden is f 3,terwijl men om donateur te worden minstens f 2,50 per jaar moet bijdragen. Vereeniging tot beheer van een Muziekcorps. Bestuur N. Th. Dekker, voorzitter; G. W. van Laar, secretaris; W. F. E. Brouwer, penningmeester. LedenM. J. Dusch en Kapelmeester, F. Engelsma. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 175 Afd Zutphon v. d. Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Pres. Dr. D. Bruins, Secr. Dr. E. C. C. v. Lennep, penningm. A. MelliDk, Leden: Mr. J. L.Solner, Jhr. Mr. Dr.J.P. Hooft Graafland, W. H. Haverkorn v. Rijsewijk, J. Klaver, W. vanderWoude. Zutphensche Roei- en Zeilvereeniging „Isala" te Zutphen. Bestuur: Dr. P. A. v. d. Laan Voorzitter; Jhr. Mr. B. de Jonge, Ondervoorzitter; H. van Alphen, Secretaris; J. P. W. van Elk, Penningmeester; W. H. Haverkorn v. Rijsewijk, J. W. Teriet, Mr. J. L. Sölner, Commissarissen. De Vereeniging stelt zich ten doel het beoefenen en bevorderen van de roei- en zeilsport. Olympia. Vereeniging ter beoefening der praktische Gym nastiek. Opgericht 1 Jan. 1875. BestuurK. F. Klaasen, President, Fr. Reesink, le Secretaris Brugstraat 1., G. Kelholt, 2e Secretaris, R. Dekker, Penningmeester, P. Feberwee, M. Evers, Comm. v. Orde. H. Reckman, Alg. Secundus, J. Heskes, Directeur. De Vereeniging telt 35 werkende leden, contr. f 6 's jaars, oefeningsavonden, Dinsdag en Zaterdag 8 10 uur. 9 adspirant werkende leden, leeftijd 1720 jaar, contr. f 5 's jaars, oef.-avonden als boven, 19 junioressen leeftijd 1317 jaar, contr. f 3 's jaars, oefeningsavond Dinsdag 8—9i/2 uur, 108 begunstigers, contr. minstens f 2,50 's jaars. Dames Gymnastiekvereeniging „Ontwikkeling". Opgericht 1 April 1910. Bestuur: D. Memelink, Pres.te, R. de Vries, Secr.esse, H. J. Heijhoff, Penn.esse, L. Heuvelink, Comm. v. Orde. Directeur, A. G. de Lugt. Contributie werkende leden f 4.20; donateurs t 1 minimum per jaar. Oefeningsvergadering Vrijdagsavonds van 8D210 uur in de Gemeente-Gymnastiek zaal. Tevens is aan de vereeniging verbonden eene adspiranten- afdeeling voor jonge dames van 1417 jaar, tegen eene con tributie van 25 ct. per maand. Oefeningsavond als boven. Gymnastiek en Schermvereeniging „de Batavier". Bestuur: J. Goorman, Pres., G. H. Garritsen. Secr., H. J. Grijf, Pen ningm., J. Grijf, Comm. v. Orde, J. Bielderman, Alg. Secundus, G. van 't Clooster, Directeur. De vereeniging telt 15 werkende leden. Contributie werkende leden f 4,80, begunstigers f 2 's jaars. Oefeningsvergaderingen Maandags en Donderdags avonds van Si/s—10 uur in de Gemeentelijke Gymnastiekzaal. Tevens is aan de vereeniging verbonden een adspirantenafdeeling voor jongelieden van 1418 jaar, teg n een contributie van 25 ct. per maand. Oefeningsavonden als boven van 8—9 uur. Gymn., Til- en Worsfelvereen. „Sandow". Opgericht 17 Augus tus 1907. Bestuur: Pres., A. Postma, Secr. W. J. Huisman, Penningm., H. Bobbink. Oefeningslokaal Geb. Alg. Arb. Ver.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1918 | | pagina 92