168 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Nederl. Coöp. Eierenverkoop Vereeniging. Bestuur: H. J. Tjoonk, Vorden, Yoorz.J. Nienhuis, Vorden, Secr.; B. J. Berendsen Ambt-Doetinchem en J. de Greeff, Wichmond. Directeur: W. C. H. Albrecht. Commissarissen: G. Boschloo, Almen; H. J. Koerselman, Steenderen; F. Harmsen J.W.zn., Almen; H. D. Zelders, Zut phen, en J. C. Genk, Steenderen. Geldersch-Overijselsche Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken, opgericht 1896, doel het bevorderen van de belangen van de leden (thans 103 Coöp. Zuivelfabrieken). Voorzitter H. A. Huender te EibergenSecretaris R. C. JonkmanControleur- Penningmeester H. Zondervan. Naaml. Vennootschap ,,do Botermijn". Myndagen: Dinsdagen Vrijdag 2 uur. H. Evekink, Pres.-Comm.Mr. J. B. Sölner, Mr. M. Rom Colthoff. Comm.-Administrateur G. J. Kuijper. M^nagentG. C. J. Pijnappel. Eerste Coöperatieve Boterverkoopvereeniging. Verkoopdagen: Dinsdag en Vrijdag in de stedelijke Boterhal, des namiddags half twee uur. C. Roeterdink, Gorssel, Voorzitter; B. A. ten Have, Almen, Secretaris; Jaarsma te Steenderen, Penning meester. Commissarissen A. Hento te Hengelo (G.), A. W. O. Thate te Lochem, R. Gerritsen te Wilp. DirecteurW. C. H. Albrecht. Protestantsche inrichting van Weldadigheid. C. C. Brünings' Pres.A. Velders, Secr.M. G. A. Lijsen, Penningm.E. J.' Harmsen, adj.-Penningm.J. C. Goldenberg, Magazijnmeester1 H. L. Ketjen, adj.-Magazijnmeester; Mr. G. M. van Voorthuijsen» H. A. A. v. Elk, J. Wilh. Vergeer en E. J. Volkersz. Te Huis voor Militairen. Bestuur: Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens v. Sevenhoven, Voorzitter; E. C. U. bar. Calkoen, tijd. Penningm.; Ds. P. Veen, Secr.; A. E. Zimmerman en Mr. Dr. R. W. baron van Lynden. Huisvader J. Dijkstra. De bestemming van dit in de Kuiperstraat gelegen Huis, een uitvloeisel van den Nederlandschen Militairen Bond, is Militairen, te Zutphen in garnizoen, kosteloos een aangenaam verblijf in hun vryen tijd te bezorgen. Een vrij uitgebreide bibliotheek, eenige dagbladen, dam- en schaakspele zijn aanwezig. Voor geringen prijs zijn goede ververschingen gee sterke drank te verkrijgen. Van de gelegenheid om brieven te schrijve wordt ruim gebruik gemaakt. Op bepaalde tijden worden voordrachte over verschillende onderwerpen gehouden. Het lidmaatschap kost f 2 of meer 's jaars. Chr. Jongslings-Vereeniging I Tim. 6 12a te Zutphen. Opgericht 21 October 1861. Goedgekeurd b|j Kon. Besluit van 28 April 1905 No. 39. Vereenigingsgebouw Paardenwal 39. Afdeeling ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 169 van het Nederl. Jongel. Verbond en van den Wereldbond van Jonge Mannen. H. van Zeben Dzn., Eere-Voorz.Ds. C. J. van Paassen, Directeur; H. Koerselman, Voorz.A. J. Kersten, le Secre taris; B. J. Slijper, 2e Secr.; A. Hanekamp, le Penningm.; W. van Veen, 2e Penningm.; D Kappert, le Bibliothecaris; J. W. Evers, 2e Bibliothecaris. De vergaderingen worden ge houden iederen Zondagavond van 8— 9i/2 uur, 's Zomers 6—7i/2 uur. Haar volksbibliotheek met pl. m. 800 boeken is geopend iederen Donderdagavond van 8—9 uur. Iedere jonge man boven 16 jaar kan lid der Vereen, worden. Begunstigers betalen minstens f 1 per jaar. Het gebouw is Zaterdagavond van 810 voor leden en genoodigden geopend. Gymnastiekafdeeling. Vergadert Dinsdag en Donderdag 8i/210 uur. J. H. F. L. Stieding, Voorz., P. v. Zeben, Secr., W. v. Veen, Penningm. Knapen-afdeeling. D. O. Norel, Voorz,, J. J. van Kaam, Secr., H. Garritsen, Penningm. en T. Wallenburg. Zondagsscholen (2) met pl.m. 300 leerlingen. Evangelische Kiesvereeniging. Dr. R. H. Drijber, Eerevoorz. Ds. J. Henzei, Voorz., J. Kreukniet, Secr., F. J. van Bruggen, Penningm., H. Bosch, H. Kuiper. Gereformeerde Jongedochters Vereeniging onder den naam van „Wees een Zegen". Vergadering Maandagavond in de consistorie der Geref. Kerk van S uur tot half tien uur. Presidente mej. H. J. G. van der Veen, Vice-Pres. mej. T. Uiterwijk, Secr. mej. H. Eskes, thes. mej. H. Martinus. Gereformeerde Jongelings Vereeniging „Uw Koninkrijk kome", met een 30-tal leden, begunstigers 65. Vergadering Zondag avond van 79 uur in de consistoriekamer-van de Ger.kerk. Voorz. J. v. Dijk, Secr. H. J. Verhoef, Emm. weg 79. Bovenbedoelde Vereeniging behoort tot den Ned. Bond van Jongel. Vereenigingen op geref. grondslag en stelt zich ten doelelkander te vormen op elk gebied des christelijken en maatschappelijken levens. Algemeene Protestanten Vereeniging, afd. Zutnhen, Bestuur Voorz., J. Kreukniet, Secr., H. Kuiper, Penningm., F. J. van Bruggen, Oude en Nieuwe Gasthuis. Inrichting tot verpleging van her stelbare zieken en Geneeskundig Gesticht voor krankzinnigen. Provisoren Mr. J. L. A. Stolk, Voorzitter, Mr. M. Rom Colt hoff, Secretaris, C. C. Brünings, C. G. Lagerwey, D. J. Bos man en J. Canters Jr., Rentmeester A. J. M. Spruit.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1918 | | pagina 89