192 ADRESBOEK VAN ZUTPÏÏEN. Zutphensche Telefoon-Maatschappij. Directeur, Mr. M. Rom Colthoff. Commissarissen, Dr. I-I. F. R. Hubrecht en H. Roe- lofsz. Telephonisten de dames M. Dessers, J. Mast, A. Schreu- der, L. J. Hartink, A. Vink en A. Wentink. Nachtdienst F. K. Reijnst. Monteur-lijn werker W. Vink, hulp monteur G- A. Bax. fJederl. Onderwijzers-Genootschap. Afdeeling Zutphen. Bestuur: P. F. Zuuring Voorz.K. Boer Vice-Voorz.S. Gotlieb 1& Secr.A. Broekhuizen 2e Secr.M. Jansen, Penningm. Getal leden pl. m. 40. Vergaderingen minstens 6 maal per jaar. Bond van Nederlandsche Onderwijzers, Afdeeling „Zutphen en O."1 Bestuur: A. Meilink, Voorz.; F. Perdok Hzn., Ie Secr.; W. v. d. Woude, 2e Secr.mej. L. L. Albers, Penningm. Doel: Langs wettigen weg de belangen te bevorderen van 't onderwya en onderwijzers. Vereeniging van Onderwijzers bij de Rijks-Normaallessen In de Provincie Gelderland. Voorzitter, één der drie Districts School opzieners; Secr., C. v. d. Mooren, te Doetinchemoverige bestuursledenH. Brander, Winterswijk, H. van Dijk, Nij megen, J. y. Otegem te Tiel, J. K. van Toledo te Zutphen, G. J. Reerink, Apeldoorn, A. Wunderink, Arnhem. Si-. Lebuinus Vereeniging. Diocessaan Vereeniging voor R. K. Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht. Afd. St. Canisius Vereeniging, Zutphen en Omstreken. BestuurR. v. d. Velde, Voorz., Busloo; J. van Hoesel, Secr., Apeldoorn; H. J. v. Weert, Penning., Vierakker. Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen", opgericht Maart 1897. Zij stelt zich ten doel de opleiding van jongelieden voor het examen van onderwyzer. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink te Warnsveld in Ned. taal en lezendoor N. de Regt van Vorden in zingendoor A. de Zeeuw in gesch. en wisk.door G. W. Ormel in rekenen, aardryksk., byb. gesch. en paedagogiek; door D. Eskes te Eefde in leekenen; door W. F. van Raay te Voorst in kennis der natuur, teekenen en bijb. gesch.; door mej. van de Meene in nuttige handwerken; door L. van Koeveringe te Dieren in rekenen en byb. gesch.; door J. de Zeeuw in gesch., vioolspel en bijb. gesch. Ingeschreven zyn op 1 Dec. 1917 9 mann. en 16 vr. kweekelingen, ver deeld in 4 klassen. Voorz.-directeur A. de Zeeuw, secr. B. Bennink. De lessen worden gegeven in de school van den heer de Zeeuw, Oudewand Zutphen. Het onderwys kost f 20 per jaar. (Reductie voor on- en min vermogenden). Vereeniging Dorcas. Bestuur: Mej. van Rhijn, Presidente, Mevr. Engelen, Thes., Mej. Tjeenk Willink, Secr. Zuster C. H. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 193 C. Tack, Mevr. Umbgrove—Ringeling, mej. S. Frederikse en Mevr. Goddardv. d. Wijck. De Vereeniging heelt ten doel des winters werk en kleedingstukken te verschaffen aan een bepaald getal gehuwde vrouwen of weduwen van alle gezindten. Zij, die werk verlangen, moeten minstens drie jaar in Zutphen gewoond hebben, en zich reeds in het voorjaar aanmelden bij de Presidente. Boven dien bestaal in de Komsteeg een winkel, waar tegen den minst inogelyken prijs voor het publiek gemaakte kleedingstukken te koop zyn. Vereeniging van Facultatieve Lijkverbranding, afd. Zutphen. J. Goemans, Voorzitter0. J. Bosman, Secr.-Penningm.H. Evekink, Dr. P. M. Keer, W. J. Schillemans. Contributie voor leden f 1,60, voor buitengewone leden f 0,50 per jaar. Telegraaf- en Telefoonkantoor. Directeur A. v. Tuinen, Oom- mies tit. J. v. Dijk. Telegrafisten A. B. Veeneman, E. M. Snoek, G. H. Lebbink, M. A. G. v. Leeuwenberg. Telefonisten A. P. Keverling, A. T. Verschoor, Th. H. Verhoeven, J. Jansen, M. Gimberg, helpster, H. L. W. Kraan, H. D. Teeuwen. Jon gelingen J. W. v. Neck, L. J. Arentzen, A. Zweverink, G. "VVilgenliof en H, J. Laar. Het kantoor is geopend op werkdagen van 8 ure voorm. tot 9 ure namid dag. Op Zon- en feestdagen van 8 tot 9 ure voormiddags en van 1 tot 2 ure namiddags. Postkantoor. Directeur J. P. Ooms. Commies der Posterijen le klasse Ch. Visser en F. F. F. Vries. Comm. titulair 0. H. Derk. sema en A. B. Barkeij. Adsistenten F. Welmers, G. A. K. Die perink, H. Emsbroek, A. J. Ploeg, W. Grootehaer, A. Lagcher, J. v. Delden, J. H. H. Bchut en W. Slot. Kantoorknecht M. Harm- seD, J. W. Hofman en C. Hulstijn. Hoofdbesteiler C. L. Winkler en A. Brouwer. Bestellers: A. Castermans, G. J. Harmsen, E. Piepers, A. J. Verkerk, H. W. Dijkman, W. Huisman, H. F. Dommerhold, J. H. C. van Duijl, E. J. v. d. Kuip, D. J. Righard, J. H. L. Hoefman, H. J. Remmelink, C. J. Buiten hek, J. A. Meijlink, J. B. Buenk, A. J. ICurtz, J. L. Nooij, G. v. d. Meer, J. L. M. van Bei, A. W. A. Pieters, W. Oldemen- ger, A. J. Zwiers, E. van Tongeren, J. E. Beukenhorst, J. W. Dressel, LI. Bobbink, G. J. ter Haar, C. Kalthof, G. Verburg, H. W. J. de Boer. Het kanloor is geopend van 's morgens 7.30 tot 's avonds 7,30. Des Zondags van 's morgens 8—9 en van 11,30—12,30 's namiddags. Op werkdagen van 8,30—3,30 's nam. is het kantoor geopend voor den dienst der postwissels, der quitantiën en der Rijksverzekeringsbank. Des Zondags is het voor die dienslen gesloten en worden mede geen postpakketten ter verzending aan- genomen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1918 | | pagina 101