186 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Kindervoeding. G. Massink, Voorz.; S. J. Dekker, Penningm.; J. M. Ubbens, Secr.J. A. Schutte, W. H. Haverkorn van Rijsewijk, J. A. Poppe en R. Schuursma. Plaatselijke Watersnood Commissie. C. C. Brunings, G. Lijsen, H. Roelofsz. Commissie voor de restauratie der St. Walburgskerk te Zutphen vertegenwoordiger der Regeering, C. Storm Buijsing, VoorzitterC. C. Brünings, H. M. Werner, J. L. Spier, Dr. D. Bruins, Mr. J. L. A. Stolk, Secretaris. Districts-Commissie van het fonds ter aanmoedigingen ondersteu ning van den Gew. Dienst. Pres. Mr. W. J. L. Umbgrove. Vice Pres. C. C. Brünings. Secr. en Thes. D. J. van Bosveld Heinsius. LedenMr. J. B. Sölner, Mr. M. Rom ColthofF, B. E. Onderwater van Brandwijk. P. A. J. Pippenghegen, N. A. C. v. Hanswijk Pennink, H. G. J. Swaving (Warnsveld) en Mr. C. E. Stolk. Nederl. Roode Kruis, afd.Zutphen. Voorz. Dr. J. v. d. Hoeven, Secr. Mr. J. H. Ketjen, Penningm. J. P. W. van Elk. Koninkl. Nederl. Bond van Oud Onderofficieren van Land- en Zeemacht. Afdeeling Zutphen en Omstreken. Bestuur: Voorz. J. van der Werff, Wd. Voorz. Joh. C. ten Braak, Secr. J. van Dorst, Penningm. L Altena, Commissaris M. J. A. Renken, Commissie van stoffelijke belangen J. van der Werff en J. F. Poestkoke, Correspondent „Orgaan" M. J. A. Renken, Vaandeldrager J. C. L. Spee. Deze vereeniging stelt zich ten doel: a. toewijding aan Vorstin en vaderland: b. behartiging van de stoffelijke belangen harer leden in het maatschap pelijk leven, met bepaalde uitsluiting van alle politieke en godsdienstige belangen. De contributie bedraagt: voor beschermers f 50 in eens of f 10 per jaar; voor leden f 8 per jaar met f 1 entrée, zij zijn daardoor tevens lid van het ondersteuningsfonds en lezer van "t orgaanvoor mil.-donateurs f 1,50 per jaar en voor burger-donateurs van f 3 tot f 10 per jaar. Afdeeling Schietvereeniging„Koningin Wilhelmina", onder het beheer van het afdeelingsbestuur. Bestuur: J. C. L. Spee, Voorz., L. Altena, S'ecr., A. C. Bobbink, Penningm., J. v. d. Werff, P. L. Dullaert Jr., Com missarissen. De schietoefeningen zullen gehouden worden van 1 April tot 1 October a/h Fort „de Poll", des Zondags van "s morgens 9 tot 12 uur en van 3—6 uur om den anderen Zondag, terwijl de winteroefeningen zullen gehouden worden des Woensdagsavonds van 8 tot 10 uur in de bovenzaal van Café Groote. Leden en Donateurs der afdeeling kunnen zonder verhooging van con tributie aan deze oefeningen deelnemen. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 187 Bond van Oud Militairen van Land- en Zeemacht, opgericht 14 October 1896. Bestuur: Jhr. F. A. Coenen, Eere-Voorz. J. H. Meulenbroek, Voorz.; P. Soeteman, Secr.; A. Huisman, Penningm.R Wonnink en J. Stapel, Commissarissen. De leden worden bij ziekte uit het fonds ondersteund. Zy stelt zich ten doel a. de liefde voor Vorstin en Vaderland hoog te houden; b. belangen zijner leden te behartigen; c. de kameraadschap te bevorderen. Voetbal-Vereeniging „Be Quick". Bestuur: J. J. Visser, 1ste Voorz.D. J. Wöhrmann, 2e Voorz F. J. van Eijsden, Tuinstr. 1, le Secr.; S. Elzas, 2e Secr. (G. V. B. zaken); G. J. Dijkerraan, Rozenhoflaan 2S, Penningm.; M. Ubbens en J. J. Wolters, Commissarissen. Contributies werkende leden f 5 voor seniores (boven 17 jaar) en f 3 voor juniores (beneden 17 jaar) en buitenleden. Begunstigende leden minstens f 1,50 (toegang 1 rang) en f 2,50 (toegang tot de tribune). Het vereenigings- jaar loopt van Augustus tot Augustus. Terrein der wedstrijdenSportterrein aan de Marschweg, 5 minuten gaans voorbij de Gasfabriek. Nationaal Fonds tot ondersteuning van de nagelaten be trekkingen der in Nederlandsch Indië gevallen militairen. Correspondent te Zutphen Th. J. van Dam. Het doel der Vereeniging is het ondersteunen der nagelaten betrekkingen van de tot de krijgs- of zeemacht behoord hebbende gesneuvelden in Indië- of van hen, die door ziekte en vermoeienis te velde bekomen, overleden zijn. Wanneer de toestand van het Fonds het toelaat, wordt ook ondersteuning verleend aan die strijders, die, na een eervollen dienst bij land- of zeemacht, door ziekte of verwondingen onbekwaam zijn te blyven dienen en niet in staat zyn, om in het onderhoud van hun gezin te voorzien. Bijbelgenootschap. Afdeeling Zutphen. Dr. van de Beke Callenfels, Secr. Biblioth.; J. F. Langenberg, Penningm.; A. M. Frederikse en jhr. mr. J. H. J. C. Martens van Seven hoven. Onderafdeelingen te Almen, Gorssel, Lochem, V or den, Warnsveld en Wichmond. Evangelische Vereeniging. Voorz., Ds. R. H. Drijber; Secr., J. KreuknietPenningm., F. J. van Bruggen. Lid, H. Bosch. Doel der Vereeniging is de evangelische richting te handhaven en aan te bevelen door vergaderingen, lectuur, bibliotheek, zangvereeniging enz. Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Zutphen. Afdeeling Zutphen. Goedgekeurd bij K. B. van 6 Oct. 1913 No. 54 (Staatsblad 6 Nov. 1918 No. 260). Voorz. Ds. J. C. A. Fetter; Secr. J. A. SchuttePenningm. H. Kuiper. Vereeniging Christelijk Hulpbetoon. Afdeeling Zutphen. Pres., Dr. A. J. Oort; Secr. en Penningm. Ds. R. IT. Drijber. Lid, Ds. S. J. Dekker. Contributie f 1.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1916 | | pagina 97