184 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. yan wege de afdeeling bestaat een Handelsavondcursus, zynde een drie jarige cursus voor Handelsonderwijs met daaraan verbonden éénjarigen Voorbereidenden cursus. Directeur: A. Weisfelt. Leeraren: A. v. d. Veer, J. W. Mensink, R. Schouten en A. Meilink. Vakken van onderwijs: Lezen, Stellen en Correspondentie. Aardrijks kunde. Rekenen, Handelsrekenen, Boekhouden, Algeineene Handelskennis en Handelsrecht. Voorts een cursus in de Engelsche Taal en Handelscorrespondentie, leeraar R. Wyga, in de Duitsche Taal en Handelscorrespondentie, Iceraar C. G. van Munster, in de Stenographie en het Machineschrijven, leerares mej. A. Mulder van Deventer. Het schoolgeld bedraagt in den Voorbereidenden cursus per leerling f 10.en in den eigenlijken Handelscursus per jaar en per cursus f 20, Voor iedere taal (of Stenographie en Machineschrijven) f 5,extra voor de leerlingen van den Handelscursus1'15,voor anderen. Minvermogenden kunnen voor de helft en onvermogenden voor niets toegelaten worden. De lessen worden gegeven van 15 Jan. tot 1 Juli en van 15 Sept. tot 15 Dec. 's avonds van 9 uur in het Gymnasium. Ned. Bond van Gemeenteambtenaren. Afd. Zutphen en Omstre ken. K. M. Houtaar, voorzitter; B. A. v. Kuik, secretaris; M. Kooi, Penningmeester, Apeldoorn. Ned. Vereeniging van Christelijke Kantoor en Handelsbedienden. Afdeeling Zutphen. Bestuur Voorz., H. Kleijn-Horsman, Secr., Penningm. De grondslag der Vereeniging is de Bijbel als Gods Woord, welke mits dien wordt aanvaard als eenig richtsnoer, ook voor het maatschappelijk leven De Vereeniging stelt zich ten doel: a. de bevordering van de eere Gods op het terrein van het sociale leven, en de toepassing van de beginselen, welke voor dat leven uit Gods Woord voortvloeien en b. de behartiging van de maatschappelijke belangen barer leden. Leden-Handelsreizigers zyn beroepshalve lid van de plaatselijke vakgroep „ApeldoornZutphen" der Nationale Vakgroep van Handelsreizigers in bovengenoemde vereeniging CorrespondentH. Kleyn Horsman. De Zutphensche Spekslagersvereeniging, goedgekeurd bij ko ninklijk besluit, d.d. 24 Januari 1895 No. 1. Afdeeling van den Nederl. Slagershond. A. E. Meersta-dt Voorz., D. A. v. Bruggen, Vice Voorz., G. J. Klaassen, Penningm., H. H. Ben- nink, Secret. Vereeniging „Eendracht". Afdeeling Zutphen van den Nederlandschen Barbiers- en Kappersbond, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 10 Juni 1909. Bestuur: G. J. Smit Voorzitter, G. Bettinck Secretaris, A. W. H. van Bruggen Penningmeester, J. ter Schegget 2e Secretaris, W. Herrebrug waarn. bestuurslid. Busmeesters J. Koenen en A. Buitenhek. De Bond is gevestigd te Amsterdam en telt 1600 leden, heeft neringver zekering, ziekenfonds, sanatoriumfonds, vakschool, plaatsbureau voor bedienden en patroons benevens een orgaan, dat maandelijks verschijnt. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 185 Nederlandsche Bond voor Post- en Telegraafbeambten „De Post''. Afdeeling Zutphen. Bestuur: W. Beun, Voorzitter te Voorst; J. H. C. van Duijl, Secr. te Zutphen; L. B. Buenk, Penningm. te Zutphen; M. J. Groot Wassink, Comm. van Orde te Brummen; A. J. Groot Bleumink, Comm. van Toe zicht te Eefde Comm. v. Ziekenbezoek, E Piepers en G. J. Harmsen te Zutphen. Contributie voor de leden bedraagt f 1,per kwartaal, inbegrepen geldelijke uitkeering bij over lijden en abonnement Posthoorn. De afdeeling telt 56 leden en 90 donateurs(trices). Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, afdeeling Zutphen. Bestuur: Voorzitter R. v. d. Weerdt, Secretaris J. A. Paap, Penningmeester A. R. Bronkhorst, J. Dekker, Alg Sec. Algemeen Ned. Werklieden Verbond, afd. ZutpheD. Bestuur: F. Perdok Voorzitter H. Tesink, SecretarisD. Wakkermans, Penningm. Afd. Ziekenfonds H. J. Lansink, le Boekhouder. Bond van Gemeente-Werklieden. Goedgek. bij Kon. Besluit van 24 Juni 1902. Staatsbl. no. 26. BestuurE. R. Agelink, Voorz.G. Kooreman, Secr., H. Schepping, Penningm. Zutphensche Bestuurdersbond. J. A. Paap, Voorz.G. W. v. Laar, waarnd Secr.G. J. Lentsz, 2e Secr.J. W. Schier- meijer, Penningm.; L. J. Harmsen, K. H. Waanders en W. G. F. Frinking, Bestuursl. Chr. Nat. Werkmansbond, afd. Zutphen, onder de zinspreuk „De Heer is onze Banier". Voorz. W. Klaassen; 2e Voorz. Joh. Scholten; Secr. D. Schoenmaker; 2e Secr. J. W. Trelker Penningm. H. G. A. Hanekamp; 2e Penningm. A. Langen- bergBestuursledenG. W. Stegeman, A. Duistermaat en R. H. Jansen. Aan deze afd. is verbonden een ziekenfonds, dat is aangesloten bij den bond, gev. te Rotterdam, elk lid betaalt 2 ct: per gulden. Van den Bond gaat uit een algemeen begrafenisfonds, welke winsten vloeien in een weduwenfonds. Bond voor Staatspensionneering. Afdeeling Zutphen. Bestuur: J. PI. Hietink, Voorz.; W. Olree, Secret. Penningm L. A. ter Haar, Vice-Secret,H. A. Ezerman en R. Renssen. Deze afd. telt thans circa 60 leden. De Bond voor Staatspensionneering beoogt, het tot stand komen eener Wet, waarbij aan alle Nederlanders (zoo vrouwen als mannen), op een nader bij bedoelde Wet aan te geven leeftyd, recht wordt toegekend op een gelijk Staatspensioen, zonder voorafgaande premiebetaling, de kosten te vinden uit bestaande of nog te heffen belastingen. De contributie bedraagt minstens f 0.75 per jaar, waarvoor men geregeld de door den Bond uit te geven getuigschriften ontvangt o.a. de „Neder landsche Pensioenpartij", die maandelijks verschijnt.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1916 | | pagina 96