182 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Derksen, H. Egthuizen, G. J. van Laar, J. F. Hartman en B. Hagens, Comm. v. orde. Om lid dezer Vereeniging te "worden, wordt vereischt, dat men zij eigenaar, vruchtgebruiker, erfpachter of beheerder van een of meer woningen. Deze vereeniging stelt zich ten «loei de contractueele verplichtingen van huurders van woningen jegens de verhuurders beter te doen naleven, en zooveel mogelijk rechisgedingen met de daarop volgende executiën, tenge volge van wanpraestatie van de zijde der huurders te voorkomen. Begrafenis-Vereeniging (Zutphensche). Aanspreker H. W. Kieviet, Spiegelstraat 15. Hulpaansprekers W. Heinen en J. A. H. Kramer. Zieken- en Begrafenisfonds, bestaande bij het Dep. Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Bestuur: Mr.Dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal. Voorzitter; H. W. A. Behrens, Secretaris; Dr. E. Tielenius Kruijthoff, I. M. Ubbens, F. C. Gies, R. M. de Jong, W. Altena. Thes.-Boekh. G. de Vos. Bode A. Veldboom. Geneesheeren en heelmeesters bij het fonds: Dr. E. Tielenius Kruijthoff, Dr. A. J. van Rhijn, Dr. R. G. Rij kens, Dr. J. L. Siemens, Dr. J. M. de Haas, Dr. E. C. C. van Lennep en Dr. H. K. Hattink. Het fonds telt bijna 8000 leden. Bakkerspatroonsvereeniging „Zutphen en Omstreken1'. Aideeling van de Nederlandsche Bakkersbond. BestuurG. J. v. d. Linde, Eere-VoorzitterL. A. ter Haar, Voorzitter; W. G. van Eijbergen, Secret.; A. Dieperink, Penningm.G. J. Looman, Vice-Voorz.N. Schaap, ViceSecret.-Penningm.H. J. Mulder, en B. Holst, Commissarissen. Bond van Nederlandsche Schilderspatroons, Afdeeling Zutphen. Laatstelijk goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 23 Aug. 1909, No. 89. Bestuur: D. Douwes, Voorzitter; G. Brouwer, SecretarisH. Barink. Penningmeester. Comm. v. Toezicht op het klim materiaal en ter voorkoming van ongelukken, G. Brouwer en F. A. v. Oostende. Deze vereeniging bestaat uit 12 leden. Algemeene Arbeiders-Vereeniging, opgericht in 1870. J. Groe- neveld, Voorz.W. Coenders, Onder-Voorz.G. Kooreman, le Secr.G. J. Spiegelenberg, 2e Secr.E. Agelink, le Pen ningm. E. F. J. Wensink, 2e Penningm. Deze vereeniging stelt zich ten doeldoor eendrachtig samenwerken, langs alle gepaste en wettige wegen, op geoorloofde wijze, in den zoozeer verachterden toestand der werklieden verbetering te brengenzij is werk zaam in vrijzinnig-democratische richting. Aan deze vereeniging is verbon den een ziekenfonds om elkander, bij ziekte en overlijden te steunen terwijl door het honden van voordrachten enz. het gezellig verkeer onder de leden bevorderd wordt. Getal leden 400. Donateurs 60. Donateurs zijn zy, die minstens f 3,— 'sjaars bijdragen. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 183 Ned. Werklieden Verbond ..Patrimonium", afdeeling Zutphen. Bestuur:Voorz.; A H. Ruijsink, Vice-voorz.; L. de Graaf, Secr.E. J. Arends, Vice Secr.G J. H. Kranenburg, Penningm.G. W. Lebbink, 2e Penningm.L. Fröger, Biblioth. Adviseerende leden: Mr. Th. Dijstra en H. Leuverman. Aan de afdeeling is verbonden een Ziekenfonds tellende 54 leden. Bestuur: J. Visser, Voorz.; J. Withuis, Penningm. A. van der Meent, Secret. Deze vereeniging stelt zich ten doel om de overtuiging, dat Gods woord en de traditiën onzes volks de vertrouwbare grondslagen eener Christelijke maatschappij uitmaken, allerwegen te verbreiden, om de liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar geheel, die der werklieden in het bijzonder, door alle geoorloofde middelen te bevorderen. De hoofdzetel is gevestigd te Amsterdam. De afdeeling telt 98 gewone en 48 buitengewone leden. R. K. Werklieden-Vereeniging ,.St. Joseph." Kerkelijk goedge- keurd 15 Febr. 1897. Koninklijk goedgekeurd 24 Mei 1897. Kapelaan W. Boelens, Geestelijk AdviseurB. J. Tieding, Pres.A. W. Pieters, Vice Pres.H. M. Leenen, le Secr. J. A. Meuris, 2e Secr.B. H. Hachmann, le penningm.J. Helmsing, 2e Penningm. De vereeniging stelt zich ten doel: om, door aanéénsluiting, de gods dienstige en maatschappelijke belangen barer leden te bevorderen en hen te vrijwaren tegen anti-christelijke invloeden: elkander bij te staan in ziekte en onvermijdelijke gevallen door woord en daad. De vereeniging bezit een eigen gebouw (waarin tooneel, billards en piano) en annex tuin met kegelbaan. Verder de volgende afdeelingen; ziekenfonds, liefdefonds, spaarkas en bibliotheek, tooneel, muziekgezelschap en leestafel. Vakafdeelingen van meubelmakers en correspondentschappen van tabaks bewerkers en kalk- en steenbewerkers. Maatschappij van Nijverheid, Departement Zutphen. W. J. Schil- lemans, Voorz., H. W. Reesink, Secret.-Penn., PI. Niemeijer, J. Wilh. Vergeer, J. G. J. Wessels. Handeisvereeniging, gevestigd te Zutphen. Koninklijk goed gekeurd. Opgericht 27 Nov. 1896. Aantal leden 260. Bestuur: G. J. Looman, Voorz.R. M. Kloosterman, Secr.PI. Revelman, Penningm.; M. J. Mulders, 2e Secr.J. W. de Groote, 2e voorz.; A. v. d. Rande. H. Weijers. Adviseerende ledenH. J. Koers, D. Bessem, H. J. W. Bast, B. Weijman, C. L. Rambonnet, Jac. J. de Jong, Dieren. Nat. Bond van Handeis- en Kantoorbedienden. „Mercurius", Afd Zutphen. J. H. Hietink, Voorz.; W. Olree,-Vice Voorz. L. Kieviet, Secr.G. J. Dijkerman, Penningm., W. Bolman, R. K. van Mameren en L Pijlgroms. Aantal leden circa 50. Het doel van deze Vereeniging is samenwerking te bevorderen lusschen bedienden onderling, het houden van Cursussen in Boekhouden, Handels wetenschappen enz., het oprichten van een Ondersteuningsfonds. Contributie f 4,per jaar. Donateur minstens f 5,per jaar.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1916 | | pagina 95