176 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. kunstlievende leden. De jaarlijksche contributie bedraagt voor werkende- en kunstlievende leden f 3.50, voor donateurs minstens f 5. Repetitie Vrijdagsavonds 8]/2 uur. Vrijzinnig kerkkoor. Bestuur: N. Th. Dekker en de dames L. Kruijs Voorberge en G. H. Nauta en Ds J. C. A. Fetter en Ds J. L. van Tricht. Jaarl. contr. voor werkende leden bedraagt 0,75. Kunstlievende leden f 1 of meer. Directeur F. Engelsma. Repetitiön Maandagavond 8 uur bovenzaal van 't gebouw, Kerkstraat. Zutphen's Klein-Liederenkoor. Directeur: D. de Groote Jr. Bestuur: A. A. Koekoek, voorzitter; mej. A. Eenink (Warns- veld), penningm.L. Overbosch, secretaris en mej. A. J. v. d. Berg. Volkszangschool. Bestuur: Pres. R. Wigman, Seer. B. J. H. Boers, Penningm. H. Dekker. LedenDr. J. Oudenampsen en mr. J. L. Sölner. Onderwijzer G. J. A. Nijenhuis. Eene inrichting van wege de Maatschappij tot Nut van 'l Algemeen met eene subsidie van stadswege. Zy wordt bezocht door ongeveer 200 leer lingen. Vereeniging „Zanglust" opgericht 22 October 1876. Directeur M. J. Dusch. Bestaat uit een gemengde-, Mannen- en Vrouwen- zangvereeniging. Ongeveer 80 werkende leden. De contributie bedraagt 20 cent per maand. Donateurs betalen minstens f 1 per jaar. Bestuur: J. Dietz Voorz., J. Starink Secret., H. W. Nijhof Penningm., H. J. Dolleman Sr. Biblioth., Mej. K. R. Kleve 2e Biblioth., H. Krasenberg Fiscaal, H. Welle Algem. Secundus, Mej. C. P. Buitenhek Buitengew. Bestuurslid. De Stem des Volks (Soc. Dem. Zangvereen.). Afd. van den Bond van arbeiderszangvereenigingen in Nederland.' J. Bruijn Voorz., G. W. van Laar Seer., S. Israel Penningm., G. Hoogenbirk Bibl., Mej. R. ten Bolscher en Mej. Gies—Klein bestuursleden. Muziekvereeniging „Crescendo". Opgericht 18 Juni 1895. BestuurG. J. Kuijper, Pres.R. H. Timmer, Secret.Ph. J. B. Steetsel, Penningm.; J. J. Klaassen en H. Leemrijse, Comm. van OrdeR. G. Schouten, Biblioth.J. J. v. Poel, Alg. Sec.A. de Brauw, Directeur. De vereeniging telt 88 werkende leden, 8 adspiranten en 112 begunstigers. Men wordt donateur voor eene jaarlijksche bijdrage van minstens f 1, Zij geeft 8 gratis concerten per jaar. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 177 Zutphensche Orkestvereeniging. Voorz. B. E. Onderwater van Brandwijk; le Seer. C. J. G. L. v. d. Berg van Saparoea; 2e Secr. J. WoudenbergPenningm. Mr. C. E. Stolk Bibliothe caris, J. J. A. Nieuwkamp Orkest-Directeur Arnold Wagenaar. De jaarl. contributie voor werkende leden is f 3,terwijl men om donateur te worden minstens f 2,50 per jaar moet bijdragen. Vereeniging tot beheer van een Muziekcorps. Bestuur: Mr. C. E. Stolk, voorzitter; Mr. J. L. Sölner, secretaris; I. Wouden berg, penningmeester. Leden A. Meinster en Dr. E. C. C. van LennepKapelmeester, F. Engelsma. Afd. Zutphen v. d. Ned Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Pres. Dr. D. Bruins, Secr. Dr. E. C. C. v. Lennep, penningm. A. Meilink, Leden: Mr. J. L. Sölner, Jhr. Mr. Dr. J. P. Hooft Graafland, W. H. Haverkorn v. Rijsewijk, J. Klaver, W. van der Woude. Zutphensche Roei- en Zeilvereeniging ,,lsala" te Zutphen. Bestuur:Voorzitter; Jhr. Mr. B. de Jonge, Onder voorzitter; H. van Alphen, Secretaris; J. P. W. van Elk, Penningmeester W. H. Haverkorn v. Rijsewijk, J. W. Teriet, Dr. P. A. van der Laan, Commissarissen. De Vereeniging stelt zich ten doel het beoefenen en bevorderen van de roei- en zeilsport. Oiympia. Vereeniging ter beoefening der praktische Gym nastiek. Opgericht 1 Jan. 1875. Bestuur: K. F. Klaassen, President, Fr. Reesinck, le Secretaris Brugstr. 1. G. Kelholt, 2e Secretaris, L. Portheine, Penningmeester, P. Feberwee, M. Evers, Comm. v. Orde, C. Knegjens, Alg. Secundus, J. I-Ieskes, Directeur. De Vereeniging telt 45 werkende leden, contr. f 6 's jaars, oefeningsavonden, Dinsdag en Zaterdag 8—10 uur. 9 adspirant werkende leden, leeftijd 1720 jaar, contr. f 5 's jaars, oef.-avonden als boven, 23 junioressen leeftijd 1317 jaar, contr. f 3 's jaars, oefeningsavond Dinsdag 8—9i/2 uur, 148 begunstigers, contr. minstens f 2.50 's jaars. Dames Gymnastiekvereniging „Ontwikkeling'. Opgericht 1 April 1910. Bestuur: D. Memelink, Pres.te, R. de Vries, Secr.esse, H. J. Heijhoff, Penn.esse, L. Heuvelink, Comm. v. Orde. DirecteurContributie werkende leden f 4 20 donateurs f 1 minimum per jaar. Oefeningsvergadering Vrijdagsavonds van 8t/2—10 uur in de Gemeente-Gymnastiek zaal. Tevens is aan de vereeniging verbonden eene aspiranten- afdeeling voor jonge dames van 1417 jaar, tegen eene con tributie van 25 ct. per maand. Oefeningsavond als boven. Gymnastiek en Schermvereeniging ,,de Batavier." Bestuur: G. J. Slijper, Pres., G. H. Garritsen, Secr J. Nijman, Penningm., 1916 12

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1916 | | pagina 92