170 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. leden (thans 72 Coöp. Zuivelfabrieken) Voorzitter H. A. Huen- der te EibergenSecretaris Penningmeester H. Zondervan. Naaml. Vennootschap „de Botermijn", Mijndagen: Dinsdag en Vrijdag 2 uur. H. Evekink, Pres. Comm., Mr. J. B. Sülner, Mr. M. Rom Colthoff, Comm. Administrateur G. J. Kuijper. Mijnagent: G. C. J. Pijnappel Eerste Coöperatieve Boterverkoopvereeniging. Verkoopdagen Dinsdag en Vrijdag in de stedelijke Boterhal, des namiddags half twee uur. C. Roeterdink Gorssel, Voorzitter. B. A. ten Have Almen, Secretaris. Jaarsma te Steenderen, Penning meester. Commissarissen: A. Hento te Hengelo (G.), A. W. O. Thate te Lochem, R. Gerritsen te Wilp. Directeur: W. C. II. Albrecht. Protestantsche inrichting van Weldadigheid. C. C. Brünings, Pres.; A. Velders, Secr.M. G. A. Lijsen, Penningm.; E. J. Harmsen, adj.-Penningm J. C Golden berg, Magazijnmeester; H. L. Ketjen, adj.-MagazijnmeesterMr. G. M. van Voorthuijsen, H. A. A v. Elk, J. Wilh. Vergeer en E. J. Volkersz. Te Huis voor Militairen. Bestuur: Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens v. Sevenhoven, Voorzitter, E. C. U. bar. Calkoen, tijd. Penningm., Ds. P. Veen, Seer., H. A. J. Leembruggen en A. E. Zimmerman. Huisvader J. Dijkstra. De bestemming van dit in de Kuiperstraat gelegen Huis, een uitvloeisel van den Nederlandschen Militairen Bond, is Militairen, te Zutphen in garnizoen, kosteloos een aangenaam verblyf in hun vrijen tijd te bezorgen. Een vrij uitgebreide bibliotheek, eenige dagbladen, dam- en schaakspelen zjjn aanwezig. Voor geringen prijs zijn goede ververschingen geen sterke drank te verkrijgen. Van de gelegenheid om brieven te schrijven wordt ruim gebruik gemaakt. Op bepaalde tijden worden voordrachten over verschillende onderwerpen gehouden. Het lidmaatschap kost f 2 of meer 's jaars. Chr. Jongelings-Vereeniging I Tim. 6 12a te Zutphen. Opgericht 21 October 1861. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 28 April 1905 No. 39. Vereenigingsgebouw Paardenwal 39. Afdeeling van het Nederl. Jongel. Verbond en van den Wereldbond van Jonge Mannen. H. van Zeben Dzn., Eere-Voorz.Ds. P. Veen, Directeur H. Koerselman. Voorz,Joh. v. Kaam, le SecretarisJ. Pennekamp, 2e Secr.E. M. Willemsen, le penningm.A. J. Jansen, 2e Penningm. ;D. Kappert, le Bibliothecaris; J. A. Jansen, 2e Bibliothecaris. Getal leden 100. Begunstigers 180. De vergaderingen worden gehouden iederen Zondagavond van 8—9l/2 uur, 's Zomers 67uur. Het orgaan „Het Maandblad" verschijnt tegen den lsten van elke maand. Haar volksbibliotheek met 800 boeken is geopend iederen ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 171 Donderdagavond van 89 uur Iedere jonge man boven 16 jaar kan lid der Vereen, worden Begunstigers betalen minstens f 1 per jaar. De alg. Secretaris is iederen Woensdag van 8—10 uur in het gebouw te spreken. Het gebouw is Woensdag en Zaterdagavond van 8—10 voor leden en genoodigden geopend. Gymnastiekafdeeling. Vergadert Dinsdag en Donderdag 8V2—10 uur. J. H. F. L. Stieding, Voorz., B. v. Zeben, Secr., J. H. F. L. Stieding. Penningm. Knapen-afdeeling. S. Wilten, Voorz., G. v. Keule, Secr., Joh. v. Kaam, tijd. Penningm. Zondagscholen (2) met pl.m. 300 leerlingen. Afd. Huisvlijt. Leiders: C. Fröger en J. Fröger. Evangelische Kiesvereeniging. Dr. R. H. Dryber, Voorz., J. Kreukniet, Secr., F. J. van Bruggen, Penningm., H. Bosch, H. Kuiper. Gereformeerde Jongedochters-Vereeniging onder den naam van „Wees een Zegen". Vergadering Maandagavond in de consistorie der Geref. Kerk van 8 uur tot half tien uur. Eere Voorzitter Ds. J. N. Lindeboom, Presidente mej. H. J. G. van der Veen, Vice-Pres. mej. T. Uiterwijk, Secr. mej. H. Eskes, thes. mej. H. Martinus, terwijl van deze vereeniging uitgaat eene ver- eeniging van meisjes van 1216 jaar, onder leiding van mej. A. J. Koerselman, die Vrijdagsavonds half acht vergadert op dezelfde plaats. Gereformeerde Jongelings Vereeniging „Uw Koninkrijk kome", met een 30 tal leden, begunstigers 65. Vergadering Zondag avond van 7'/'91/2 uur in de consistoriekamer van de Ger. kerk. Voorz. R. Groenendijk, Secr. J. G. Kohier, Laarstr. 28. Bovengenoemde Vereeniging behoort tot den Ned. Bond van Jongel. Vereenigingen op geref. grondslag en stelt zich ten doelelkander te vormen op elk gebied des christelijken en maatschappelijken levens. Algemeene Protestanten Vereeniging., afd. Zutphen. Bestuur Ds. R. H. Drijber, Voorz., J. Kreukniet, Secr., H. Kuiper, Penningm., F. J. van Bruggen, J. Gimberg. Oude en Nieuwe Gasthuis. Inrichting tot verpleging van her stelbare zieken en Geneeskundig Gesticht voor krankzinnigen. Provisoren Mr. J. L. A. Stolk, Voorzitter, Mr. M. Rom Colt hoff, Secretaris, C. C. Brünings, C. G. Lagerweij, D. J. Bos man enRentmeester A. J. M. Spruit.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1916 | | pagina 89