164 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. SchoolgeldenVoor één kind f 10 jaarlijks. Voor twee kinderen uit een gezin f 16. Voor 3 kinderen f 18; per kwartaal vooruitbetaald. Schooluren Dagelijks voorm. van 912, 'sjiam. van 24 uur. Bewaarschool op den Paardenwal. Hoofd mej. A. Morhée, geassisteerd door mej. A. C. van Zeben, J. B. v. d. Meent, J. M. Bender, M. Kamperman, C. Lasonder, H. Weenink, C. Muller, M. Mulder, A. Smit, D. Weenink en B. Bokslag. SchoolgeldenPer maand 20 cent. Voor 2 of meer kinderen uit één ge zin 15 cent per kind. Voor kinderen van behoeftige of minvermogende ouders kan, op voordracht van de Commissie van Toezicht, door Burgemeester en Wethouders vrijstelling van schoolgeld worden verleend. Schooluren: Dag. van voorm. 9—11'2 uur, 'snam. van 24 uur. Bewaarschool in de Hoven. Hoofd mej. J. van den Berg, geassisteerd door mej. J. Rensing, A. Kluin, A. Wolterinken W. Huisman. 115 leerl. De toelating op bovenstaande drie bewaarscholen geschiedt 1 Maart, 1 Juni, 1 September en 1 December. Bewaarschool voor Roomsch Katholieken met 360 kinderen. Burgerschool. Hoofden mej. A. van Baal en mej. C. List. Liefdeschool mej. G. Spil en mej. Th. v. d. Sande. Schoolgelden. Burgerschool; per kwartaal le klasse f 2, 2e klasse f 1,50. Liefdeschool gratis. Schooluren voorm. 9ll1/:, nam. 24. Naai en Breischool. Paardewal. Hoofdonderwijzeres mej. PI. K. Uiterwijk. Hulponderwijzeres mej. II. G. Koch. Dames Directrices Mevr. Dekker (Presidente), mevr. Bruins (Secr.), mevr. Roelofszv. d. Chijs, mevr. Goddara—van der Wijck enGetal kinderen 60. Dames Directrices der Breischool: mevr. Dekker (Pres.), mej. Labrijn (Secr.), mej. Cuperus, mej. Snethlage en mevr. Ybesv.d. Chijs. Brei vrouwen: C. Vlasveld, R. Olthof en R. Camperman. Getal kinderen 75. Schooluren: Naaischool, 's middags l'/21 behalve Zaterdags en's avonds van 5—7 uur. Breischool 's avonds van 4'/i7 uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Kook- en Huishoudschool (van den Volksbond), Directrice mej. M. Zijp; leerares mej. A. Leopold. Aan deze inrichting wordt onderwijs gegeven in koken en opdoen der wasch, ook strijkenaan de vrouwelijke leerlingen van het herhaling- onderwijs, aan pupillen van het weeshuis, en Cursussen voor dames en dienstboden gehouden. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Bestuur: Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven, Voorz., Ds. P. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 165 Veen, Vice-Voorz., P. Kat Pz., Secr., H. J. Koers, Penningm., J. Zwiers, J. Breukelaar en H. Mulderije. Deze vereeniging onderhoudt 2 Scholen, le Voor lager en uitgebreid onderwijs (Oudewand). Hoofd: A. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeelJ. G. Minkhorst, J. S. de Vries, A. Siebelink, mej. W. M Fijan, mej. M. C. Morhee, mej. H. Kat en J. de Zeeuw. Voor het handwerk- onderwijsmej M. C. Morhee. Leervakken ai, kp. 2e Voor gewoon lager onderwijs (Paardewal). HoofdG. W. Ormel. Onderwijzers: W. A. Rietveld, F. G. Hoekstra, B. Fokkens, C. F. Sepmeijer, mej. W. H. M. Ribbers, mej. 0. H. J. Ormel en mej. J. in 't Hout. Voor handwerkondenvijs mej. W. H. M. Ribbers, mej. C. H. J. Ormel en mej. J. in 't Hout. Schoolgelden per kwartaalVoor de eerste school van f 5,— tol f 9.— per leerling en per kwartaalvoor de tweede school voor 1 leerl. f 0,75, voor twee 1. f 1,30, voor drie 1. f 1,70, voor vier 1. f 1.95 per maand. Schooluren: le school 8—12, 2—4. Woensdag- en Zaterdagnamiddag.vrij. 2e school 912, 24. Woensdag- en Zaterdagnamiddag vrij. Handwerkonderwijs 12. Vereeniging tot bevordering van Huisvlijt. Bestuur: B. E. Onderwater, Pres., J. Kruijs Voorberge, Secr., Penningm., S. J. Dekker, J. J. Spier en G. J. Kobus. Contributie f 1,'sjaars. Rechterlijke Macht. Arr.Rechtbank te Zutphen (2e arrond.). President, Mr. H. E. v. IJsendijk. Rechters, Mrs.F. L. J. G. Dikema, Dr. W. Ridder van Rappard, J. H. de Vries en A. F. C. Hupkens van der Eist. Rechters-Plaatsvervangers: Mrs. H. C. van Hanswijk Pennink, J. B. Sölner, M. Rom Colthoff en G. M. van Voorthuijsen. Officier: Mr. B. PI. Modderman. Subst.-officier Mr. C. M. 's Jacob Griffier: Mr. J. C. Immink. Subst.-griffierJhr. Mr. Calkoen. Zitting: Dinsdag en Woens dag te 10 uren voor strafzaken; Donderdag te 11 uur voor Burgerlijke en Handelszaken. Behandeling van extra-jud zaken eiken Dinsdag en Donderdag. AdvokatenMrs. G. P. ter Braak te Eibergen, S. Smit te Apeldoorn, A. Th. ten Houten te Winterswijk en Mr. J. H. Ketjen te Zutphen. Advokaten en procureurs. Te Zutphen Mrs. J. B. Sölner, M. Rom Colthoff, II. C. van Hanswijk Pennink, C. E. Stolk, Jhr. B. de Jonge, Th. Dijstra, J. L. Sölner, Dr. Bosch Ridder van Rosenthal en Bentfort van Valkenburg; te Deventer: Mrs. H. G. Jordens, H. E. Cost Budde, W. H. Cost Budde en J. P. Servatiuste Apeldoorn Mrs. W. Wiersma, J. J. Uytwerf Sterling en M. Smit.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1916 | | pagina 86