148 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. roeper en Aanplakker, H. van Assenderp. Klokkenist, Eerd. Engelsma. Avondklokluider, J. Nieuwburg. Torenwach ter, M. J. Plettenberg. Gemeente-Veearts, tevens keurmees ter van vleesch en visch, S. Heimans. Directeur der Gemeente reiniging en ontsmettingsdienst, G. A. de Monyé. Opzichter, Harmsen. Toezicht op de marktende Gemeentepolitie. Israëlitische Begraafplaats buiten de voormalige Spittaalspoort. Opzichter en doodgraver S. de Jong. Algemeene Begraafplaats buiten de voormalige Laarpoort, verdeeld in vier klassen en een afzonderlijke R. Katholieke begraafplaats. Opzichter en doodgraver W. Hartemink voor de Algemeene en B. L. Kattenbeld voor de R. C. begraafplaats. Op verzoek van eigenaren neemt de gemeente ledige graf steden terug, voor graven in de le klasse tegen een som van f 25, voor die in de tweede klasse van f 10. Voor de verkrijging van het uitsluitend recht om voorden tijd van 20 jaren lijken in een bepaald graf te doen begraven, is verschuldigd a. een recht van f 40 voor een graf in de le klasse en een recht van f 25 voor een graf in de~2e klasse, waarin minder dan 4 lijken kunnen worden begraven b. een recht van f 60 voor een graf in de le klasse en een recht van f 87,50 voor een graf in de 2e klasse, waarin 4 of meer lijken kunnen worden begraven. Voor de verkrijging van het uitsluitend recht om voor onbepaalden tijd lijken in een bepaald graf te doen begraven, is verschuldigd a. een recht van f 75 voor een graf in de le klasse en een recht van f 50 voor een graf in de 2e klasse, waarin minder dan 4 lijken kunnen worden begraven b. een recht van f 100 voor een graf in de le klasse en een recht van f 75 voor een graf in de 2e klasse, waarin 4 of meer lijken kunnen worden begraven. Voor de overboeking van bovenbedoelde rechten wordt, tenzij in het geval de nieuwe eigenaar den overledene in de rechte linie bestaat, f 8 betaald. Voor het recht om een lijk te begraven in een graf waarop niet een der bovengenoemde rechten is verkregen, is ver schuldigd in de le klasse een recht van f 15, in de 2e klasse een rebht van f 8. Het overige begrafenisrecht bedraagt voor een lijk van een volwassen persoon, met inbegrip van het openen en sluiten van het graf en de doodbaar: le klassef 22, 2e f 11, ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 149 3e klassef 3, 4e f 0,40 Voor het begraven van een lijk van een persoon beneden de 12 jaren wordt de helft en van een kind beneden het jaar i/4 van bovengenoemde rechten betaald. Verder wordt betaald: Voor het stichten van een grafkelder f 50. Voor het plaatsen van kruisen, zerken, hekwerken, boomen of struikgewassen en het aanleggen van graftuinen is ver schuldigd een recht van f 25, met dien verstande, dat het recht nimmer meer dan f 50 voor hetzelfde graf bedraagt. Voor het plaatsen van een gedenkteeken is verschuldigd een recht van f 100. Voor het van gemeentewege onderhouden van graven en al hetgeen daarop geplaatst is, is voor elk kalenderjaar of gedeelte daarvan en voor elk graf verschuldigd in de le klasse een recht van f 4. 2e f 2,50 Voor het begraven op een buitengewoon uur is een recht van f 10 verschuldigd. Voor het plaatsen van een lijk in de lijkkamer f 1,— openen en sluiten van een grafkelder f 5, opruimen of verzetten van een kist f 1,50 lichten en weder opleggen van een zerk op een graff 2,— Brandwezen. Generale BrandmeesterA. B. DullAdjunct Generale Brandmeester D. Stolp. Spuit No. 1. Paardenwal. OpperbrandmeesterB. van Eldik. BrandmeesterC. Olree Jr. Spuit No. 2. Broederenkerkplein. Opperbrandmeester: E. F. J. van Bruggen. BrandmeesterJ. Wensink. Spurt No. 3. Broederenkerkplein. Opperbrandmeester: E. F. J. van Bruggen. Brandmeester: B. W. van Eldik. Spuit No. 4. Ploven. OpperbrandmeesterP. A. Wigman. BrandmeesterB. J. Boersbroek. Vaste Aanjager No. 1. (Bestaat niet meer). Vaste Aanjager No. 2. Boompjeswal, in reserve. Vaste Aanjager No. 3. Hoven. Opperbrandmeester: G. A. B. Ockers. Brandmeester: G. J. van Laar. Vaste Aanjager No. 4. Weg naar Laren. Opperbrand meester: G. A. Bokhorst. Brandmeesters: J. Holtslag en G. Braskamp. Losse Aanjager No. 4. Hoven, behoort bij spuit 4. Slangenwagen No. 1. Raadhuissteeg. Opperbrand meester: F. J. van Oostende, Brandmeesters: D. Bessem en J. H. Bartels Jr.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1916 | | pagina 78