Opgave van verschillende Besturen, 146 ADRESBOEK VAX ZUTPHEN. Voor zoover deze op Zutphen betrekking heeft. Bevolking der Gemeente Zutphen op 1 Januari 1915 1S298 zielen, waaronder 67 militairen en 705 bewoners van het O. en N. Gasthuis. Mannen 8751, vrouwen 9547. Van de wettige bevolking, verdeeld naar de verschillende godsdienstige gezindten, behoorden 1 Januari 1915 tot de Hervormden 12849. Waalsch Hervormden 38. Evang. Luther- schen 380. Hersteld Lutherschen 22. Doopsgezinden 190. Remonstranten 47. Gereformeerden 600. Roomsch Katholieken 3140. Nederd. Israëlieten 490. Tot geen der genoemde gezind ten 479. Kiezers voor den Gemeenteraad in 19152827. Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 3004, en voor de Provinciale Staten 2975. Kiezers voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken 284. Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, in het hoofd kiesdistrict ZutphenF. Lieftinck. Leden der Provinciale Staten in het hoofdkiesdistrict Zutphen Mr. A. J. baron van Nagell van Ampsen, Mr. G. M. van Voort- huijsen, C. Storm Buijsing en B. van Krimpen. Gemeentebestuur. Burgemeester: A.E.Zimmerman. Wethou der: Mr. J. B. Sölner en D. Molenaar. Leden van den Raad, volgens het jaartal hunner aftreding. In 1921, le distr.J. Groeneveld, J. Veenstra. 2e distr. C. G. Lagerweij, Jhr. Mr. Dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal. 3e distr.: W. F. van Vliet, H. J. van Braambeek. In 1919, le distr.R. van der Weerdt, W. Mulder. 2e distr. D. Molenaar, M. J. Mulders. 3e distr.Mr. J. B. Sölner, F. C. Gies. In 1917, le distr.R. M. Kloosterman, H W. Massink. 2e distr.A. Velders, N. Th. Dekker. 3e distr.H. Koordeman. Secretaris: Mr. Dr. R. W. Baron van Lijnden. Ontvanger: Jhr. IT. A. Coenen. Ambtenaren van den Burgerlijken Stand: D. Molenaar, Mr. J. B. Sölner, J. G. Klaassen, K. M. Houtaar en H. van Dijk. Vaste Raadscommissiën voor de Gasfabriek en Waterleiding: D. Molenaar, Voorz., C. G. Lagerweij, A. Velders, H. W. Massink en W. F. van Vliet. van Toezicht op de GymnastiekschoolMr. J. B. Sölner, Voorz., W. Mulder en 0. G. Lagerweij. voor de GemeentereinigingMr. j. B. Sölner, Voorz., J. Groeneveld, H. Koordeman en W. Mulder. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 147 voor de Landerijen en PlantsoenenA. E. Zimmerman, Voorz., A. Velders, W. Mulder en Jhr. Mr. Dr. L. TI. N. Bosch Ridder van Rosenthal. Commissie voor de Strafverordeningen A. E. Zimmerman Voorz., Mr. J. B. Sölner, Jhr. Mr. Dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, H. J. van Braambeek, H. W. Massink en H. Koordeman. Gemeente-Secretarie. Afdeeling „Algemeene Zaken". W. B. Hemminga, hoofd commies, chef der afdeeling, J. A. W. Sluis, adj.-commies, G. J. Horsting, adj. commies, L. PI. M. Vos, klerk. Ie Afdeeling. Financiën, G. N. Hagenaar, commies, chef der afdeeling, B. A. van Krik, adj.-commies. Ile Afdeeling. Militaire zaken, Ónderwijs, enz. J. J. A. Nieuwkamp, commies, chef der afdeeling, J. G. Meindeis adj.-commies. Ille Afdeeling. A. Burgerlijke Stand, Hinderwet, Ar beidswet, Nederlanderschap K. M. Houtaar, commies, chef der Afdeeling, PI. van Dijk, adj.-commies. Ille Afdeeling, B. Bevolking enz., J. Gimberg, alge meen wijkmeester, J. A. Nijenhuis, ambtenaar ter secretarie. Concierge-bode: G. A. Martinus. Bode: G. C. Kolber. De Secretarie is voor het publiek geopend alle werkdagen dus morgens van 9 tot des namiddags 2 uur. Bureau Militaire zaken, Onderwijs, Bevolking enz., ingang Lange Hofstraat, bureau Burgerlijke Stand, Financiën, Drankwet enz., ingang 's Gravenhof. Woensdag- en Vrijdag namiddag half twee kostelooze huwelijksvoltrekking, op andere uren van die dagen f 5 op andere dagen f 10. Gemeente OntvangerJhr. H. A. Coenen. Het kantoor van den Gemeente-Ontvanger is geopend alle werkdagen, met uitzondering van Zaterdag, des morgens van 9—2 uur, ingang Lange Hofstraat no. 2. Controle Gemeentebelastingen. (L. Hofstraat 3). Controleur H. N. B. van Santen, klerk G. Dijk Jr. Verdere gemeentelijke ambtenaren en bedienden. Dir. Gem. Werken, H. W. Dohna. Hoofdopzichter over de gemeente werken en gebouwen, W. C. van der Staaij. le opzichter C. Knegjens, 2e opzichter, T. Wallenburg, E. de Jager en H. Mensink, beambte bij de administratie A. Klomp. Hoofdopzichter der gemeentelanderijen, D. A. Bos. Kaai- en havenmeester, L. van der Zee. le Waagmeester J. M. Thien. 2e Waagmeester, F. ten Pas. Vischafslager' L. J. Arendsen. Reinmaker, G. J. van Eekeren. Óm!

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1916 | | pagina 77