194 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Staatsspoorwegen Zutphen. Dienst der Exploitatie. Stations chef J. A. Vermaas. Adj.-Stationschef H. W. Bos en M. C. Weijsters. Stationsassistenten, E. K. Ebbenhout, H. de Kant, W. Mulder, J. v. d. Hengel. Chef-Commies, C. v. Ingen. Com mies, H. H P. Salomon. Adj. Commies K. Breuker en L Altena. Goederenklerken, H. J. Volkers, C. D. A. Wernas, C. Rolaff. Goederenklerk Stationsassistent, F. Alons, W. Veniet, G. H. Loman, T. P. Sanders. Goederenklerk, A. P. de Geus. Klerken-telegrafist. W. J. W. Steemers, G. J. Heijink. Sur numerairs, G. Bosma, J. Beukema, M. Wiersma. Telegrafist. P. Flens, J. A. Dammer, A. J. Koenderink, J. Kardijk, H. de Ruiter. Ladingmeesters, G. J. Oldenhof, J. Timmermans, J. Renes, J. H. Stapel, H. W. Stoelhorst, A. J. Aalpoel, A. Koe slag, R. Brummelman, H. Groot Huize, perroncontroleurs, P. M. Jeukens, A. de Waard, G. A. Teeuwsen, J. J. Haan, H. H. de Blécourt. Dienst van Tractie en Materieel. Hoofdopzichter E. Welsink, Werkmeester J. J. Staleman. Opzichter machinist J. Grüter. Boekhouder H. G. Arentzen. Surnumerair A. Dirksen. Schrij ver M. F. G. v. Geel. Wagenmeester A. R. Bronkhorst, Th. Effing, J. Zuizewind, G. v. Eijkel. Dienst van Weg en Werken. Sectie-Ingenieur B. J. Haitsma Muiier. Chef de Bureau A. A. van Broekhuijzen. Bouwkundige J. de Priester. Opzichters J. A. Paap en J. Verkerk. Com miezen H. J. v. Braambeek en Th. J. Schoot. Adj.-Commies J. Dekker. Klerk H. A. A. v. d. Aa. Schrijvers W. Romijn, G. Baas Becking, F. Tiernagan en G. W. ten Pas. Districts Ingenieur Jhr. W. A. C. de JongeIngenieur U. J. F. Groenier; Chef de Bureau H. H. L. Pröpper, Opzichter G. v. d. Burg; Teekenaars M. W. de Vries en W. F. v. Houten; Klerken R. L. A. Luchtenberg en F. U. Bentfort v. Valkenburg Schrijvers J. W. Beunk, J. L. Hoolboom, A. D. F. Huismans en R. C. Engelberts. Holl. Spoorw. te Zutphen. Ooster- en Ned. Westf. Spoorweg. J. P. Jeltes, Insp. voor het vervoer te Apeldoorn, E. Huizinga, Insp. van den weg te Apeldoorn, P. H. V. Bongaerts, Insp. van den weg te Winterswijk, C. v. d. Zweep, Opz. van den weg te Winterswijk, B. Barends, Handelsagent te Zutphen, J. D. Cox, Inspecteur van het Vervoer te Winterswijk. G. C. H. K. van Veersen, Agent H. IJ. S. M.; Comm. vrachtg. bureau, J. C. v. Straten, G. O. Niegeman, J. V. de Ridder, J. B. Hulshof, klerkComm. bestelgoederen bureau, F. H. Diermanse, W. v. d. Meent, M. J. Iliohan, klerkComm. Plaatskaarten bureau, K. A. W. H. Ribbers, A. G. de Ridder; Ladingmeesters, A. M. Zweverink en D. Smit; Bestellers, J. A. 'Sleijster en R. DoumaScliaalknechts, H. Lammers, ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 195 E. J. ter Beest.en J. v. Wessel; Arbeiders, W. Onstein, W. Donderwinkel, j. Helmsing, W. Pothoven en J. Palsenberg. BestelkantorenJ. Ensink, Nieuwstad; G. Frederiks, markt en J. Bongers, hoek Beuker- en Sprongstraat. Zutphensche Telefoon-Maatschappij. Directeur, Mr. M. Rom Colthoff. Commissarissen, Dr. H. F. R. Hubrecht en Henri Roelofsz. Telephonisten de dames M. Dessers, J. Mast, J. Knegjens, A. Schreuder, A. Wiggenraad en L. J. Hartink. Nachtdienst F. K. Reijnst. Monteur-lijnwerker W. Vink, hulp monteur G. A. Bax. Nederl. Onderwijzers Genootschap. Afdeeling Zutphen.Bestuur: A. Weisfeit, Voorz. J. IC. v. Toledo, Vice-Voorz. A. Nijland, le Seer. G. J. Gijmink, 2e Secr. M. Jansen, Penningm. Getal leden 55. Vergaderingen minstens 6 maal per jaar. Bond van Nederlandsche Onderwijzers, Afdeeling „Zutphen en 0." BestuurA. Meilink, Voorz., F. Perdok Hzn., le Secr., A. v. Otterlo, 2e Secr., mej. L. L. Albers, Penningm. [DoelLangs wettigen weg de belangen te bevorderen van 't onderwijs en onderwijzers. Vereeniging van Onderwijzers bij de Rijks Normaallessen in de Provincie Gelderland. Voorzitter, één der drie Districtsschool opzieners Onder-Voorzitter J. G. Zijlstra te ArnhemSecre taris, C. v. d. Mooren, te Doetinchem; Penningmeester, C. Brands te Winterswijk; overige bestuursleden: W. Heiliger te Nijmegen, G. Landheer te Harderwijk, J. v. Otegem te Tiel en J. IC. van Toledo te Zutphen. St. Lebuinus Vereeniging. Diocessaan-Vereeniging voor R. K. Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht. Afd. St. Canisius Vereeniging. Zutphen en Omstreken. Bestuur: R. v. d. Velde, Voorz., Busloo, J. van Hoesel, Secr., Apeldoorn, H. J. v. Weert, Penningm., Vierakker. Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen" Opgericht Maart 1897. Z\j stelt zich ten doel de opleiding van jongelieden voor het examen van onderwijzer. Kr wordt onderwijs gegeven door B. Bennink te Warnsveld in Ned. taal en lezen; door N. de Regt van Vorden in zingen; door A. de Zeeuw in Vad. en alg. gesch. en wiek.; door G. W. Ormel in rekenen, aardrijksk., bijb. gesch. en paedagogiek; door A. C. Zijdervelt te Vorden in rekenen: door D. Eskes te Eefde in teekenen; door W. F. van Raay te Voorst in kennis der natuur, teekenen en heilsleerdoor mej. van de Meene in nuttige handwerkendoor L. van Koeveringe te Dieren in Bijb. geschiede- denis, algem. gesch.; door J. de Zeeuw in Vad. gesch. en vioolspel. Ingeschreven zyn op 1 Dec. 1915 16 mann. en '27 vr. kweekelingen, ver-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1916 | | pagina 101