182 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. De grondslag der Vereeniging is de Bijbel als Gods Woord, welke mitsdien wordt aanvaard als eenig richtsnoer, ook voor het maatschap pelijk leven. De Vereeniging stelt zich ten doel a. de bevordering van de eere Gods op het terrein van het sociale leven, en de toepassing van de beginselen, welke voor dat leven uit Gods Woord voortvloeienen b. de behartiging van de maatschappelijke belangen harer leden. Leden-Handelsreizigers zijn beroepshalve lid van de plaatselijke vak groep „Apeldoorn—Zutphen" der Nationale Vakgroep van Handelsreizi gers in bovengenoemde vereeniging. CorrespondentH. Kleyn Horsman. De Zutphensche Spekslagersvereeniging, goedgekeurd bij ko ninklijk besluit, d.d. 24 Januari 1895 No. 1. Afdeeling van den Nederl. Slagershond. A. E. Meerstadt Voorz., D. A. v. Bruggen, Vice-Voorz.G. J. Klaassen, Penningm., H. H. Ben- nink, Secret. Vereeniging .,Fendracht." Afdeeling Zutphen van den Ne- derlandschen Barbiers- en Kappersbond, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 10 Juni 1909. BestuurF. J. van Brug gen, Voorzitter.A. W. H. van Bruggen, Penningmeester. Joh. ter Schegget, Secretaris en PlaatsbureauhouderBus- meesters, J. Koenen en A. Buitenhek. Waarn. bestuurslid J. Smit. Voor het lidmaatschap moet men zich bij den Secret, aanmelden. De Bond is gevestigd te Amsterdam en telt ongeveer 800 leden, heeft een neringverzekering, ziekenfonds, sanatoriumtonds, plaatshureaux yoor bedienden en patroons, benevens een orgaan, dat maandelijks verschijnt. Nederlandsche Bond voor Post- en Telegraafbeambten .,De Post". Afdeeling Zutphen. BestuurW. Beun, Voorzitter te Voorst; J. H. C. van Duijl, Secr. te Zutphen; L. B. Buenk, Penningm. te Zutphen; M. J. Groot Wassink, Comm. van Orde te BrummenA. J. Groot Bleumink, Comm. van Toe zicht te Eefde. Contributie voor de leden bedraagt f 1per kwartaal, inbegrepen geldelijke uitkeering bij overlijden en abonnement Posthoorn. De afdeeling telt 51 leden en 50 donateurs. Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, afdeeling Zutphen. Bestuur: Voorzitter, J. A. Paap; Secretaris W. F. RumbrinkPenningmeester, A. R. Bronkhorst. Algemeen Ned. Werklieden Verbond, afd. Zutphen. Bestuur: H. J. Wijgman. Voorzitter; H. Tesink, Secretaris; D. Wak- kermans, Penningmeester. Afd. Ziekenfonds G. H. Dieperink, le Boekhouder. Bond van Gemeente-Werklieden. Goedgek. bij Kon. Besluit van 24 Juni 1902. Staatsbl. no. 26. Bestuur: M. R. de Jong, Voorz.; D. Petersen, Secr.; H. Schepping, Penningm. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 188 Zutphensche Bestuurdersbond. C. Hartman, Voorzitter; J. Versteeg, le Secretaris; G. W. v. Laar, 2e Secretaris; J. W. Schiermeijer, Penningmeester; L. J. Harmsen, K. H. Waanders en W. G. F. Frinking, Bestuursleden. Chr. Nat. Werkliedenbond, afd. Zutphen, onder de zinspreuk: „De Heer is onze Banier". Voorz. J. W. Bakker Jr.; 2e Voorz. Joh. Scholten; Secr. D. Schoenmaker; 2e Secr. W. Smeenk Penningm. H. G. A. Hanekamp2e Penningm. A. Langen- bergBest.ledenG. W. Stegeman, D. Kappert en L. van Nooren Sr. Aan deze afd. is verbonden een ziekenfonds, dat is aangesloten bp den bond, gev. te Botterdam, elk lid betaalt 2 ct. per gulden. Van den Bond gaat uit een algemeen begrafenisfonds, welke winsten vloeien in een weduwenfonds- Bond voor Staatspensionneering. Afdeeling Zutphen. Bestuur: J. H. Hietink, Voorz.W. Olree, Secret.-Penningm.L. A. ter Haar, Vice-Secret, en H. A. Ezerman. Deze afd. telt thans Circa 60 leden. De Bond voor Staatspensionneering beoogt het tot stand komen eener Wet, waarbp aan alle Nederlanders (zoo vrouwen als mannen), op een nader bp bedoelde Wet aan te geven leeftijd, recht wordt toegekend op een gelijk Staatspensioen, zonder voorafgaande premiebetaling, de kosten te vinden uit bestaande of nog te heffen belastingen. De contributie bedraagt minstens f0,75 per jaar, waarvoor men geregeld de door den Bond uit te geven getuigschriften ontvangt o.a. de „Neder landsche Pensioenpartij5', die maandelijks verschijnt. Kindervoeding. G. Massink, Voorz.; S. J. Dekker, Penningm.; J. M. Ubbens, Secr.J. A. Schutte, H. Roelofsz, W. H. Haver- korn van Rijsewijk, J. A. Poppe en R. Schuursma. Plaatselijke Watersnood Commissie. C. C. Brünings, G. Lijsen, H. Roelofsz. Commissie voor de restauratie der St. Walburskerk te Zutphen vertegenwoordiger der Regeering, C. Storm Buijsing, Voorzitter; Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer, C. C. Brunings, H. M. Werner, J. L. Spier, Dr. D. Bruins, Mr. J. L. A. Stolk, Secretaris. Districts commissie van het fonds ter aanmoediging en ondersteu ning van den Gew. Dienst. Pres. Mr. W. J. L. Umbgrove. vice- Pres C. C. Brünings, Secr. en Thes., D. J. van Bosveld Hein- sius. Leden: Mr. J. B. Sölner, Mr. M. Rom Colthoff, B. E. Onderwater van Brandwijk, W. C. Staring, F. A. J. Pippen- ghegen, A. Statius Muller, v. Hans wijk Pennink, S waving (Warnsveld) en Mr. C. E. Stolk.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1914 | | pagina 94