180 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. van Eijbergen, Secret.H. J. Jolink, Penningm.G. J. Looman, Vice-Voorz.; N. Schaap, Viee-Secret.-Penning.A. Dieperink en B. Holst, Commissarissen. Bond van Nederlandsche Schilderspatroons, Afdeeling Zutphen. Laatstelijk goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 8 Januar 1903, No. 8 Bestuur: D. Douwes, Voorzitter; G. Brouwer, SecretarisH. Barink, Penningmeester. Comm. van Toezicht op het klimmateriaal en ter voorkoming van ongelukken, G. Brouwer en F. A. v. Oostende. Deze vereeniging bestaat uit 18 leden. Algemeene Arbeiders-Vereeniging, opgericht in 1870. J. Groe ne veld, Voorz.W. Coenders, Onder-Voorz.G. Kooreman, le Secr.; G. J. Spiegelen berg, 2e Secr.E. Agelink, le Pen ningm.; E. F. J. Wensink, 2e Penningm. Deze vereeniging stelt zich ten doel: door eendrachtig samenwerken, langs alle gepaste en wettige wegen, op geoorloofde wijze, in den zoozeer verachterden toestand der werklieden verbetering te brengen: z\j is werkzaam in vrijzinnig-democratische richting- Aan deze vereeniging is verbonden een ziekenfonds om elkander, bjj ziekte en overlijden te steunen; terwijl door het houden van voordrachten enz. hèt gezellig ver keer onder de leden bevorderd wordt. Getal leden 400. Donateurs 150. Donateurs zijn zjj, die minstens f3,'sjaars bijdragen. Ned. Werklieden-Verbond „Patrimonium afdeeling Zutphen. Bestuur: H. G. Binnendijk, Voorz.; A. H. Ruijsink, Vice- Voorz.; J. A. Surink, Secr.; E. J. Arends, Vice Secr.; G. J. H. Kranenburg, Penningm.G. W. Lebbink, 2e Penningm.L. Fröger, Biblioth.Adviseerende ledenMr. Th. Dijstra en H. Leuverman. Aan de afdeeling is verbonden een Ziekenfonds tellende 54 leden. Bestuur: J. Visser, Voorz.; J. Withuis, Penningm.; A. van der Meent, Secret. Deze vereeniging stelt zich ten doel om de overtuiging, dat Gods woord en de traditiën onzes volks de vertrouwbare grondslagen eener Christe lijke maatschappij uitmaken, allerwegen te verbreiden, om de liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar geheel, die der werklieden in het bijzonder, door alle geoorloofde middelen te bevorderen. De hoofdzetel is gevestigd te Amsterdam. De afdeeling telt 98 gewone en 48 buitengewone leden. R K Werklieden-Vereeniging „St. Joseph." Kerkelijk goedge keurd 15 Febr. 1897. Koninklijk goedgekeurd 24- Hei 1897. Kapelaan W. Boelens, Geestelijk Adviseur; M. A. J. Tempel man, Pres.; B. J. Tiedink, Vice-Pres.; J. Baayens, le Secr.; H. Leenen Jr., 2e Secr.; Th. A. G. Steemers, le Penningm. Jos. G. Lentz, 2e Penningm. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 181 De vereeniging stelt zich ten doelom, door aanéénsluiting, de gods dienstige en maatschappelijke belangen haren te bevorderen en hen te vrijwaren tegen antichristelijke invloeden: elkander bü te staan in ziekte en onvermijdelijke gevallen door woord en daad- De vereeniging bezit een eigen gebouw (waarin tooneel, billards en piano) en annex tuin met kegelbaan. Verder de volgende afdeelingen ziekenfonds, liefdefonds, spaarkas en bibliotheek, tooneel, muziekgezel schap en leestafel. Vakafdeelingen van meubelmakers en correspondent schappen van tabaksbewerkers en kalk- en steenbewerkers. Handelsvereniging, gevestigd te Zutphen. Koninklijk goed gekeurd. Opgericht 27 Nov. 1896. Aantal leden 200" Be stuur: G. J. Looman, Voorz., B. Weijman, Secr., PI. Revel- man, Penningm., J. J. de Jong, J. W. de Groote, H. J. Mak kink, C. L. Rambonnet. Adviseerende Bestuursleden H. J. Koers, H. J. Mulder, R. H. Kloosterman. J. Stegeman, A. v. d. Rande en P. Broekhuyzen. Nat. Bond van Handsls- en Kantoorbedienden. „Mercurius", Atd. Zutphen. J. H. Plietink, Voorz.W. Olree, Vice Voorz. L. Kieviet, Secr., G. J. Dijkerman, Penningm., O. H. Smits, R. K. van Mameren en L. Pijlgroms. Aantal leden circa 50. Het doel van deze Vereeniging is samenwerking te bevorderen tusschen bedienden onderling, bet. houden van Cursussen in Boekhouden, Handels wetenschappen enz., het oprichten van een Ondersteuningsfonds. Contri butie f 3,50 per jaar. Donateur minstens f5,per jaar. Van wege de afdeeling bestaat een Ilandelsavondcursus, zjjnde een driejarige cursus voor Handelsonderwijs met daaraan verbonden éénjari gen Voorbereidenden cursus. Directeur: de heer A. "Weisfelt. Leeraren: de heeren A. v. d. Veer, J. W. Mensink, R. Schouten en A. Meilink. Vakken van onderwijsLezen, Stellen en Correspondentie, Aardrijks kunde. Rekenen, Handelstekenen, Boekhouden, Algemeene Handelskennis en Handelsrecht. Voorts een cursus in de Eugelsche Taal en Handelscorrespondentie, leeraar de heer P. Pleyler, in de Duitsche Taal en Handelscorrespon dentie, leeraar de heer C. G. van Munster, in de Stenographie en het Machineschrijven, leerares mej. A. Mulder van Deventer. Het schoolgeld bedraagt in den Voorbereidenden cursus per leerling f 10,en in den eigenlijken Handelscursus per jaar en per cursus f 20. Voor iedere taal (of Stenographie en Machineschrijven) f 5,extra voor de leerlingen van den Handelscursusf 15,voor anderen Min vermogenden kunnen voor de helft en onvermogenden voor niets toege laten worden. De lessen worden gegeven van 15 Jan. tot 1 Juli en van 15 Sept. tot 15 Dec. '*s avonds van tityg9 uur in het Gymnasium. Ned. Bond van Gemeenteambtenaren. Afd. Zutphen en Om streken. K. M. .Houtaar, voorzitter. J. Gimberg, secretaris. M. Kooi, Penningmeester, Apeldoorn. Ned. Vereeniging van Christelijke Kantoor-en Handelsbedienden. Afdeeling Zutphen. Bestuur: J. H. Surink, Voorz., H. Kleijn- Horsman, Secr., W. H. Baarschers, Penningm.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1914 | | pagina 93