160 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. naar, L. J. Spier, Mr. H. H. Everts, (Twello), Mr. A. J. Baron van Nagell (Lochem), R. Hendriks, (Voorst). Ambachtsschool op het Hoornwerk. Het bestuur der school wordt gevormd door het bestuur der G. V. v. K. en een lid van den raad der gemeente Zut- phen, daartoe door dat college aangewezen. Directeur is de heer J. Kruys Voorberge. Onderdirecteur en leeraar in het meubelvak, J. Baron, Leeraren in het tim mervak P. Hartsuiker en E. J. Huiskes; in het schildersvak, R. Rensenin het smidsvak. G. Rulingh en A. Engelsin het metselen W. Poolmanin het stoffeeren en behangen W. Balversin het voortgezet lager onderwijs T. P. Tiemstra. Het bestuur is bevoegd, leerlingen geheel kosteloos toe te laten. De leerlingen, die buitenaf wonen' genieten eene vermindering op hunne reiskosten tengevolge van de gunstige beschikking der Maatschappij tot Expl. v. S. S. voor leerlingen van industrie- en ambachtsscholen. Industrieschool voor meisjes in de Waterstraat No. 29. Het bestuur dezer school is hetzelfde als voor de Am bachtsschool. Directrice: mej. G. van Doorn, leerares in het vakteekenen, mej. C. Kempf, leerares in costuumnaaien en aanverwante vakken, mej. J. Peringa, idem, mej. N. Hoft, idem, mej. D. Bakker, assistente bij het costuumvak, mej. J. Heintges, leerares in het vakteekenen, mej. C. Baerents, leerares nuttige en fraaie handwerken, mej. M. Leemhorst, leerares nuttige handwerken en linnennaaien, mej. A. Mekking, leerares fraaie handwerken, mej. B. Wahl, assistente nuttige handwerken, mej. Zijp, leerares in het strijken. De heer T. P. Tiemstra, onderwijzer voor M. U. L. O. Het schoolgeld bedraagt: cursus in het costuumnaaien f 30, Woens dag en Zaterdagavonds voor de vrouwelijke handwerken f 20, costuum naaien en vrouw, handw. f35. Opleiding voor het examen Nuttige Hand werken f 20; voor het examen Fraaie Handwerken f 25; voor beide samen f 32 cursus voor dames (cost.-naaien) f 35, voor coupeuses f 25, opleiding voor leerares in het costuumnaaien theoretisch gedeelte f 20, practisch gedeelte f 20. Dienstbodencursus f 2.50. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. Onderwijzers J. Hes- kes en II. J. Addink. Onderwijs in de gymnastiek, het exerceeren met het geweer, het scher men en het batonneeren. Leergeld f 6 per jaar. Het onderwijs heeft plaats tweemaal 's weeks van 1 Sept. tot uit. Juni. Uren van onderwijs le klasse jongens. Maandag en Donderdag van 121 uur, 2e Dinsdag en Vrijdag van 121 uur. 3e Dinsdag en Vrijdag van 89 uur. le meisjes. Dinsdag en Donderdag van 12 uur. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 161 Burger Bewaarschool. (Bornhovestraat). Hoofd mej. B. Perné, geassisteerd door mej. H. Schaafsma, M. Bolthof en PI. Hoe ven met 70 leerlingen. Schoolgelden Voor één kind f 10 jaarlijks. Voor twee kinderen uit een gezin f 16. Voor 3 kinderen f 18; per kwartaal vooruitbetaald. SchoolurenDagelijks voorm. van 912, 's nam. van 2—4 uur. Bewaarschool op den Paardenwal. Hoofd mej. A. Morhée, geassiteerd door mej. A. C. van Zeben, J. B. v. der Meent, A. F. Hoeven, J. M. Bender, M. Kamperman, M. Bécude, J. F. van Hulst, A. Wouters, C. Lasonder, PI. Boterman en H. Weenink. SchoolgeldenPer maand 20 cent. Voor 2 of meer kinderen uit één gezin 15 cent per kind. Voor kinderen van behoeftige of minvermogende ouders kan, op voordracht van de Commissie van Toezicht, door Burge meester en Wethouders vrijstelling van schoolgeld worden verleend. Schooluren: Dag. van voorm. 9ID/s uur, 'snam. 24 uur. Bewaarschool in de Hoven, Hoofd mej. J. van den Berg, geassisteerd door mej. J. Rensing, A. Kluin, J. Doornbosch en A. Wernas. 185 leerlingen. De toelating op bovenstaande drie bewaarscholen geschiedt 1 Maart, 1 Juni, 1 September en 1 December. Bewaarschool voor Roomsch-Katholieken met 360 kinderen. Burgerschool. Hoofden mej. A. van Baal en mej. C. List. Liefdeschool mej. A. Kapitz en mej. Th. v. d. Sande. Schoolgelden. Burgerschool; per kwartaal le klasse f 2, 2e klasse f 1.50. Liefdeschool gratis. Schooluren: voorm. 911M, nam. 24. Naai- en Breischool. Paardewal. Hoofdonderwijzeres mej. PI. K. üiterwijk. Hulponderwijzeres mej. W. M. Förch. Dames Directrices Mevr. Dekker (Presidente), mevr. Bruins (Secr.), mevr. Roelofsz—v. d. Chijs, mevr. Goddard—van der Wijck enGetal kinderen 60. Dames Directrices der Breischool: mevr. Dekker (Pres.), mej. Labrijn (Secr.), mej. Cuperus en mej. Snethlage. BreivrouwenC. Vlasveld, R. Olthof en R.. Camperman. Getal kinderen 75. Schooluren Naaischool, 's middag3 2—4 behalve Zaterdags en 's avonds van 5—7 uur. Breischool 's avonds van 4K7 uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Muziekschool, gesubsidieerd door de gemeente. H. van Erkel, Pres., B. H. d'Auzon, Secr., B. E. Onderwater van Brandwijk, Penningm., Dr. A. J. van Rhijn, Mr. C. E. Stolk, Dr. E. J. W. Holleman en A. Meinster. 1914. H

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1914 | | pagina 83