156 ADRESBOEK VAN ZÜTPHEN. Schooluren der H. B. S. dagelijks 's voorin, van 8.30—11-50 en Maan dags, Dinsdags, Donderdags en Vrijdags 's nam. van 1.10 3.40. Burger Avondschool. Directeur, J. Kruys Voorberge. Leeraren, J. J. Stoel. G. J. Tobi en J. L. Vleming. Tijdelijke leeraren, J. Klaus, J. Nijenhuis, F. Hartsuiker, E. J. Wassink, A. W. E. J. de Haan, L. E. Claus, F. Zondervan, H. F. C. Bos en C. G. van Munster. De Burger-Avondschool is hoofdzakelijk bestemd tot opleiding van aanstaande ambachtslieden. Het schoolgeld bedraagt per jaar f 2.— te voldoen bjj vooruitbetaling. De Burger-Avondschool had bij het begin van den nieuwen cursus op 15 Sept. 1913 135 leerlingen, waarvan 2 gratis. De schooluren der Burger-Avondschool zijn dagelijks, uitgenomen Za terdag, 's avonds van 69 uur. Gemeentelijke Teekenschool. Directeur: J. Kruys Voorberge. Leeraren J. Kruys Voorberge en J. L. Vleming. Tijdelijke LeerarenL. E. Claus, F. Zondervan, J. W. van Loo, T. Wallenburg, P. L. Feberwee en N. Kensen. Het schoolgeld bedraagt f 4 per cursus. De teekenschool telde bij bet begin van den cursus 1013/1.114 50 leer- waarvan 1 gratis. Rijkslandbouwwinterschool. Comm. v. Toezichtvoorz., W. J. Lugard (Twello) geer Jhr. Mr. Dr. J. P. Hooft Graafland (Warnsveld), J. H. Ch. Èauwenhoff (Epe), W. S. J. Tentink (Doetinchem),-J. L. Pauwen (Pannerden), R. W. Wigman (Zutphen), H. A. Huen- der (Eibergen), S. A. K. bar. v. Nagell (Warnsveld). Directeur W. Oosterbaan, Plv. Dir. H. D. Zelders, LeerarenW.Emmens, A. Hylkema, A. Barger, S. Pleimans, Aman.-Conc. C. Mouton. Schoolgeld voor alle lessen f 10 periwinterhalfjaarvoor 't volgen van enkele lessen f 2.60 per winterhalfjaar met dien verstande dat het ge zamenlijk bedrag van het schoolgeld voor enkele lessen nimmer de 1 10 mag overschrijden. De gemeente Zutphen telt 8 openbare en 4 bijzondere scholen. Alle schoolgelden wor den vooruit betaald. Openbare School A (voor meisjes boven 9 jaren) op het Oudewand. Hoofd mejA. Michielsen. Onderwijzeressen, de dames R. G. Visscher, J. J. U. van Dijk, C. J. F. Vetter, L. A. A. Albers, Ch. E. Heinsius, Tb. M. S. van Dam en mej. C. Mallinckrodt. Gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs. Leeraar aan de school de heer J. Heskes, gym nastiek, als tijdelijke ieerares in bet handteekenen mej, M. A. Hendriks van Arnhem. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 157 Schoolgeld: per 6 maanden f 20. Schooluren: Maand., Dinsd., Donderd. en Vrijdag, 's voorm. van 9—12, 'a nam- van 2—4, Woensdag en Zaterdag alleen 's voorm. van 9—12 uur. Openbare School B/C bij de Nieuwstad. (De drie laagste klassen voor jongens en meisjes, de hoogere klassen alleen voor jongens). Hoofd J. Lindeboom. Onderwijzers, G. J. Tobi. W. Meiier, A. K. Klaren, R. Schouten, H. A. Sauter en H Woudstra. Onderwijzeressen, mej. C. E. Baerents, J. M. Vrugtman en W. E. F. Scholte. Schoolgeldvoor de drie laagste klassen per G maanden f 10,—, in de hoogere klassen f 16, per 6 maanden. Schooluren: Klasse 1 tot 5 Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 9—12 uur en 2—4 uur. Woensdag en Zaterdag van 9—12 uur. Klasse 6. M. D. D. en V. van 8—11 en van 2—4 uur- W. Z. 8—11 uur. Klasse 7 en 8 M. D. D. en V. van 8—12 en van 2—4 uur. W. Z. 8—12 uur. Openbare School D (voor jongons en meisjes) op den Tada- masingel. Hoofd A. Weisfelt. Onderwijzers, A. Meilink, J. W. Mensink, T, Nijenhuis, C. G. van Munster, A. van Otterlo, J. K. van Toiedo, S. Gorter, P. Pleyler, A. Klaver, W. Boers en Onderwijzeressen, mej. A. Nljland, H. A. M. Roosendaal en M. Schoonman. Gewoon lager onderwijs en onderwijs in Eransch, Hoogduitsch, Engelsch, Algem. Ge schiedenis en Wiskunde. Toel. 1 Sept. Schoolgeldenvoor de laagste 3 klassen per 3 maand f 2.—, voor de hoogere klassen per 3 maand f 3.i Schooluren Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag s voorm. van 81/8—12 uur en 'a nam. van 2—4. Woensdag en Zaterdag, 's voorm. van 81/s12 uur. Openbare School E (voor jongens en meisjes) in de Pols. broek. Hoofd J. W. Kesler. Onderwijzers, H. J. Addink en A. Bijkerk. Onderwijzeressen, mej. J. G. H. Harbach, G. M. Brinkman en J. Bilderbeek. Getal leerlingen gemiddeld 170. SchoolgeldenMorgen en namiddaguren per maand f 0,25 voor een leerling. De overige kinderen nit hetzelfde gezin betalen de helft. Schooluren: Alle werkdagen 's morg. van 0 —ll1/:! uur, 's nam. van 2—4 uur, behalve Zaterdag namiddag. Avondherhalingsschool in school E (voor Jongens). Ploofd A. Bijkerk. (Van October—April). Schoolgeld f 0,25 per maand. Schooluren Eiken avond, behalve Zaterdag, van 5—7 uur. Openbare School F in de Hoven. Hoofd G. J. Gijmink. On derwijzers: P. F. Zuuring, P. Hendriks, en J. W. Kruisselbrink enOnderwijzeressen mej. A. Walda en mej. P. H. Th. M. Borrenvoor handwerken, H. A. Meilink Salemink Getal leerlingen 265.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1914 | | pagina 81