154 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Conferentie van den H. Vincentius van Paulo. Pres. J. J. Wij- tenburg. Yiee-Pres., N. A. Meeuwsen. Secret.., J. H. H. Tacke, Penningm., B. J. A. Brandt. LedenA. T. Derksen, J. A. Poppe, B. J. Bornholt, J. M. A. Hendriks, W. Derksen, J. Mul ders en L. Dullaert. Commissie voor de Spijskokerij der Vereeniging van den H. Vin centius van Paulo. J. J. Wijtenburg, J. M. A. Hendriks en J. H. H. Tacke, Adrn. Vereeniging „Liefdewerk voer Kinderbescherming". Onderafd. der H. Vine. Vereen. Bestuur: J. M. A. Hendriks, Voorz. J. H. H. Tacke, Vice-Voorz. J. H. C. van Berkel, Secr.-Pen- ningm. N. A. Meeuwsen, B. J. Bornholt, B. J. A. Brandt en J. A. Poppe. Israëlitische Gemeente. (Eéne Synagoge). Kerkbestuur: J. L. Spier Voorzitter. A. Vromen en I. S. Weijl. Kerkeraad N. Vomberg en D. Gast, S. de Winter, S. Koppel Jr., J. Franken- huis en I. Philips. Armbestuur: M. Spier, Voorz., J. Spier, Thes., S. Nijburg, B. Frank, Secretaris. Schoolcommissie: L. J. Spier, Voorz., S. Levison. Thes. en D. Gast, Secr. Voorzanger en Godsd. Leeraar: L D. Staal. Godsd. Onder wijzer en Secret.: B. Frank. Koster: S. de Jong. Maat schappij tot nut der Israëlieten in Nederland, afd. Zutphen met onderafd.: Hulpkas voor minvermogende Israëlieten: Pres., J. L. Spier. Thes., A. Elzas. Secr., L. D. Staal. J. S. Weijl, S. Nijburg, G. Groenheim, Iz. Philips. Algemeen Israël. Verbond: J. L. Spier, Voorz. M. Elzas Jz., Thes. en S. Levison, Secretaris. Centraal Israël. Weeshuis te Utrecht: J. L. Spier, lid der commissie van toezicht. Sub.-commissie Pres. J. L. Spier. Thes., M. Elzas Jz., S. Levison. Vereeniging van afgetreden en dienstdoende kerkeraadsleden der Hervormde Gemeente. (Bankenvergadering). Bestuur: Pres. Dr. J. M. Vorstman, Secret. J. Wensinck, Boompjeswal No. 15, Penningm. G. L. Maaldrink. Commissie voor de Nieuwjaarsgift. B. A. Albers, Pres., A- Velders, Thes., J. L. Spier, vice-pres., J. C. Goldenberg, R. Wigman Th. A. Goddard, H. W. Hasselo, H. G. Gerritsen, J. A. Poppe, B. W. van Eldik, A. Meinster, J. B. Bieshaar, F. A. Backer, Dr. E. J. W. Holleman, Dr. J. Oudenampsen, Mr. J L. Sölner en H. Roelofsz, Secr. Onderwij s. Inspecteur voor het Lager Onderwijs in de eerste Inspectie (waaronder Gelderland): Mr. L. F. H. Baron Michiels van ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 155 Kessenich. Districtsschoolopziener: B. Dingemans; Arron dissementsschoolopzienerJhr. Mr. Dr. J. P. Hooft Graafland. Inspecteur der Gymnasia: Dr. C. J. Vinckesteijn. Curatoren van het Gymnasium: Pres. Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer. Leden: Dr. A. J. van Rhijn, Dr. A. J. Oort, Dr. B. C. Goudsmit, Mr. H. C. van Hanswijk Pennink, Secr. Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs: Dr. A. J. Oort, Voorzitter, S. J. Dekker, Secretaris, Jhr. Mr. D. O. Engelen, C. G. Lagerweij, C. Bijl, B. J. Haitsma Muiier en L. J. Spier. Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onder wijsB. E. Onderwater, Voorz., Dr. C Deknatel, Secret., C. Bijl. Dr. E. J. W. Holleman, W. J. Schillemans, El. J. Volkersz en J. Kruijs Voorberge. Commissie van Toezicht op de Bewaarscholen. 1 resident: C. G. Lagerwey, Secretaris, Dr. E C. O van Lennep. The saurier, H. Roelofsz. Mevr. van Otterloo—Fikkert, Mevr. Plaver- korn v. RijsewijkSölner, Mevr. SchillemansTigler Wybrandi, Mevr. Mulder—Müller, Mevr. Ybes-van der Chijs en Gymnasium. Rector, Dr. D. Bruins. Conrector, Dr. P. de Koning. Leeraren in de oude talen en in de Geschiedenis: Dr. C. Deknatel en Dr. P. A. v. d. Laan. Leeraar in de Nederlandsche taal, de Geschiedenis en de Aardrijkskunde, Dr. K. O. Meinsma. Leeraar in de Fiansche taal, B. Timmermans. Leeraar in de Hoogduitsche taal, J. Goemans. Leeraar in de Engelsche taal, Leeraar in de Wiskunde, Dr. H. Offerhaus Ez. Leeraar ip de Natuur- en Scheikunde,Leeraar in de Natuurl. Historie, Dr. P.M. Keer. Leeraar in de Hebreeuwsche taal, Dr. H. W. Ph. E. van den Bergh van Eysinga. Leeraar in de Gymnastiek, J Heskes Claviger: E. Beukenhorst. Het Minerval bedraagt f100 's jaars, te voldoen in vier termijnen bij vooruitbetaling. Het Gymnasium telde 1 September 1913 52 leerlingen. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen Cursus Directeur. Dr. J. W. Lem. Leeraren: Ch. 0. Dagnelie, H.F. G.Bos, Dr. P. M. Keer, L. D. Wolters, D. Brouwer, G. J. Stieber, N. 0. Meijer Drees, H. Ch. Mellet, J. Goemans, J. L. Vleming, B. H. Stomps, J. Heskes, Mr. Dr. H. A. L van Olphen. De Hoogere Burgerschool dienf tot opleiding van jongelieden tot maat schappelijke betrekkingen, waarvoor eene wetenschappelijke vorming vereischt wordt. Het schoolgeld bedraagt per halfjaar f zó voor de drie laagste klassen en f 30 voor de twee hoogste klassen te voldoen bij vooruitbetaling. De, Hoogere Burgerschool telde bü den aanvang van den cursus 1913/1914 141 leerlingen, waarvan 11 geheel of gedeeltelijk gratis onder wijs ontvangen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1914 | | pagina 80