190 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Kamer van Navraag. Bestuur: B. Cuperus, Voorz. B. H. D'Auzon, A, Meinster, J. L. Spier, Secr.-Thes., O. C. Kolber, Boekhouder, Aan dit bestuur is het volgende Damescomité toe gevoegd mevr. Ybesv. d. Chijs, mevr. Nuysink van Andel, mevr. BruinsOort, mevr. SpierElias en De Kamer van Navraag stelt zich ten doel door het geven van inlichtingen de particuliere armenzorg te leiden en daardoor misleiding en bedelarij tegen te gaan- Het beginsel waarvan z\j uitgaat, beoogt verhooging van het weerstandsvermogen der armen. Het aantal leden bedraagt 136. Contributie f 0,50. Te Huis voor Militairen. Bestuur: F. H. Umbgrove, VoorzitterPenningm., Ds. P. Veen, Secretaris. IT. A. J. Leembruggen, Jhr. mr. J. H. J. C. Martens v. Sevenhoven. H. Ahrens, Huisvader. De bestemming van dit in de Kuiperstraat gelegen Huis, een uitvloeisel van den Nederlandschen Militairen Bond, is Militairen, te Zutphen in garnizoen, kosteloos een aangenaam verbljjf in hun vrijen tyd te bezorgen. Een vrij uitgebreide bibliotheek, eenige dagbladen, dam- en schaakspelen zjjn aanwezig. Voor geringen prys zjjn goede ververschingen geen sterke drank te ver krijgen. Van de gelegenheid om brieven te schrijven wordt ruim gebruik gemaakt. Op bepaalde tijden worden voordrachten over verschillende onderwerpen gehouden. Het lidmaatschap kost f 2 of meer 's jaars- Chr. Jongelings Vereeniging 1 Tim. 6 12a te Zutphen. Opgericht 21 October 1861. Goedgekeurd bij Kon. Be sluit van 28 April 1905 No. 39. Vereenigingsgebouw Paarden wal 39. Afdeeling van het Nederl. Jongel. Verbond en van den Wereldbond van Jonge Mannen. H. v. Zeben Dzn., Eere-Voorz.D. J. Siebers, Eere- Bestuurder; Ds. P. Veen, Voorzitter; H. Koerselman, Vice-Voorz.G. v. Zeben, le SecretarisB. J. Slijper, 2e Secr.E. M. Willemsen, le Penningm.F. Mooiweer, 2e Penningm.D. A. Lindeman, le Bibliothecaris D. Kappert Sr., 2e Bibliothecaris. Getal leden 120. Begustigers 180. De vergaderingen worden gehouden iederen Zondagavond van 8—9*/2 uur. Het orgaan „Het Maandbericht" verschijnt tegen den lsten van elke maand. Haar Volksbibliotheek met 800 boeken is geopend iederen Donderdagavond van 8—9 uur. Iedere jonge man boven 16 jaar kan lid der Vereen, worden. Begunstigers betalen minstens f 1,per jaar. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 191 Harmoniecorps „Prins Hendrik", afd. der Chr. Jong. Ver. 1 Tim. 6 12a. Woensdag 8'/210 uur. Van der Kleij (Arnhem) Directeur. H." Buitenhuis, Voor zitter, L. Hartgerink Jr., Secretaris, J. Lugthart, Penning meester, H. Kers en E. M. Willemsen, Commissarissen. Zangafdeeling „Hosanna", (Gemengd koor). Dinsdags 8V410 uur. H. Jens (Arnhem) Directeur. J. L. Bakker, Voorzitter, B. J. Evers, Secretaris, G.Garritsen, Penningmeester. Gymnastiek afdeeling „Wilhelmina". Dinsdags en Vrijdags 810 uur. J. W. Kreulen, Directeur. J. Voorhorst, Voorzitter, J. Pennekamp, Secretaris. Knapenafdeeling „Timotheus". Zondags 12*/2li/2uur. W. A. Rietveldt, Voorzitter, J. Lugthart, "Secretaris. Reciteer afdeeling „Oefening kweekt kennis". Donder dags 8V210 uur. H. H. Kiezebrink, Voorzitter. Afdeeling Huisvlijt. Leider, Joh. Kreijenbroek. Maan dags 810 uur. „Witte Kruis" afdeeling. Leider, D. O. Norel. 2e Maan dag van elke maand 8i/2—10 uur. Gereformeerde Jongedochters Vereeniging onder den naam van „Wees een Zegen". Vergadering Maandagavond in de consistorie der Geref. Kerk van 8 uur tot half 10 uur. Eere-Voorzitter Ds. J. N. Lindeboom, Presidente mej. G. v. d. Brink, Vice-Pres. mej. H. G. J. v. Veen. Secret, mej. D. Brouwer, thes., mej. A. Martinus, terwijl het bestuur dierzelfde vereeniging Vrijdagsavonds half acht vergadert op dezelfde plaats met meisjes van 12—16 jaar. Jongedochters-Vereeniging. Presidente mej. E. H. Bax. De vergaderingen dezer vereeniging, ten behoeve van behoeftige weduwen en weezen, worden gehouden iede ren Vrijdagavond van 79 uur in de kamer der Sarepta- stichting, Louisasingel 2. Gereformeerde Jongelings Vereeniging ,,Uw Koninkrijk kome", met een 80 tal leden, begunstigers 65. Vergade ring Zondag om de 14 dagen 's avonds van 8—10 uur en Dinsdag om de 14 dagen van 8i/210 uur in de consistoriekamer van de Ger. kerk. Voorz. W. Bannink, Secretaris J. J. Withuis, Korte Beukerstraat 7. Bovengenoemde Vereeniging behoort tot den Ned. Bond van Jongel. Vereenigingen op geref. grondslag en stelt zich ten doelelkander te vormen op elk gebied des christelijken en maatschappelijken levens.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1912 | | pagina 99