182 ADRESBOEK van ZUTPHEN. naaien en aanverwante vakken mej. C. Kempf; assis tente mej. J. Feringaleerares in linnennaaien mej. M. Leemhorst leerares in strijken mej. E. Huender leeraar in het voortgezet lager onderwijs de heer F. P. Tiemstra. Het schoolgeld bedraagtcursus in het costuumnaaien f 30, die voor de vrouwelijke handwerken f *20, costuumnaaien en vrouw, handw. f 35, cursus in het teekenen f 20, cursus voor dames (eost.-naaien) f 35, voor coupeuses f 25, opleiding voor leerares in het costuumnaaien theoretisch gedeelte f 20, practisch gedeelte f 20. Dienstbodencursus f 2,50. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. Onderwijzers J. Heskes en H. J. Addink. Onderwijs in de gymnastiek, het exerceeren met het geweer, het schermen en het batonneeren. Leergeld f 6 per jaar. Het onderwijs heeft plaats tweemaal 's weeks van 1 Sept. tot uit. Juni. Uren van onderwijs: le klasse jongens. Maandag en Donderdag van 121 uur. 2e Dinsdag en Vrijdag van 1*21 uur. 3e Dinsdag en Vrijdag van 89 uur. le meisjes. Dinsdag en Donderdag van 12 uur. Burger-Bewaarschool. (Bornhovestraat). Hoofd mej. B. Perné, geassisteerd door mej. H. Schaafsma, J. Boter- man, en H. Boterman met 70 leerlingen. Schoolgelden Voor één kind f 10 jaarlijks. Voor twee kinde ren uit een gezin f 16. Voor drie kinderen f 18per kwartaal vooruitbetaald. Schooluren: Dagelijks voorm. van 912, 'snam. van 24 uur. Bewaarschool op den Paardenwal. Hoofd mej. A. Morhée, geassisteerd door mej. A. C. van Zeben, J. B. v. d. Meent, A. F. Hoeven. J. M. Bender, M. Kamper man, F. C. Hoeven, D. Strabbing, A. Wouters, M. Bécude en J. F. van Hulst. Schoolgelden Per maand 20 cent. Voor 2 of meer kinderen uit één gezin 15 cent per kind. Voor kinderen van behoeftige of minvermogende ouders kan, op voordracht van de Commissie van Toezicht, door Burgemeester en Wethouders vrijstelling van schoolgeld worden verleend. Schooluren: Dag. voorm. 9HM uur, 'snam. 2—4 uur. Bewaarschool in de Hoven, Hoofd mej. A. H. van den Akker, geassisteerd door mej. J. Rensing, M. Mouwen, A. Kluin en M. Bolthof. 135 leerlingen. •De toelating op bovenstaande drie bewaarscholen geschiedt 1 Maart, 1 Juni, 1 September en 1 December. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 183 Bewaarschool voor Roomsch Katholieken met 360 kin deren. Burgerschool. Hoofden, mej. A. van Baal en mej. M. van Genabeek. Liefdeschool mej. A. Kapitz en mej. Th. v. d. Sande. Schoolgelden. Burgerschoolper kwartaal le klasse f 2, '2e klasse f 1,50. Liefdeschool gratis. Schooluren voorm. 9IIV2, nam. 24. Naai- en Breischool. Paardewal. Hoofdonderwijzeres mej. H. K. Uiterwijk. Hulponderwijzeres mej. W. M. Förch. Dames Directrices Mevr. Dekker (Presidente), mevr. Bruins (Secr.),en mevr. Roelofsz—v. d. Chijs. Getal kinderen 60. Dames Directrices der Breischoolmevr. Dekker (Pres.), mej. Labrijn (Secr.), mevr. Meinster, mej. Cuperus, mevr. de wed. Mulder en mevr. Goddard. BreivrouwenC. Vlasveld, R. Olthof en R. Camperman. Getal kinderen 75. Schooluren: Naaischool, 'smiddags 14 behalve Zaterdags en 's avonds van 57 uur. Breischool 's avonds van 4K7 uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Muziekschool, gesubsidieerd door de gemeente. H. van Erkel. "Pres., Dr. P. de Koning, Secr., B. E. Onderwater van Brandwijk, Penningm., Dr. A. J. van Rhijn, Mr. C. E. Stolk, Dr. E. J. W. Holleman en A. Meinster. DirecteurG. Groenheim. Leeraren G. Groenheim, P. C. van Erkel, mej. J. Visser en mej. E. Leopold. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Be stuur Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven, Voorz., G. J. M. Oudenampsen Sr., Vice-Voorz., P. Kat Pz., Secr., R ten Cate, Penningm., Dr. T. F. Westrik, J. Zwiers, J. Breukelaar en H. Mulderije. Deze vereeniging onderhoudt 2 Scholen. le Voor lager en uitgebreid onderwijs (Oudewand), HoofdA. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeel PI. Alpherts, A. Siebelink, mej. W. M. Fijan, mej. A. de Zeeuw en J. de Zeeuw. Voor het handwerkonder- wijsmej. A. de Zeeuw. Leervakken ai, kp. 2e Voor gewoon lager onderwijs (Paardewal). Hoofd G. W. Ormel. Onderwijzers: W. A. Rietveld, F. G. Hoekstra, G. J. Groot Huize en H. Verhoef, mej.W. H.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1912 | | pagina 95