180 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Commissie tot Wering van Schoolverzuim. B. W. van Eldik, Voorz., J. F. Paternotte, Vice-Yoorz., J. A. Schutte, Secr., G. W. Ormel, Vice-Secr., mevr. S. Spier-Elias, mej. J. Ct. H. Harbach, W. de Widt, K. F. Wijgman en M. M. F. Luppes. Bijzondere School voor R. C. jongens, Tengnagelshoek 7. Hoofd J. F. Paternotte. OnderwijzersN. R. Luiken, F. M. Blum, W. Schulkes en G. G. Rutgers. Gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs, voor on-, min- en meervermogenden. Schooluren Alle werkdagen van 's morgens 9IIY4, 's nam. van 24 uur, behalve Woensdag en Zaterdag 's namiddags. Avondschool: Fransch, Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 56K- TeekenlesWoensdag en Zaterdag van ll3/412.54- R. K. bijzondere Meisjesschool Hoofd mej. H. G. M. Kars. Onderwijzeressen mej. H. M. Schoemaker, mej. C. A. Smidt, mej. A. M. Schrader, mej. P. E. M. Ste- verding en mej. N. Huisman. Rijks-Normaallessen, gehouden in de lokalen der Open bare School G in de Waterstraat. Directeur, N. J. Yisscher. Onderwijzers: 0. Bijl, J. Heskes, A. K. Klaren, J. Klaver, J. Lindeboom, J. A. Schutte, J. L. Yleming, C. v. d. Vlies, J. A. Vrugtman J.Bzn., A. Weisfeit en P. F. Zuuring. Onderwijzeres, mej. A. Nijland (Handwerken). Begin van den cursus en aanneming van nieuwe kweekelingen 1 Mei. De les in de Gezondheidsleer (4e kl.) wordt gegeven in- één der lokalen van school B/C. Het onderwijs wordt kosteloos gegevenvoor de 4e (hoogste) klasse gedurende 26, de 3e 26, de 2e 21, de le 19 uren wekelijks. Gymnastieklessen Dinsdag en Vrijdag, 's namiddags van 23 Dinsdag 's nam van 3—4, Zaterdags van 1112 uur in het Gymnastiekgebouw. Teekenlessen Woensdag van 12, Vrijdag van 123/4l3/i en Zaterdag van 1012 uur in één der lokalen van de H. B. School. Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid. De Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid heeft ten doel de bevordering der handwerks- en kunstnijverheid in Zutphen en omstreken. Zij tracht dit doel te bereiken o) door het oprichten en in stand houden van een Ambachts school voor jongens; ADRESBOEK van ZUTPHEN. 181 bdoor het oprichten en in stand houden van een industrie school voor meisjes; c) door het houden van Patroonsleergangen. De vereeniging wordt in stand gehouden door contributies van leden, door subsidie van het Rijk, de Provincie en de Gemeente Zutphen. Gewone leden zjjn zij, die eene jaarlijksche contributie betalen van één tot vijf guldenbegunstigers zij, die eene jaar lijksche contributie betalen van minstens tien gulden; bescher mers zjjn zij, die een som in eens van minstens honderd gulden schenken. Het aantal leden bedroeg op het einde des jaars 1911 195 in de stad en 61 buiten de stad. Het bestuur bestaat uit leden, die te Zutphen wonen en uit leden-correspondenten in andere plaatsen. Voor zitter, Dr. B. C. Goudsmit. Secretaris, W. C. Staring, (Rozenhoflaan 9). Penningmeester, B. W. van Eldik. Plaatsverv. Voorzitter. Jhr. mr. D. O. Engelen, mevr. Ybes—van der Chijs, P. J. J. Mesker, mej. A. Michielsen, D. Molenaar. L. J. Spier, Mr. H. PI. Everts, (Twello), Mr. A. J. Baron van Nagell (Lochem), R. Hendriks, (Voorst). Ambachtsschool op het Hoornwerk. Het bestuur der school wordt gevormd door het bestuur der G. V. v. K. en een lid van den raad dei- gemeente Zutphen, daartoe door dat college aangewezen. Directeur is de heer J. Kruys Voorberge. Onder directeur en leeraar in het meubelvak, J. Baron. Leeraar in het timmervak F. Hartsuiker en tijdel. E. J. Huiskes; in het schildersvak, R. Rensen in het smidsvak, J. L. Lutgendorf en A. Engelsin het voortgezet lager onderwijs F. P. Tiemstra. Het schoolgeld bedraagt niet minder dan f 10 en niet meer dan f 35 's jaars en wordt vastgesteld door het bestuur in ver band met den aard van den betrokken leergang. Het bestuur is bevoegd, leerlingen tegen een verminderd school geld of geheel kosteloos toe te laten. De leerlingen, die buitenaf wonen, genieten eene vermindering op hunne reiskosten tenge volge van de gunstige beschikking der Ma:itschappü tot Expl. v. S. S. voor leerlingen van industrie- en ambachtsscholen. Industrieschool voor meisjes in de Waterstraat No. 29. Het bestuur dezer school is hetzelfde als voor de Ambachtsschool. Directrice: mej. G. van Doorn, leerares in het vak- teekenen, leerares in de nuttige en fraaie handwerken, mej. C. E. Baerentsassistenten mej. M. Leemhorst en mej. D. Wahl te Brummen, leerares in costuum-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1912 | | pagina 94