Opgave van verschillende Besturen. 162 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Voor zoover deze op Zutphen betrekking hebben. Bevolking der Gemeente Zutphen op 1 Januari 1911 18488 zielen, waaronder 808 militairen eD 617 bewoners van het O. en N. Gasthuis. Mannen 8914, vrouwen 9519. Van de wettige bevolking, verdeeld naar de verschil lende godsdienstige gezindten, behoorden 1 Jan. 1911 tot de Hervormden 18090. Waalseh Hervormden 89. Evang. Lutherschen 389. Hersteld Lutherschen 22. Doopsgezin den 193. Remonstranten 48. Gereformeerden 599. Roomsch Katholieken 3194. Nederd. Israëlieten 496. Tot geen der genoemde gezindten 330. Kiezers voor den Gemeenteraad in 1911: 2670. Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 2851, en voor de Provinciale Staten 2886. Kiezers voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken 284. Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in het hoofdkiesdistrict Zutphen: F. Lieftinck. Leden der Provinciale Staten in het hoofdkiesdistrict ZutphenMr. A. J. baron van Nagell van Ampsen, Mr. G. M. van Voorthuijsen, C. Storm Buysing en Mr. J. H. de Crane. Gemeentebestuur. BurgemeesterA. E. Zimmerman. Wethouders: Mr. J. B. Sölner en D. Molenaar. Leden van den Raad, volgens het jaartal hunner aftreding. In 1917, le distr.R. Kloosterman en H. W. Massink. 2e distr.B. A. Albers en A. Velders. 3e distr.Mr. P. van Regteren Altena. In 1913, le distr.W. Mulder en B. E. Onderwater. 2e distr.D. Molenaar en B. W. van Eldik. 3e distr.Mr. J. B. Sölner en F. C. Gies. In 1915, le distr. H. G. Binnendijk en J. Groeneveld. 2e distr. C. G. Lagerweij en Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenter. 3e distr.J. J. de Jong en Jhr. Mr. D. 0. Engelen. Secretaris Mr. Dr. G. van Leyden. Ontvanger: Jhr. H. A. Coenen. Ambtenaren van den Burgelijken StandD. Molenaar, Mr. J. B. Sölner, B. Cuperus, Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenser, IC. M. Houtaar en J. "W. Walther. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 163 Vaste Raadscommissiën voor de gasfabriek en waterleiding: D. Molenaar Voorz., B. E. Onderwater, Mr. P. van Regteren Altena' C. G. Lagerweij en H. W. Massink. van toezicht op de GymnastiekschoolMr J B Sölner, Voorz., W. Mulder en B. W. van Eldik. voor de Gemeentereiniging Mr. J. B. Sölner, Voorz., Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer, J. Groene veld en B. A. Albers. voor de Landerijen en PlantsoenenA. E. Zimmerman Voorz., W. Mulder, B. A. Albers en A. Velders. Commissie voor de strafverordeningenA. E. Zim merman, V oorz., Jhr. Mr. D. O. Engelen, Mr. P. van Regteren Altena, Mr. J. B. Sölner en H. G. Binnendijk. Gemeente.Secretarie. Ie. Af deeling. Financien, Algemeene zaken, Drankwet enz. H. N. B. van Santen, commies, chef der afdeeling, J. A. W. Sluis, Adj.-commies, G. J. Horsting, adj.-commies. He Afdeeling. Militaire zaken, Onderwijs, Ver kiezingen, Woningwet enz. J. J. A. Nieuwkamp, com mies, chef der afdeeling, J. W. Walther, adj.-commies. Ille Afdeeling, A. Burgerlijke Stand, Hinder wet, Arbeidswet, Nederlanderschap enz. K: M.Houtaar commies, chef der Afdeeling, J. W. Walther, Adj - commies. Ille Afdeeling, B. Bevolking enz. J. Gimberg, algemeen wijkmeester, J. A. Nijenhuis, ambtenaar ter secretarie. Concierge en bodeJ. M. Zurink. Bode G. C. Kolber. De Secretarie is voor het publiek geopend alle werk dagen des morgens van 9 tot des namiddags 2 uur. Bureau Militaire zaken, Onderwijs, Bevolking enz. ingang Lange Hofstraat, bureau Burgerlijke Standi Financien, Drankwet enz., ingang 's Gravenhof. Woens dag- en Vrijdag namiddag half twee kostelooze huwe lijksvoltrekking, op andere uren van die dagen f 5 op andere dagen f 10, Het kantoor van den Gemeente-Ontvanger is geopend alle werkdagen, met uitzondering van Zaterdag, des morgens van 9—2 uur, ingang Lange Hofstraat no. 2. 11

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1912 | | pagina 85