208 ADRESBOEK van ZUTPHEN, Aan deze afd. is verbonden een ziekenfonds, dat is aangesloten b(j den bond, gev. te Rotterdam, elk lid betaalt 2 ct. per gulden. Van den Bond gaat uit een algemeen begrafenisfonds, welke winsten vloeien in een weduwenfonds. Bond voor Staatspensionneering. Afdeeling Zutphen. Bestuur: J. H. Hietink, Voorz., H. Revelman, Vice- Yoorz., W. Olree, Secret.-Pennigm., L. A. ter Haar, Vice-Secret. en H. A. Ezerman. Deze afd. telt thans circa 60 leden. De Bond voor Staatspensionneering beoogt het tot stand komen eener Wet, waarbij aan alle Nederlanders (zoo vrouwen als man nen), op een nader bij bedoelde Wet aan te geven leeftijd, recht wordt toegekend op een gelijk Staatspensioen, zonder voorafgaande premiebetaling, de kosten te vinden uit bestaande of nog te heffen belastingen. De contributie bedraagt minstens f 0,75 per jaar, waarvoormen geregeld de door den Bond uit te geven geschriften ontvangt o.a. de „Nederlandsche Pensioenpartij", die maandelijks verschijnt. Kindervoeding. G. Massink, Voorz., S. J. Dekker, Pen- ningm., J. M. Ubbens. Seer., J. A. Schutte, M. M. F. Luppes, W. H. Haverkorn van Rijsewijk, J. A. Foppe en R. Schuursma. Plaatselijke Watersnood-Commissie. C. C. Brünings, G. Lijsen, H. Roelofsz. Commissie voor de restauratie der St. Walburgskerk te Zutphenvertegenwoordiger der Regeering, C. Storm Buijsing, VoorzitterJhr. Mr. D. W. van An- dringa de Kempenaer, C. C. Brünings, B. Cuperus, F. H. Umbgrove, H. M. Werner, J. L. Spier, Dr. D Bruins, Mr. J. L. A. Stolk, Secretaris. Districts Commissie van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gewap. Dienst. Pres. Mr. W. J. L. Umbgrove, vice-Pres. C. C. Brünings, Secr. en Thes., M. M. F. Luppes. Leden Mr. J. B. Sölner, Mr. M. Rom Colthoff, B. E. Onderwater van Brandwijk, W. C. Sta ring, F. A. J. Pippenghegen, A. Statius Muller, v. Hans- wijk Pennink en Swaving (Warnsveld). Nederl. Roode Kruis, afd. Zutphen. Voorzitter P. Gle- rum, Secr. W. H. Haverkorn v. Rijsewijk, Penningen. J. P. W. van Elk. Koninkl.-Nederl. Bond van Oud-Onderofficieren van Land en Zeemacht. Afdeeling Zutphen en Omstreken. Bestuur ADRESBOEK van ZUTPHEN. 209 Eere-Voorzitter, Kol. K. H. O. van Bennekom; Voor zitter, M. J. A. Renken; Secretaris, J. v. d. Werff; Penningen., L. Altena Commissarissen, A. Ch. Bobbink, Joh. C. ten Braak, C. Meereboer; Commissie voor stof felijke belangenVoorzitter Corresp. J. v. d. Werff. CommissarissenG. W. Bender en W. Romeijn. Cor respondent voor het orgaan:Vaandeldrager: J. C. L. Spee. Deze vereeniging stelt zich teu doel atoewijding aan Vorstin en vaderland b. behartiging van de stoffelijke belangen harer leden in het maatschappelijke leven, met bepaalde uitsluiting van alle politieke en godsdienstige belangen. c. zoo noodig ondersteuning bjj ziekte gedurende zes weken en bjj overlijden aan weduwen en weezen eene uitkeering van f 40. De contributie bedraagtvoor beschermers f 50 in eens of f 10 per jaar; voor leden f 8 per jaar met f 1 entrée, zij zijn daardoor tevens lid van het ondersteuningsfonds en lezer van 't orgaan voor mil.-donateurs f 1,50 per jaar en voor burger-donateurs van f 3 tot f 10 per jaar. De afdeeling telt 150 beschermers, leden, donateurs en donatrices. Afdeeling Schietvereeniging..Koningin Wilhelmina", onder het beheer van het afdeelingsbestuur. BestuurJ. C. L. Spee, Voorz.LI. Kost, Secr.-Pen- ningm.A.. Ch. Bobbink, J. v. d. Werff, P. L. Dullaert Jr., Commissarissen. De schietoefeningen zullen gehouden worden van 1 April tot 1 October a/h Fort „de Poll", des Zondags van 's morgens 9 tot 12 uur en van 3—6 uur om den anderen Zondag, terwijl de winter- oefeningen zullen gehouden worden des Woensdagsavonds van 8 tot 10 uur in de bovenzaal van Café Groote. Leden en Donateurs der afdeeling kunnen zonder verhooging van contributie aan deze oefeningen deelnemen. Bond van Oud-Militairen van Land- en Zeemacht, opge richt 14 October 1896. BestuurJhr. F. A. Coenen, Eere-Voorz.J. LI. Meulenbroek, Voorz.; P. Soeterman, Secr.; A. Huisman, Penningm.R. Wonnink en J. Stapel, Commissarissen. De leden worden bij ziekte uit het fonds ondersteund. Z\j stelt zich ten doel de liefde voor Vorstin en Vaderland hoog te houden b. belangen zjjner leden te behartigen c. de kameraadschap te bevorderen. Voetbal-Vereeniging „Be Quick". Bestuur J. Niemeijer, lste Voorz.G. Molenaar, 2de Voorz.P. 0. H. Diiker- 14

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1912 | | pagina 108