196 ADRESBOEK van ZUTPHEN. in het Museum, aanvragen voor het houden van tijde lijke tentoonstellingen enz. moeten worden gericht. Het museum is geopend dagelijks van 1012 en van 14. Entree 10 ets. Vrije toegang op den eersten en derden Zondag van iedere maand. Jaarkaarten f 1,50. Muziekvereeniging .Crescendo". Bestuur: A. de Brauw, Dir.W. Stapelvoort, Voorz., R. Schouten Vice-Voorz. Ph.Steetsel, Secr.A. Hofland, Penningm.J.Klaassenen H. Leemrijse, Comm. van orde Th. Hagenbeek, Biblioth. Zutphensche Orkestvereeniging. Voorz. B. E. Onder water van Brandwijk, le Secr. Mr. C. E. Stolk, 2e Secr. J. Woudenberg, Penningm. C. J. G. L. v. d. Berg van Saparoea. Bibliothecaris, J. A. Nieuwkamp. Orkest- Directeur G. K. G. van Aaken. De jaarl. contributie voor werkende leden ia f 3,terwijl men om donateur te worden minstens f 2,50 per jaar moet bijdragen. Zutphensche iJsvereeniging. Bestuur: Pres., J. W. Teriet. K. F. Klaassen. F. Reesinck. Telt 700 leden. Contribu tie f 1.Entrée f 1. Afd. Zutphen van ..Volksweerbaarheid". Bestuur: A. Meinster, Voorz., W. F. van Nues, Secr., J. W. Kreu- len, Penningm., L. Tappers en Mr. J. L. Sölner. De vereeniging stelt zich ten doel de bevordering der weer baarheid van het Nederlandsche Volk en het steunen van alle lichaamsport. Contributie minimum f 0,25 'sjaars. Schietvereeniging ..W. W. W. W.". opgericht door de afd. Zutphen van Volksweerbaarheid. Bestuur: L. Kieviet, Voorz., D. Smit, Secr., P. Dullaert, Penningm., J. W. Polman, Comm. van Orde,H. J. Smallegoor,Alg. Secundus. De Vereeniging telt thans ongeveer 40 leden Contributie der leden (die zonder ballotage worden aangenomen) 25 ct. per maand, waarvoor gratis 5 schoten per oefening. Begunstigers f 1,— per jaar. Aanneming van leden (boven 16 jaar) door het bestuur (seen ballotage). Oefeningstijdenvan April tot October met Rijksgeweer op de garnizoensbanen a. d. Pol, op iederen Zondag, en wel om den anderen Zondag van 's morgens 812 uur en van 's middags 4A uur voor zonsondergang. Van October tot April met buks. Bovenzaal Café Franck (aparte opgang) Donderdags avonds om 8 uur. Zutphensche Scherpschuttersvereeniging „Gelria". (Afd. Nederl. Weerbaarheidsbond) Bestuur: Pres Secr. A. J. Somer, Penningm. J. G. Glaser, comm. van ADRESBOEK van ZUTPHEN. 197 orde. G. M. Wunderink en J. Winkels. Telt circa 30 leden. Contributie f 4,20. Schietoefeningen aan de Stede lijke schietbaan des Dinsdagsmiddags gedurende de maanden April tot October. Casino. CommissarissenPres., A. J. W. van üoor- ninck. Secret.-Penn., H. van Alphen. C. J. Nierstrasz. Contributie f 7. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Afdeeling Zutphen, 110 leden. Zij heeft een gemengde Zangver- eeniging opgericht, waar 100 leden medewerken. De contributie bedraagt f 5. Zij, die uit een huisgezin zijn waarvan een lid f 5 betaalt, kunnen lid worden alleen der Zangvereeniging tegen betaling van f 3. Men wordt donateur voor eene jaarlijksche bijdrage van minstens f 2,50 buiten de gewone contributie. In den regel 2 concerten per jaar. Het lidmaatschap der maatschappij geeft recht van toegang tot de uitvoeringen der afdeelin- gen van de Maatsch. in andere steden. Bestuur Mr. H. B. Ver Loren van Themaat, Voorz., Dr. E. J. W. Holleman, Onder voorz., mej. R. Visscher, Biblioth., A. Meinster, Pen ningm., B. H. d'Auzon, Secr., Directeur, A. Wagenaar. Zutphens Mannenkoor, opgericht 13 October 1896. Bestuur: H. M. de Wildt, Voorzitter; J.'G. H. Teegel- man, Secretaris; H. W. Kwant, Penningm.; B. J. J. Schaapveld, Bibliothecaris; Directeur M. J. Dusch. De vereeniging telt 60 werkende leden, 2 eere-leden, 75 kunstlievende leden. De jaarlijksche contributie bedraagt voor werkende- en kunstlievende leden f3, voor donateurs minstens f 5. Repetitie Vrijdagsavonds 8 uur. Olympia. Vereeniging ter beoefening der praktische Gymnastiek. Opgericht 1 Jan. 1875. Bestuur: K. F. Klaassen, President, Fr. Reesinck, le Secretaris Brugstr. 1, C. Brands, 2e Secretaris, L. Portheine, Penningmeester, G. Wensink, M. Evers, Comm. v. Orde, C. Knegjens, Alg. Secundus, J. Heskes, Directeur. 160 begunstigers, 45 werkende leden, 9 adspiranten. Aan deze vereeniging is verbonden a. een adspiranten-afdeeling van jonge lieden van 17 tot 20 jaar. Contributie f 5 's jaars. Oefeningsvergaderingen als boven. b. eene juniores-klasse van jongelui van 13 tot 17 jaar. Contributie f3'sjaars. Oefeningsvergadering Dinsdagsavond 8—9i/2 uur.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1912 | | pagina 102