192 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Christelijke Jongelings Vereeniging ..Onderzoek de Schrif ten' Joh. 5 vers 89a afd. Ned. Jong'. Verbond. Bestuur: A. H, Nijveld, Pres., J. Bril, Vice-Pres., H. Lammers, Secr., A. Molijn, Penningm. Zij houdt hare vergaderingen des Maandagsavonds van 8i/2—10 uur in het lokaal grenzende aan de Bap- tistekerk. Jongedochters-Vereeniging ,,Maranatha", ten doel heb bende het maken van kleederen voor de arme kinderen der Zondagscholen. Bestuur: mej. NijveldZeevalk, Presidente, Car. van Zeben, Secretaresse en M. Harm- sen, Penningmeesteresse. Zij houdt hare vergaderingen iederen Woensdag van 8—9i/2 uur in het lokaal gren zende aan de Baptiste kerk. Aan deze vereeniging is ook nog eene kleine meisjes-vereeniging verbonden, die Dinsdags vergadert, 's avonds van 7i/2—9 uur. Algemeene Protestanten Vereeniging, afd. Zutphen. Be stuur Ds. R. H. Drijber, Voorz., J. Kreukniet, Secr., IJ. Kuiper. Penningm., M. J. Pennekamp, J. Gimberg. Oude- en Nieuwe Gasthuis. Inrichting tot verpleging van herstelbare zieken en Geneeskundig Gesticht voor krankzinnigen. ProvisorenMr. J. L. A. Stolk, Voorzitter, Mr. M. Rom Colthoff, Secretaris, C. C. Brünings, C. G. Lager- weij, W. C. Staring en B. A. Albers. Rentmeester A. J. M. Spruit. Geneeskundige Dienst. Ziekenhuis en Lazarethde Gemeenteartsen Dr. A. J. van Rhijn, Dr. E. J. W. Holleman en J. L. Siemens. Arts belast met den heel- en verloskundigen dienst Dr. J. v. d. Hoeven. Directrice' mej. D. Scheltens. Geneeskundig Krankzinnigen gesticht: Eerste Geneesheer, C. Bijl, Arts. Tweede Geneesheer, Dr. N. J. A. Francken. Derde Geneesheer, J. C. L. Godefroy, Arts. Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen Het Groot GrafFel, te Warnsveld. Ie Geneesheer, A. J. M. Ie Nobel, arts. 2e Geneesheer, M. H. Kluitman, arts. 3e Genees heer Badinrichting op de Rozegracht. Abonnementskaarten alleen verkrijgbaar op het kantoor van den Rentmeester van het O. en N. Gasthuis. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 198 Burger-Weeshuis. Provisoren: G. J. Garsen, voorz. G. Lijsen, L. Albers en W. J. Schillemans, secr. Weezen- vader tevens rentmeester, G. J. Kobus. Heelmeester, J. L. Siemens. Eene gemeenteinstelling van weldadigheid, waarin, zoolang het getal verpleegden niet tot vjjftien is geklommen, worden opge nomen en verpleegd weezen van Grootburgers van Zutphen of daarmee gelijk gestelden, d. i. die ingevolge raadsbesluit van 12 Mei 1837. t Grootburgerschapsrecht hebben aangekocht, indien zij den ouderdom van vier jaren hebben bereikt en hun 15e jaar nog niet zjjn ingetreden. Op voordracht van het bestuur kan telkens bjj raadsbesluit voor één jaar eene geldelijke bijdrage voor opvoeding en onder wijs worden verstrekt aan weezen en halve weezen van 418 jaar, wier ouders tjjdens het overlijden van vader of moeder, gedurende vier achtereenvolgende jaren ingezetenen waren van Zutphen en over dat tijdvak hun aanslag betaalden in de plaat selijke directe belasting op het inkomen, of jaarlijks f (1 als hoofdsom in 'sRjjks directe belastingen. Gebr. Bakker's Weeshuis. RegentenVoorz. J. Linde boom, Secretaris A. G. Biemond, Penningmeester M. Bransz, H. A. A. van Elk en M. G. A. Lijsen. Vader J. E. Hauët. Geneesheer J. L. Siemens. Strekkende tot verpleging van geheel ouderlooze, behoeftige kinderen van beiderlei geslacht tot de Nederduitsch Hervormde gemeente behoorende, in den regel niet boven de 12 jaren oud, binnen deze gemeente in huwelijk geboren van ouders die bij hun overlijden minstens 12 jaren alhier woonachtig zijn geweest. Hij voorkeur valt de keuze op nagelaten behoeftige weezen van zoo danige ouders, die ook zeiven te Zutphen geboren waren en ook onafgebroken alhier hebben gewoond. De weezen verlaten in den regel op hun twintigste jaar of wel vroeger het gesticht en erlangen eenigen uitzet. Aantal verpleeg den einde 1909 22, en wel 11 meisjes en 11 jongens. Nieuwe of Diaconie Weeshuis in de Spiegelstraat. Huisbewaarders, H. W. Kieviet en echtgenoote. Hier worden de vergaderingen van het college van diakenen, bankenvergadering, hulpbank, nieuwjaarscommissie, Lib. Kiezers vereeniging, Vereeniging tot duurzame verzorging van minderjarigen, Kamer v. Navraag en van de werk inrichting gehouden, alsmede de bedeelingen aan de armen verstrekt. Tevens is hier gevestigd het kantoor van de Zutphensche Begrafenis Vereeniging. Bornhof. Provisoren Mr. J. B. Sölner, S. J. Meyjes, L. G. Maaldrink, F. Ypey en PI. W. Massink. Rent meester, H. Kuipers. Geneesheer, Dr. A. J. van Rhijn. Heelmeester, Dr. E. J. W. Holleman. 13

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1912 | | pagina 100