188 ADRESBOEK van ZUTPHEN. leden 60. Contributie 10 ets. per maand. Oefenings avond Woensdags van 81,/-210 uur, gedurende de maan den October—April. Directeur, J. Heskes, Voorwerkers D. W. Schoonman, F. L. Fahro, G. Wensink, C. D. G. Brands, M. Evers en C. W. Landeweert. Beachermhee- renMr. J. B. Sölner, B. Cuperus en Jhr. Mr. D. O. Engelen. Gymnastiek- en Schermvereeniging ,,de Batavier". Bestuur D. Smit Pres., L. Garritsen Secr., H. Smalle- goor Penningm., F. van Zuuk Comm. v. Orde, G. H. Garritsen Alg. Secundus. J. W. Kreulen Directeur. De vereeniging telt 26 werkende leden. Contributie wer kende leden f 4,80, begunstigers f 2,'s jaars. Oefe ningsvergaderingen Maandags en Donderdagsavonds van 8I/2uur in de Gemeente-Gymnastiekzaal. Te vens is aan de vereeniging verbonden een adspiranten- afdeeling voor jongelieden van 15—18 jaar, tegen eene contributie van 25 ct. per maand. Oefeningsavonden als boven. Pictura. Directeuren President, C. Storm Buijsing. Secr. W. C. Staring. Commissarissen Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer, B. E. Onderwater, D. Nuij- sink, J. L. A. Stolk. Penningm. C. G. Lagerweij. Getal leden 99. Contributie f 4 Deze vereeniging stelt zich ten doel door het geven van kunstbeschouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen. Vrijmetselaarsloge Karei van Zweden Eozegracht. Pres., J. G. Klaassen, Secr., L. J. Spier, Thes., L. G. Maaldrink. Groote Sociëteit, op het Oudewand. BestuurPres., C. G. Lagerwey, Secr. Thes., C. C. Brünings, B. E. Onderwater van Brandwijk, Mr. J. B. Sölner en Mr. M. Rom Colthoff. 140 gewone leden. Entree f 15, contributie f 20, sortie f 100. Nieuwe Sociëteit, in de Beukerstraat, BestuurPres., H. Niemeijer, Vice-Pres., L. J. Spier, Thes., G. .J. Hamer H.Jzn., Secr., K. M. Houtaar, J. Olree, J. A. Schutte en A. B. Dull. Getal leden 265. Contributie f 10. Buitengew. leden f 0,50 per maand, buiten-leden f 4,per jaar, entrée f 3,sortie f 25. ADRESBOEK van ZUTPHEN. Buiten-Societeit, aan den Coehoornsingel. President D. J. Bosman, Vice-President A. Velders, Secretaris J. G. Pompe, Thesaurier J. P. Wilh. van Elk. F. S. J. Veeze, M. M. F. Luppes en C. Th. Leusden. Telt ruim 700 leden Contributie: hoofden van gezinnen f 12,50, alleen wonende heeren, geen hoofden van gezin nen, f 7,50, alleen of bij anderen inwonende dames f 5, mannelijke minderjarigen van 1823 jaar f 4 en min derjarigen van 1218 jaar, die niet bij hunne ouders inwonen, f 3,75- Entrée f 3, sortie f 10. Die tusschen 1 Oct. en 1 April lid wordt, betaalt de halve contributie. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. Bestuur: Pres., Jhr. Mr. D. O. Engelen. Leden: B. Cu perus, Dr. D. Bruins, W. H. Haverkorn v. Rijswijk, Sec., A. Walland, Penningm., D. Albers Wzn. Contri butie f 5,25. Geen entrée, geen sortie. Volksleesbibliotheek der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Bestuur Pres., W. H. Schukking. Secr. en Thes., H Roelofsz. Bibl. W. J. Schillemans. Leden P. J. v. Vollenhoven, J. C. Goldenberg, B. van Delden, W. H. Haverkorn v. Rijswijk, H. v. Woudenberg Ham stra en A. Velders. Afhalen van boeken Vrijdags tus schen 31/'? en 4l/o uur en terugbrengen den daarop volgenden Vrijdag 's morgens van 1 U/2 tot 121/g uur 's middags in een der lokalen van het stedelijk gebouw op het 's Gravenhof bij Kolber. De bibl is geopend van den eersten Vrijdag in October tot l Mei. Vereeniging „Oost en West", afd. Zutphen en Omstre" ken. Bestuur: Th. J. A. van Zijll de Jong, te Warns' veld, Voorzitter A. Walland, Secretaris F.J.R* Noordkwetr-Hegt, Penningm.C. G. Lagerweij en W. C- Staring, leden. Doel der vereeniging is 0. m. het verspreiden van populaire kennis omtrent onze Oost-en West-Indische bezittingen en het steunen van alles, wat dienen kan om de welvaart in die landen te bevorderen het geven van raad wat betreft de plaatsing van kinderen, die voor hun opvoeding naar Europa komen en het desverlangd houden van toezicht op die kinderen het geven van raad wat betreft hotels, huisvesting, onderwijs enz. op ver langen van uit de Indien komende personen; het geven van voor lichting aan hen die een loopbaan of betrekking in Indië zoeken. leden van f 1,50 tot 1' 5 's jaars, naar ver- Contributie voor lede kiezing. Donateurs zijn zij, f 100 ineens schenken. die f 5 of meer contribueeren, of

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1910 | | pagina 98