186 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Zutphensche IJsvereeniging. Bestuur Pres., J. C. Gol- denberg, Vice-Pres., -J. G. Pompe, Secr., D. J. Bosman, Thes.. D. van Elk D.Lzn., M. F. Luppes, L. Ph. Wöhr- mann, A. Meinster, H. Wensink, J. C. Blaupot ten Cate, J. L. Sölner en F. A. J. Pippenghegen. Telt ruim 700 leden. Contributie f 1.Entrée f 1. Afd. Zutphen van ..Volksweerbaarheid". Bestuur: A. Meinster, Voorz., W. F. van Nues, Secr., J. W. Kreu- len, Penningm., L. Tappers en Mr. J. L. Sölner. De vereeniging stelt zich ten doel de bevordering der weer baarheid van het Nederlandsche Volk en het steunen van alle lichaamsport. Contributie minimum 1' 0/25 's jaars. Schietvereeniging ..W. W. W. W.", opgericht door de afd. Zutphen van Volksweerbaarheid. Bestuur: E. J. de Vries, Voorz D. Smit, Secr., H. J. Smallegoor, Pen ningm., L. Kieviet, Comm. van Orde, H. J. Hamer, Alg. Secundus. De Vereeniging telt thaus ongeveer 40 ledeDContributie der leden (die zonder ballotage worden aangenomen) 25 ct. per maand, waarvoor gratis 5 schoten per oefening. Begunsti gers 1' 1,per jaar. Aanneming van leden (boven 1(1 jaar) door het bestuur (geen ballotage). Oefeningstijden: van April tot October met Rijksgeweer op de garnizoensbanen a/d Pol, op iederen Zondag, en wel om den anderen Zondag van 's morgens 812 uur en van 's middags 4 uur—l/g uur voor zonsondergang. Van October tot April met buks. Bovenzaal Café Franck (aparte opgang) Donderdagsavonds om 8 uur. Alliance francaise. Président: M Vice-présidentM. Jhr. Mr. J. G. Chevalier de Rappard. Assesseur M. C. L. Rambonnet. Secrétaire DéléguéM. Ie Dr. J. Balland. TrésorierM. G. L. Maaldrink. Commissaire de conférences M. Th. A. God- dard. Bibliothécaire M H. Revelman. Membre-Adjoint M. L. Spier. Abonnement8 fl. par an. Zutphensche Scherpschuttersvereeniging „Gelria". (Afd. Nederl. Weerbaarheidsbond). Bestuur Pres. Marten Op den Winkel, Secr. A. J. Somer, Penningm. J. G. Glaser, comm. van orde. G. M. Wunderink en J. Nuessel. Telt circa 80 leden. Contributie f 4,20. Schietoefeningen aan de Stedelijke schietbaan des Dinsdagsmiddags gedurende de maanden April tot October. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 187 Casino. Commissarissen: Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer, pres., E. C. K. Völcker en A. J. W. van Doorninck. Contributie f 7. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Afdeeling Zutphen, 75 leden. Zij heeft een gemengde Zangver- eeniging opgericht, waar 100 leden medewerken. De contributie bedraagt f 6,50. Bovendien kan men alleen lid der Zang vereeniging zijn tegen betaling van f 5 en f 8 voor hen, die uit een huisgezin zijn, waarvan een lid f 6,50 of f 5,— betaalt. Men wordt donateur voor eene jaarlijksche bijdrage van minstens f 2,50 buiten de gewone contributie. In den regel 2 concerten per jaar. Het lidmaatschap der maatschappij geeft recht van toegang tot de uitvoeringen der afdeelingen van de Maatsch. in andere steden. BestuurH. van Erkel, Voorz., Dr. E. J. W. Holleman, Onder voorz., mej. R. Visscher, Biblioth., A. Meinster, Penningm., B. H. d'Auzon, Secr., Directeur, L. F. Brandts Buijs. Zutphens Mannenkoor, opgericht 18 October 1896. Bestuur: N. Th. Dekker, Voorzitter; J. G. H. Dijker man, Secretaris H. W. Kwant, Penningm J. Bremer, BibliothecarisJ. G. A. Teegelman. Directeur M. J. Dusch. Eere Voorzitter: C. Storm Buijsing. De vereeni ging telt 60 werkende leden, 2 eere leden, 75 kunstlievende leden. De jaarlijksche contributie bedraagt voor werkende- en kunstlievende leden f 3,voor donateurs minstens f5.Repetitie Vrijdagsavonds 8 uur. Olympia. Vereeniging ter beoefening der praktische Gymnastiek, Opgericht 1 Jan. 1875. Bestuur: G. J. Hamer H.Jzn., Pres., F. L. Fahro, le Secret., (Water straat 26), C. D. G. Brands, 2e SecretL. Portheine, Penningm., G. J. Nijhof, Comm. van Orde, I. Elzas, Algemeen Secundus. J. Heskes, Directeur. De vereeni ging telt 3 eere-leden, 150 begunstigers, 54 werkende leden en 20 adspiranten. Contributie werkende leden f 6, begunstigers f 2,50 'e jaars. Minimumleeftijd wer kende leden 20 jaar. Oefeningsvergaderingen Dinsdags avonds 8V210 uur en Zaterdagsavonds van 810 uur. Aan deze vereeniging is een adspiranten-afdeeling ver bonden van jongelieden van 17 tot 20 jaar. Contr. f 5, 'sjaars. Oefeningsvergaderingen als boven. Aan deze vereeniging is eene „Volksklasse" verbonden voor jongelieden boven de 17 jaar. Aantal werkende

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1910 | | pagina 97