184 ADRESBOEK van ZUTPHEN. De Sint Anthonie Groote Broederschap. Bestuur: Older- lieden: A. J. W. v. Doorniuck, F. H. Umbgrove en Jhr. C v. d. Merwede Quarles van Ufford. Gildemees- ters: B A. Albers en C G. Lagerwey. Rentmeester: Hk. W. Hasselo. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning en verzorging van behoeftigen. - Zij dateert van het jaar 1451. De ondersteuning bepaalt zich tot de uitdeeling van zooge naamde „preuvingen" van brood, boter, vleesch ol spek, aan huiszittende burgers. Aantal bedeelden 150. Tot deze in stelling behoort ook het Ruitershol'je (1571), bevattende 51 woningen. Tot de opname in hetzelve wordt vereischt een 8-jarige inwoning te dezer stede en wordt in eens betaald voor dé bewoning van een huisje op de binnenplaats voor één persoon f 50 en voor een 'woning uitzicht hebbende op de straat voor één persoon t' 75 en voor gehuwden f 100. De Sint Anna Broederschap. Bestuur: Mr. W. J. L. Umbgrove. A. J. W. v. Doorninck en Mr. J. L. A. Stolk. Rentmeester: R. H. Loef Schuphoven. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszittende behoeftigen. Zij ondersteunt 50 behoeftigen k 60 cent per week. De Sint Antonie Kleine Broederschap van de Nieuwstad. Bestuur, Olderlieden: Mr. W. J. L. Umbgrove, Jhr. Ph. E. van de Merwede Quarles van CJfford en F. H. Umb grove GildemeestersA. J. W. van Doorninck en Mr. J. B. Sölner. Deze instelling tot ondersteuning van niet bedeelde huiszittende armen, deelt jaarlijks aan een zeker aantal behoeftigen zoogenaamde „preuvingen'' uit. De Sint Anthonie Kleine Broederschap. Olderlieden F. H. Umbgrove, Mr. J. B. Sölner, C. C. Brünings, Jhr. ph. E. v. d. Merwede Quarles v. Ufford, W. C. Staring en S. J. Meyjes. Eene zelfstandige instelling van wel dadigheid tot ondersteuning van huiszittende armen, die wekelijks aan 25 behoeftigen „preuvingen" uitreikt. Genootschap ter beoefening van Natuurkundige Weten schappen (Physica). BestuurPres. Dr. D. Bruins, B. Cuperus, D. H. Stam, Jhr. Mr. D. O Engelen, H. Vriend en S. J. Dekker; Seer. J. J. Stoel; Penningm. D. Albers Wzn. Houdt 's winters eenige lezingen op Maandag avonden boven de Groote Sociëteit. Contributie i 5, ADRESBOEK van ZUTPHEN. 185 Kring voor Wetenschappelijk Onderhoud., Bestuur: Pres. A. J. Oort, Vice-Pres., B. Cuperus, le Secr., Dr. A. J. van Rhijn, 2e Secr., Dr. D. Bruins. Deze vereeniging, waarvan het aantal leden niet meer dan vijftig mag bedragen, heeft ten doel onderwerpen van weten schappelijk en aard te bespreken. Daartoe wordt door het lid, aan hetwelk door het lot eene spreekbeurt is opgedragen, een van te voren ingediende vraag beantwoord of wel eene mede- deeliug gedaan. Nadat de spreker zijn rede, welk in geen geval mag worden voorgelezen, heeft uitgesproken, wordt de discussie over het behandelde onderwerp geopend. De verga deringen worden gehouden op den eersten Vrijdag van elke maand, van October tot en met Maart. De contributie be draagt f 2.25 's jaars. De vereeniging verkiest zelve hare leden. Commissie van Beheer van het Museum in het Wijn huis. Oudheidkamer van Zutphen en de Graafschap. De commissie bestaat uit 7 leden, waarvan 1 benoemd wordt door en uit het college van B. en W., 8 door den Gemeenteraad en 8 door het bestuur der Vereeni ging „Zutphen Vooruit". Voorzitter de heer C. Storm Buijsing (B. en W.), leden de heeren Dr. K. O. Meinsma, W. C. Staring en J. Baron (Gemeenteraad), jonkvrouwe C. Engelen, D. J. Bosman en J. C. Blaupot ten Cate („Zutphen Vooruit"). Secretaresse is jonkvrouwe C. Engelen, tot wie alle aanbiedingen voor plaatsing van voorwerpen in het Museum, aanvragen voor het houden van tijdelijke tentoonstellingen enz. moeten worden gericht. Het museum is geopend dagelijks van 1012 en van 14. Entrée 10 ets. Vrije toegang op den eersten en derden Zondag van iedere maand. Jaarkaarten f 1,50. Muziekvereeniging ..Crescendo". Bestuur A. de Brauw, Dir.D. J. van Aanholt, Voorz.Ph. Steetsel, Secr. J. A. Schaap, Penningm. G. Nachtegaal en R. Schou ten, Comm. van orde J. B. Hekkelman, Biblioth. Zutphensche Orkestvereeniging. Voorz. B. E. Onder water van Brandwijk, le Secr. Mr. C. E. Stolk, 2e Secr. J. Woudenberg, Penningm. C. J. G. L. v. d. Berg van Saparoea. Orkest-Directeuren G. K. G. van Aken en Jhr. W. H. J. v. d. Poll. De jaarl. contributie voor werkende leden is f 3,terwijl men om donateur te worden minstens f 2,50 per jaar moet bijdragen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1910 | | pagina 96