172 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Het schoolgeld bedraagt cursus in het costuiimnaaien f 30, die voor de vrouwelijke handwerken f 20, costuumnaaien en vrouw, handw. f 35. cursus in het teekenen f 20, cursus voor dames (cost.-naaien) f 35, voor coupeuses f 25. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. Onderwijzers J. Heskes en H. J. Addink. Onderwijs in de gymnastiek, het exerceeren met het geweer, het schermen en het batonneeren. Leergeld f 6 per jaar. Het. onderwijs heeft plaats tweemaal 's weeks van 1 Sept. tot uit. Juni. Uren van onderwijs le klasse jongens. Maandag en Donderdag van 12—1 uur. 2e Dinsdag en Vrijdag van 121 uur. 3e Dinsdag en Vrijdag van 89 uur. le meisjes. Dinsdag en Donderdag van 1—2 uur. Burger-Bewaarschool. (Bornhovestraat). Hoofd mej.H. Bosman, geassisteerd door mej. J. van Zeben en J. Kelholt met 70 leerlingen. SchoolgeldenVoor één kind f 10 jaarlijks. Voor twee kinde ren uit een gezin f 1G. Voor drie kinderen f 18per kwartaal vooruitbetaald. Schooluren: Dagelijks voorm. van 9—21, 'snam. van 24 uur. Bewaarschool op den Paarden wal. Hoofd mej. A. Morhée, geassisteerd door mej. A. C van Zeben, J. B. v. d. Meent, A. Hoeven, J. M. Bender, M. Kamperman, C. F. Hoeven, M. Slijper, D. Strabbink en L. v. Zeben. Schoolgelden Per maand 20 cent. Voor kinderen van behoef tige of minvermogende ouders kan, op voordracht van de Com missie van Toezicht, door Burgemeester en Wethouders vrijstel ling van schoolgeld worden verleend. Schooluren: Dag. voorm. van 9ll1 j uur, 's nam. van 24 uur. Bewaarschool in de Hoven. Hoofd mej. H. C. van Zuuk, geassisteerd door mej. J. Rensink, W. Schuuring, M. Mouwen en A. Kluin. 150 leerlingen. De toelating op bovenstaande drie bewaarscholen geschiedt 1 Maart, 1 Juni, 1 September en 1 December. Bewaarschool voor Roomsch-Katholieken met 360 kin deren. Burgerschool. Hoofden, mej. M. Uiterweert en mej. M. van Genabeek. Liefdeschool mej. A. Capitz en mej. E. Haastrecht. Schoolgelden. Burgerschoolper kwartaal le klasse f 2, 2e klasse f 1,50. Liefdeschool gratis. Schooluren voorm. 9llVs» nam. 2—4. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 173 Naai- en Breischool. Paardewal. Hoofdonderwijzeres mej. H. K. Uiterwijk. Hulponderwijzeres mej. W. M. Förch. Dames Directrices Mevr. Dekker (Presidente), mevr. Bruins (Secr.), mevr. wed. Mispelblom Beijer geb. Laux en mevr. Roelofsz v. d. Chijs. Getal kinde ren 60. Dames Directrices der Breischoolmevr. Dekker (Pres.), mej. Labrijn (Secr.), mej. H. van der Chijs, mevr. Meinster en mej. Cuperus. Breivrouwen C. Vlasveld, R. Olthof en R. Camperman. Getal kin deren 75. Schooluren: Naaischool, 's middags 1—4 behalve Zaterdags en 's avonds van 57 uur Breischool 's avonds van 41/27 uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Muziekschool, gesubsidieerd door de gemeente. H. van Erkel, Pres J. P. Muijderman, Vice-Pres., Dr. P. de Koning, Secr., B. E. Onderwater, Penningm., Dr. A. J. van Rhijn, Mr. C. E. Stolk en Dr. E. J. "W. Holleman. DirecteurG. Groenheim. Leeraren G. Groenheim, P. C. van Erkel, mej. E. Poutsma en mej. J. Visser. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Be stuur Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven, Voorz., G. J. M. Oudenampsen Sr., ViceVoorz., P. Kat Pz., Secr., R. ten Cate, Penningm., Dr. T. F. Westrik, J. Zwiers, J. Breukelaar en H. Mulderije. Deze vereeniging onderhoudt 2 Scholen. le Voor lager en uitgebreid onderwijs (Oudewand), Hoofd A. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeel H. Alpherts, A. Siebelink, mej. W. M. Fijan, mej. A. de Zeeuw en J. de Zeeuw. Voor het handwerkonder- wijs mej. A. de Zeeuw. Leervakken ai, kp. 2e Voor gewoon lager onderwijs (Paardewal), Hoofd G. W. Ormel. Onderwijzers K. Dam, W. A. Rietveld, F G. Hoekstra, G. J. Groot Huize, mej. W. H. M. Ribbers en mej. H. H. v. d. Meene. Voor hamHverk- onderwijs mej. W. H. M. Ribbers, mej. H. H. v. d. Meene en mej. C. J. van Zeben. Schoolgelden per kwartaal Voor de eerste school van f 5, tot f 8,per leerling en per kwartaalvoor de tweede school voor 1 leerl. f 0,75, voor twee 1. f 1,30, voor drie 1. f 1,70, voor vier 1. f 1,95 per maand.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1910 | | pagina 90