166 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Curatoren van het Gymnasium Pres. Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer. Leden: Dr. A. J. van Rhijn, Dr. A. J. Oort en Dr. B. C. Goudsmit. Mr. H. C. van Hanswijk Pennink, Secret. Commissie van toezicht op het Middelbaar Ouderwijs Dr. A. J. Oort. Voorzitter. S. J. Dekker, Secretaris. Jhr. Mr. D. O. Engelen,C. G. Lagerweij, P. Glerum en C. Bijl. t Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs: J. P. Muijderman, Voorz., Dr. M. E. v. d. Werk, Secret., C. Bijl. B. E. Onderwater, Dr. L. J. VV Holleman, W J. Schillemans en Dr. C. Deknatel. Commissie van Toezicht op de Bewaarscholen. Presi dent Secretaris, Dr. D. Bruins. Thesaurier, C. G. Lagerweij. Mevr. Stolk-Steenlaek, Mevr. Suringar- Chateleux, Mevr. van Otterloo— Fikkert, Mevr. Schuk- king—Dommers, Mevr. Goudsmit—Polano en Mep H. C. van der Chijs. Gymnasium. Bector, Dr. D. Bruins. Conrector, Dr. J. Hooykaas. Leeraren in de oude talen en in de Geschie denis Dr. C. Deknatel en Dr. P. de Koning. Leeraar in de Kederlandsche taal, de Geschiedenis en de Aardrijkskunde, Dr. K. O. Meinsma, Leerares in de Fransche taal, Mej. J. Beesink, Leeraar in de Hoog- duitsclie taal, J. Goemans, Leeraar in de Engelsche taal. A. Dolk. Leeraar in de Wiskunde, D. H. Stam, Leeraar in de Natuur- en Scheikunde, H. J. W. J. Bemmers, Leeraar in de Natuurl. Historie, Dr. P M. Keer, Leeraar in de Hebreeuwsche taal, Dr. H. W. Ph K van den Bergh van Eysinga, Leeraar in de Gymnastiek, JHeskes. Claviger E. Beukenhorst. Het Minerval bedraagt f 80 's iaars, te voldoen in vier termijnen bij vooruitbetaling. Het Gymnasium telde 1 September 1909 40 leerlingen en 2 toehoorders. Hooaere Burqerschool met vijfjarigen Cursus. Direc teur. J. W. Lem, Onderdirecteur, P. KatPz. Leeraren en LeeraressenJ. A. Suringar J. J. Stoel, H. iO. Bos H J H. W. Remmers, Dr P. M Keer, L.D. Woiters, J. G de la Fontaine Verwey, H. Ch. Mellet. A Dolk, J- Goemans, J. L. Vleming, B. H. Stomps, J Heskes. Mr. G. L van Oosten Slingeland (tijd.), mej. E. N. J. E. Bolderman, (tijd.). ADRESBOEK van ZUTPHEN. 167 Burger Avondschool. Directeur, J. Kruys Voorberge. Leeraren, J. J. Stoel, G. J. Tobi en J. L. Vleming. Tijdelijke leeraren, P. F. Zuuring, C. L. Fahro, F. Hartsuiker, E. J. Wassink, A. W. E. J. de Haan, L. E. Claus, D. J. van Loo, H. J. W. J. Remmers, H. F. C. Bos en C. G. van Munster. De Hoogere Burgerschool dient tot opleiding van jongelieden tot maatschappelijke betrekkingen, waarvoor eene wetenschap pelijke vorming vereischt wordt. Het schoolgeld bedraagt per halfjaar f 25 voor de drie laagste klassen en f 30 voor de twee hoogste klassen te voldoen bij vooruitbetaling. De burger-avondschool is hoofdzakelijk bestemd tot opleiding van aanstaande ambachtslieden. Het schoolgeld bedraagt per jaar f 2,te voldoen bij vooruitbetaling. De hoogere burgerschool telde bij den aanvang van den cur sus 1900/1910 166 leerlingen, waarvan 11 gratis onderwijs ont vangen. De schooluren zijn 8.3011.50 v.m. en 1.103.40 n.m. De burger-avondschool had bij het begin van den nieuwen cursus, op 15 Sept. 1909 103 leerlingen, waarvan 2 gratis. Schooluren der H. B. S. dagelijks 's voorm. van 8—12 en Maandags, Dinsdags, Donderdags en Vrijdags 's nam. van 2—4 uur, voor enkele klassen ook 's nam. van 1—4. De schooluren der burger avondschool zijn dagelijks, uitgenomen Zaterdag, 's avonds van 6—9 uur. Gemeentelijke Teekenschool. Directeur: J. Kruys Voorberge. Leeraren: J. Kruys Voorberge en J. L. Vleming. Tijdelijke Leeraren: L. E. Claus, D. J. van Loo en J. W. van Loo. Het schoolgeld bedraagt f 4 per maand. De teekenschool telde bij het begin van den cursus 1909,1910 44 leerlingen, waarvan 1 gratis. De gemeente Zutphen telt 8 openbare en 4 bijzondere scholen. Alle school gelden worden vooruit betaald. Openbare School A (voor meisjes boven 9 jaren) op het Oudewand. Hoofd mej. A. Michielsen. Onder wijzeressen, de dames R. G. Visscher, J. J. U. van Dijk, C.' J. F. Vetter, L. A. A. Albers, Ch. E. Heinsius, Th. M. S. van Dam en mej. J. A. Th. Beek. Gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs. Leeraren aan de school de heeren J. L. Vleming, handteekenen, Dr. P. M. Keer, plant- en dierk., en J. Heskes, gymnastiek. Schoolgeld: per 6 maanden f 20. Schooluren Maand., Diusd-, Donderd. en Vrijdag., 's voorm. van 912, 'snam. van 2—4, Woensdag en Zaterdag alleen 's voorm. van 912 uur. 10

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1910 | | pagina 87