198 ADRESBOEK van ZUTPHEN. als mannen), op een nader bij bedoelde Wet aan te geven leeftijd, recht wordt toegekend op Staatspensioen, zonder voorafgaande premiebetaling. I>e contributie .bedraagt minstens f 0.7o per jaar, waarvoor men geregeld de'door den Bond uit te geven geschriften ont vangt u. a. de „Nederlandsche Pensioenpartij", die maandelijks verschijnt. Kindervoeding. G. Massink. Voorz., S. J. Dekker, Penningm.. J. M. Ubbens, Secr.. B Cuperus, J. A. Schutte. M. M. F. Luppes en W. H. Haverkorn van Rij sew ijk. Plaatselijke Watersnood-Commissie. C. C. Brünings, G. Lijsen, H. Eoelofsz en Dr. M. E. Tan de Werk. Commissie voor de restauratie der St. Walburg.kerk te Zutphenvertegenwoordiger der Begeering, C. Storm Buijeing, Voorzitter; Jltr. Mr. I>. W.vanAn- dringa de Kempenaar, C. O. Brtinings, B. Cuperus, F. H. Ümbgrove, H. M. Werner, J. L. Spier, Dr D. Bruins. Mr. J. L. A. Stolk, Secretaris. Districts-Commissie van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gewap. Dienst. Pres. Mr. W. J. L TJmbgrove, vice-Pres. C. C. Brümngs, Secr. en Ihes., LedenMr. J. B. Sülner, P. J. D. Noordhoek Hegt, Jhr. P. E. van de Merwede Quarles van TJfford, Mr. M. Bom Colthoff, B. E. Onderwater van Brandwijk, W. C. Staring, P. Glerum, M. M. P. Luppes en F A. J. Pippengbegen. Nederl. Roode Kruis, afd. Zutphen. Voorzitter Ondervoorz P. Glerum, Maj. Distr. Commant. Land- weer. Secr. Mr. C. E. Stolk. Koninkl.-Nederl. Bond van Oud-Onderofficieren van Land- en Zeemacht. Afdeeling Zutphen en Omstreken. Bestuur: Eere Voorzitter, Kol. K. H. O. van Bennekom Voorzitter, J. M. de OrootOnder-Voorzitter, J. v. d. Werff; Secretaris, W. Raadsveld Penningm., A. Deng ier Commissarissen, A. Ch. Bobbink. Joh. C- ten Braak C. MeereboerCommissie voor stoffelijke belan gen Voorzitter-Corresp. J. v. d. Werff. Commissarissen: G. W. Bender en W. Romeijn. Correspondent voor het orgaan: J. M. de Groot, Vaandeldrager: J. C. L. Spee. Deze vereeniging stelt zich ten doel k. toewijding aan Vorstin en vaderland; b. behartiging van de stoffelijke belangen harer leden in ADRESBOEK van ZUTPHEN. 199 liet maatschappelijke leven, met bepaalde uitsluiting van alle politieke en godsdienstige belangen. c. zoo noodig ondersteuning bij ziekte gedurende zes weken en bij overlijden aan weduwen en wezen eene uitkeering van i'4(). De contributie bedraagt: voor beschermers 1' 5U in eens of 1" 10 per jaar; voor leden I' 8 per jaar met 1' 1 entrée, zij zijn daardoor tevens lid van het ondersteuningsfonds en lezer van 't orgaan; voor mil.-donateurs f 1,50 per jaar en voorburger- donateurs van f 3 tot f 10 per jaar. De ai'decling telt '150 be schermers, leden, donateurs en donatrices. Afdeeling Schietvereeniging„Koningin Wilhelmina", onder het beheer van het afdeelingsbestuur Bestuur J. C. L. Spee. Voorz.W. Raadsveld, Secr.- Penningm. A. Ch. Bobbink, J. v. d. Werff, P. L. Dullaert Jr., Commissarissen. De schietoefeningen zullen gehouden worden van 1 April tot 1 October a h Fort „de Poll", des Zondags van's morgens 9 tot 12 uur en van 36 uur om den anderen Zondag, terwijl de winteroefeningen zullen gehouden worden des Woensda°s- avonds van 8 tot 10 uur in de bovenzaal van Café Grootc." Leden en Donateurs der afdeeling kunnen zonder verhoo ging van contributie aan deze oefeningen deelnemen. Bond van Oud-Militairen van Land- en Zeemacht, op gericht 14 October 1896. Bestuur: Jhr. F. A. Coenen, Eere-Voorz. J. H. Meulenbroek, Voorz.Frinking, Secr.A. Huisman, Penningm. P. Soeterman en R. Wonnink, Commissarissen. De leden worden bij ziekte uit het fonds ondersteund. Zij stelt zich ten doel a de liefde voor Vorstin en Vaderland hoog te houden; b. belangen zijner leden te behartigen c. de kameraadschap te bevorderen. Voetbal-Vereeniging „Be Quick". Bestuur: J. Niemeijer, Pres.S. Woldringh, Secr.-Penningm.G. Kerïen, Comm. v. Mat.C. Olree, CaptainC. Statius Muller, Commissaris. Nationaal Fonds tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen der in Nederlandsch-Indië gevallen mili tairen. Correspondent te Zutphen M. M. F. Luppes. Het doel der Vereeniging is het ondersteunen der nagelaten betrekkingen van tot de krijgs- of zeemacht behoord hebbende gesneuvelden in Indië, of van hen, die door ziekte en ver moeienis te velde bekomen, overleden zijn. Wanneer de toestand van liet Fonds het toelaat, wordt ook ondersteuning verleend aan die strijders, die, na een eervollen 12

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1910 | | pagina 103