196 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Het doel van deze Vereeniging is samenwerking te bevorderen tussehen bedienden onderling, liet houden van Cursussen in Boekhouden, Handelswetenschappen enz., het oprichten van een ondersteuningsfonds enz. Contributie 1 3,50 per jaar. Donateur minstens f 5,— Der jaar. Van wege de al'd. bestaat een Cursus in Boekhouden, rlan- delsrekenen en Handelsrecht. De lessen worden gegeven in het Gymnasium alhier Vrijdagsavonds van 710 ure. Cursusgeld voor leden der al'd. i" 5 en voor uiet-leden f 7,50 per drie maanden, bij vooruitbetaling te voldoen. Nederlandsche Vereeniging van Christelijke Kantoor-en Handelsbedienden Afdeeling Zutphen. Bestuur: J. A. Surink, Voorz., H. Kleijn Horstman, Secret., Penningm. De grondslag der Vereeniging is de. Bijbel als Cods Woord, welke mitsdien wordt aanvaard als eenig richtsnoer, ook voor het maatschappelijk leven. De Vereeniging stelt zich ten doel a. de bevordering van de eere Gods op het terrein van het sociale leven, en de toepassing van de beginselen, welke voor dat leven uit Gods Woord voortvloeien; en It. de behartiging van de maatschappelijke belangen harer De contributie der Vereeniging bedraagt f 4 tot f 10 per jaar, naar keuze. Jonge leden (van 1517 jaar) betalen t' 2 'per jaar, waarvoor het orgaan .,Ons Beginsel" gratis wordt toegezonden. De Vereeniging heeft een ondersteuningsfonds, wefke stoll'elijken steun verstrekt aan leden, die deze door ziekte of werkeloosheid behoeven, en bij hun overlijden aan de nagelaten betrekkingen. Begunstigers zijn zij, die geen Handels- of Kantoorbediende zijnde, de vereeniging steunen met een jaarlijksche bijdrage van ten minste I 0,50. De Zutphensche Spekslagersvereeniging, goedgekeurd bij koninklijk besluit, d.d. 24 Januari 189.) No. 1. Af deeling van'den Nederlandschen Slagershond. A- Meer- stadt G.Jzn., Voorz.; D. A. v. Bruggen. Vice-Voorz.; G. J. Klaassen, Penningm.H. H. Bennink, Secret. Vereeniging „Eendracht". Afdeeling Zutphen van den Nederlandschen Barbiers- en Kappersbond, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 10 Juni 1909. Bestuur: F. J. van Bruggen, Voorz.; A. W. H. van Bruggen, Penningm.; Louis C. Schut, Secretaris en Plaatsbureauhouder: Bus- meesters, H. C, van Bruggen en J. Coebergen Alg. Secundus, A. Piet. Voor het lidmaatschap moet men zich bij den Secretaris aanmelden. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 197 De Bond is gevestigd te Amsterdam en telt ongeveer 800 leden, heeft een neringverzekering, ziekenfonds, sanatorium- fonds, plaatsbureaux voor bedienden en patroons, benevens een orgaan, dat maandelijks verschijnt. Nederlandsche Bond voor Post en Telegraaf beambten ..De Post". Afdeeling Zutphen. Bestuur Voorzitter P. Donker, ZutphenSeer. P. S. Voerman, Zutphen Penningm. A. Klawer, Warnsveld Comm. van Orde. Gr. Wassink, Brummen. Buitengew. Bestuurslid J. Groot Bleumink, Eefde. Deze vereeniging stelt zich ten doelToewijding aan hunne gemeenschappelijke belangen, wat betreft hunne stoffelijke welvaart en zedelijk welzijn. Het aankweeken van kameraad schap en eendrachtelkander te steunen in tijden van nood en behoeften en bij de uitvoering van dienst elkander de behulpzame hand te bieden om daardoor de belangen van het publiek te bevorderen. De contributie voor de leden bedraagt f 2,60. Donateurs zijn zij, die minstens f '1 's jaars bijdragen. De afdeeling telt 38 leden en 112 donateurs. Algemeen Ned. Werklieden Verbond, afd. Zutphen. BestuurPI. J. Wijgman, Voorz., H. Tesink, Secret., D. Wakkermans, Penningm. Bond van Gemeente-Werklieden. Goedgek. bij Kon. Besluit van 24 Juni 1902. Staatsbl. no. 26. Bestuur: M. R. de Jong, Voorz., W. Altena, Secr., Vijfmorgenstraat 19, H. J. Smallegoor, Penningm. Chr. Nat. Werkliedenbond, afd. Zutphen, onder de zinspreuk„De Heer is onze banier". Eere-Voorz., Dr. T. F. Westrik, Voorz., J W. Bakker Jr., 2e Voorz., H. C. Noorman, Secr., G. H. ter Muil, 2e Secr., L. van Nooren Sr., Penningm., B. Kuijk, 2e Penningm., Best.leden G. J. C. A. Borninkhof, G. W. Stegeman en J. Ter wel. Aan deze afd. is verbonden een ziekenfonds, dat is aange sloten bij den bond gev. te Rotterdam, elk lid betaalt 2 ct. per gulden. Van den Bond gaat uit een algemeen begrafenis fonds, welke winsten vloeien in een weduwen fonds. Bond voor Staatspensionneering. Afdeeling Zutphen. BestuurJ. II. Hietink, Voorz., H. Bevelman, Vice- Voorz., W. Olree, Secret.-Penningm., L. A. ter Haar, Vice-Secret, en H. A. Ezerman. Deze afd. telt thans 60 leden. De Bond voor Staatspensionneering beoogt het tot stand komen eener Wet, waarbij aan alle Nederlanders (zoo vrouwen 12

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1910 | | pagina 102