176 ADRESBOEK van ZUTPHEN. mej. J. v. d. Veen, thes., mej. M. Israels, terwijl het bestuur dierzelfde vereenig-ing* Vrijdagsavonds half acht vergadert op dezelfde plaats met meisjes van 1216 jaar. Jongedochters-Vereeniging. Presidente mej. E. H. Bax. De vergaderingen dezer vereeniging:, ten'behoeve van behoeftige weduwen en weezen, worden gehouden iede- ren Vrijdagavond van 7—9 uur in de kamer naast de Christelijke School op den Paarden wal. Gereformeerde Jongelings-Vereeniging „Uw Koninkrijk kome", met een 31 tal leden, begunstigers 60. Vergade ring Zondag om de 14 dagen 's avonds van 810 uur en Dinsdag om de 14 dagen van 8V210 uur in. de consistoriekamer van de Ger. kerk. Voorz. J. A. Su-" rink, Secretaris A. J. Dengerinclc, Kreijnckstr. Bovengenoemde Vereeniging behoort tot den Ned. Bond van Jongel. Vereenigingên op geref. grondslag en stelt zich ten doelelkander te vormen op elk gebied des christelijken en maatschappelijk levens. Christelijke Jongelings-Vereeniging „Onderzoek de Schriften" Joh. 5 vers 39a, afd. Ned. Jong. Verbond. Bestuur: B. Roeles, Pres. G. Koevers, Vice-Pres., H. Lammers, Secr., H. J. Roeles, Penningm. Zij houdt hare vergaderingen des Maandagsavonds van 8V210 uur in het lokaal grenzende aan de Bapistekerk. Muziekvereniging „Elad", afd. Clir. Jong. Ver. „Onder zoek de Schriften." BestuurJ. Molenaar, President, D. Nijhof, Secretaris en II. Lammers, Penningmeester. Jongedochters-Vereeniging „Maranatha", ten doel heb bende xhet maken van kleederen voor de arme kinderen der Zondagscholen. Bestuurmej. Roelesde Jong, Presidente, D. Baneman, Secretaresse en C. Kluitenberg, Penningmeesteresse. Zij houdt hare vergaderingen iede- ren Woensdag van 89V2 uur in het lokaal grenzende aan de Bapiste kerk. Aan deze vereeniging is ook nog* eene kleine meisjes-vereeuiging verbonden, die Dinsdags vergadert, 's avonds van 71/29 uur. Algemeene Protestanten-vereeniging, afd. Zutphen. Be stuur Dr. R. H. Drijber, Voorz., .1. Kreukniet, Secr., H. Kuiper, Penningm., M. J. Pennekamp, J. F. Hartman. Oude- en Nieuwe Gasthuis. Inrichting tot verpleging ADRESBOEK van ZUTPHEN. 177 van herstelbare zieken en Geneeskundig Gesticht voor krankzinnigen. Provisoren Mr. J. L. A. Stolk, Voorzitter, Mr. M. Horn Colthoff, Secretaris, C. C. Brünings, C. G. Lager- weij, W. C. Staring en B. A. Albers. Rentmeester II. Kuipers. Geneeskundige Dienst. Ziekenhuis en Lazareth: de Stadsgeneesheeren Dr. A. J. van Rhijn en Dr. E. J. W. llolleman. Heelmeester Dr. J. M. van 't Iloff. Directrice mej. M. L. Groeneboom. Geneeskundig Krank zinnigen Gesticht: Eerste Geneesheer, C. Bijl, Arts. Tweede Geneesheer, Dr. N. J. A. Francken. Derde Geneesheer, A. Starcke. Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen Het Groot Graffel, te Warnsveld. Ie Geneesheer, A. J. M. Ie Nobel, arts. 2e Geneesheer, K. M. Cli. Hertzberg, Arts. Badinrichting op de Rozegracht. Abonnementskaarten alleen verkrijgbaar op het kantoor van den Rentmeester van het O. N. Gasthuis. Burger-Weeshuis. ProvisorenG. J. Garsen, G. Lijsen, L. Albers en W. J. Schillemans. Weezenvader tevens rentmeester, G. J. Kobus. Heelmeester, Dr. J. M. van 't Ho ff. Eene gemeenteinstelling van weldadigheid, waarin, zoolang het getal verpleegden niet tot vijftien is geklommen, worden opgenomen en verpleegd weezen van Grootburgers van Zutphen of daarmee gelijk gestelden, d. i die ingevolge raadsbesluit van 1*2 Mei 1837 't Grootburgerschapsrecht hebben aangekocht, indien zij den ouderdom van vier jaren hebben bereikt en hun lóejaar nog niet zijn ingetreden. Op voordracht van het bestuur kan telkens bij raadsbesluit voor één jaar eene geldelijke bijdrage voor opvoeding en onder wijs worden verstrekt aan weezen en halve weezen van 418 jaar, wier ouders tijdens het overlijden van vader of moeder, gedurende vier achtereenvolgende»jaren ingezetenen waren van Zutphen en over dat tijdvak hun aanslag betaalden in de plaat selijke directe belasting op het inkomen, of jaarlijks f 6 als hoofdsom in 's Rijks directe belastingen. Gebr. Bakker's Weeshuis. Regenten F. H. Ileukelman, Voorz., J. Lindeboom, Secretaris, M. Bransz, Penning meester, H. H. A. v. Elk en M. G. A. Lijsen. Vader, J. E. Hauët. Geneesheer, Dr. J. M. van 't Hoff. Strekkende tot verpleging van geheel ouderlooze, behoeftige kinderen van beiderlei geslacht tot de Nederduitsch Hervormde gemeente behoorende, in den regel niet boven de 12 jaren oud, 1908 12

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1908 | | pagina 91