168 ADRESBOEK van ZUTPHEN. onderwijs heeft plaats tweemaal 's weeks van 1 Sept. tot uit Juni. Uren van onderwijs: le klasse jongens. Maandag en Donderdag van 12—1 uur. 2e n Dinsdag en Vrijdag van 12—1 uur. 3e Dinsdag en Vrjjdag van 8—9 uur. Ie meisües. Dinsdag en Donderdag van 12 uur. Burger-Bewaarschool. (Bornliovestraat.) Hoofd mej. J. Piepers, geassisteerd door niej. J. van Zeben en P. Mouwen met 80 leerlingen. Schoolgelden: Voor één kind f 10 jaarlijks- Voor twee kinde ren uit een gezin f 16. Voor drie kinderen flS; per kwartaal vooruitbetaald. Schooluren Dagelijks voorm. van 9—12, 's nam. van 2—4 uur. Bewaarschool op den Paarden wal. Hoofd mej. A. Morhée geassisteerd door mej. A. C. van Zeben', J. B. v. d. Meent, A. Hoeven, J. M. Bender, M. Kamperman, C. F. Hoeven, J. A. Surink, M. Slijper, D. Strabbing, L. v. Zeben, J. Kelholt en II. Enterman. Schoolgelden Per maand 20 cent Voor kindereu van behoef tige of minvermogende ouders kan, op voordracht van de Com missie van Toezicht, door Burgemeester en Wethouders vrijstel ling van schoolgeld worden verleend Schooluren: Dag. voorm. van 9—111/2 uur, "s nam. van 2—4 uur Bewaarschool in de Hoven. Hoofd mej". H. C. van Zuuk, geassisteerd door mej. J. Rensink, W. Schuuring, M. Mouwen en A. Kluin. 150 leerlingen. De toelating op bovenstaande drie bewaarscholen geschiedt. 1 Maart, 1 Juni, 1 September en 1 December. Bewaarschool voor Roomsch-Katholieken met 360 kin deren. Burgerschool Hoofden, mej. L. Uiterweert en mej. G. van Genabeek. Liefdescliool mej. G. Capitz en mej. E. Haastrecht. Schoolgelden. Burgerschoolper kwartaal le klasse f 2, 2e klasse f 1,50. Liefdeschool gratis. Schooluren voorm. 9IIV2. nam. 24. Naai- en Breischool, Paardewal. Hoofdonderwijzeres mej. H. Uiterwijk. Hulponderwijzeres mej. Förch. Da mes Directrices mej. M. Erdbrink(Presidente), mevr. Engelen (Secr.), mevr wed. Mispelblom Beijergeb. Laux, mevr. S. J. Dekker en mevr. Bruins. Getal kinderen 50. Dames Directrices der Breischoolmej. M. Erdbrink (Pres.), mej. Labrijn (Tlies.), mej. H. van der Chijs, mevr. Meinster en mej. Cuperus. Breivrouwen C. Vlas veld, R. Olthof en R. Camperman. Getal kinderen 75. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 169 Schooluren Naaischool, 's middags 14 behalve Zaterdags en 's avonds van 57 uur. Breischool's avonds van 4'/27 uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Muziekschool, gesubsidieerd door de gemeente. H. van Erkel, Pres., J. P. Muijderman, Vice-Pres., A. D. J. Berkhout, Secr., B. E. Onderwateu, M. Caland, Dr. A. J. van Rhijn en Mr. C. E. Stolk. DirecteurG. Groenheim. Leeraren G. Groenheim, P. C. van Erkel, Mevr. Steijn Parvé en mej. J. Visser. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Be stuur Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven, Voorz., G. J. M. Oudenampsen Sr., Vice-Voorz., P. Kat Pz., Secr., R. ten Cate, Penningm., Dr. T. F. Westrilc, J. Zwiers en J. Breukelaar. Deze vereeniging onderhoudt 2 scholen. le Voor lager en uitgebreid onderwijs (Oudewand), HoofdA. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeel J. A. Steinz, H. O. van der Ivooy, mej. W. M. Fijan, mej. A. de Zeeuw en J. de Zeeuw. Voor het hand- werkonderwijsmej. A. de Zeeuw en mej. W. M. Fijan. Leervakken ai, kp. 2e Voor uitsluitend lager onderwijs (Paardewal), HoofdG. W. Ormel. OnderwijzersK. Dam, W. A. Rietveld, F. G. Hoekstra, mej. J. W. C. Kronenburg, mej. W. H. M. llibbers en mej. H. H. v. d. Meene. Voor het handwerkonderwijs mej. J. W. C. Kronenburg, mej. H. H. v. d. Meene en mej. C. J. van Zeben. Schoolgelden per kwartaalVoor de eerste school van f 5, tot f 8,voor de tweede school voor 1 leerl. f 1,50, voor twee 1. f 3.voor drie 1 f 4,25, voor vier 1. f 5,25 per kwartaal. Schoolurenle school 9—12, 2—4. Woensdag en Zaterdag namiddag vrij. 2e school 912, 24. Woensdag en Zaterdag namiddag vry. Handwerkonderwijs 12. Vereeniging tot bevordering van Huisvlijt. Bestuur: B. E. Onderwater, Pres., D. Albers Wzn., Secr., F. II. van Etteger, Penningm., S. J. Dekker, Jhr. Mr. D. O. Engelen en J. Baron. Contributie f 1,— 's jaars. Rechterlijke Macht. Arr.-Rechtbank te Zutphen (2e arrond.) President, Jhr. Mr. D. O. Engelen. Rechters Mrs.Jhr. J. H. .J. C. Martens van Sevenhoven, J. L. A. Stolk, F. L. J. G. Dikema en A. S. de Blécourt.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1908 | | pagina 87