166 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Commissie tot Wering van Schoolverzuim. B. W. van Eldik, Voorz.J. F. Paternotte, Vice-Yoorz.J. A. Schutte, Secr., G. W. Ormel, Vice-Secr., mevr. F. C. v. d. Watering-Kroll, mej. J. G. II. Harbach, W. de Widt, K. F. Wijgman en W. J. Schillemans. Bijzondere School voor R. C. jongens, Tengnagelshoek. Hoofd J. F. Paternotte. GnderwijzersJ. van der Laan, H. G. Louisse, J. W. Brouwer en N. R. Luiken. Gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs, voor on-, min- en meervermogenden. Schooluren Alle werkdagen van 's morgens 9ll3/4, 's nam. van 24 uur, behalve Woensdag en Zaterdag 's namiddags. AvondschoolFranscli, Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 56V2- Teekenles Woensdag en Zaterdag van 113/412l/2- R. K. bijzondere Meisjesschool. Hoofd mej. M. v. Nis- telrooy. Onderwijzeressen mej. P. Steverding, mej. A. Schiilinck, mej. C. A. Smidt. mej. C. M. v. d. Vloodt en mej. H. Haverink. Rijks-Normaallessen, gehouden in de lokalen der Openbare School G in de Waterstraat. Directeur N. J. Visscher. Onderwijzers C. Bijl, D. Colenbrander, J. Heskes, L. K. Kumpe, J. Lindeboom, J. A. Schutte, J. L. Yleming, C. van der Vlies, J. A. Vrugtman J. Bzn., A. Weisfeit en P. F. Zuuring. Onderwijzeres mej. M. Vrugtman (Handwerken). Begin van den cursus' en aanneming van nieuwe kweekelingen 1 April. De les over Gezondheidsleer (4e kl.) wordt gegeven in één der lokalen van school B/C. Het onderwijs wordt kosteloos gegeven voor de 4e (hoogste) klasse gedurende 25, de 3e 23, de 2e 21, de lste 19 uren wekelijks. GymnastiekllessenDinsdag en Vrijdag, 's namiddags van 23; Dinsdag 's nam. van 34 in het Gymnastiekgebouw. Teekenlessen Woensdag van 12, Vrijdag van 123/^1en Zaterdag van 1012 uur in een der lokalen van de H. B. School. Kunstnijverheid-, vak- en teekenschool, in de Water straat N°. 29. Opgericht door de Geldersclie Vereeniging van Kunstnijverheid. De G. V. v. K. heeft ten doel de bevordering der kunstnijver heid in Gelderland, en tracht dit te bereiken door het oprichten en in stand houden van een Kunstnijverheid-, Vak- en Teekenschool voor mannelijke en vrouwelijke leerlingen, door het houden van Tentoonstellingen, Kunstbeschouwingen, Voordrachten en Samen komsten, het uitschrijven van prijsvragen, het verloten van voor- ADRESBOEK van ZUTPHEN. werpen van kunstnijverheid, vervaardigd op de school, het doen bezoeken van kunstnijverheidsmusea of tentoonstellingen door verdienstelijke leerlingen der school of door werklieden. De vereeniging wordt in stand gehouden door contributies van leden, door subsidies van de stad, de provincie en van het rijk- Gewone leden zijn zij, die eene jaarlijksche contributie betalen van één tot vijf gulden begunstigers zij, die eene jaarlijksche contributie betalen van minstens tien gulden beschermers zijn zjj, die eene som in eens van minstens honderd gulden schen ken. Het aantal leden bedroeg op het eind des jaars 1905192, waarvan 123 te Zutphen. Het bestuur bestaat uit leden, die te Zutphen wonen en uit leden-correspondenten in andere plaatsen. Voor zitter R. Tutein Nolthenius te Amsterdam. Secretaris W. C. Staring (Rozenhoflaan 9), Penningmeester B. W. van Eldik. Plaatsverv. Voorz. Dr. B. C. Goudsmit, Jhr. Mr. D. O. Engelen, P.' G. Gallée te Vorden, Mejuffr. Micliielsen, P. J. Mesker, Jhr. Mr. Mollerus te Apel doorn, M. Na elf te Lochem, Mr. A. J. Baron van Nagell te Lochem, R. Hendriks te Voorst, Notaris Everts te Twello, L. J. Spier, mej. H. C. v. d. Chijs. Directeur der school N. van der Hoef (Coehoornsingel). Aan de school wordt onderricht gegeven in de hout bewerking (driejarige leergang) door den heer J. Baron. Leerares voor den driejarigen leergang in de nuttige en fraaie handwerken is Mej. C. E. Baerents, assistente Mej. H. Rethmeyer. Leerares in het teekenen tot voor bereiding- voor de kunstnijverheid en in de kunstge schiedenis, Mejuffr. J. Ligtvoet. Leerares in den leergang voor het kostuumknippen en maken, Mej. Chr. Kempf. Leeraren in het rechtlijnig teekenen N. v. d. Hoef, tevens Directeur, in liet handteekenen J. Vleming. Het schoolgeld bedraagt niet minder dan f10 en niet meer dan f 35 's jaars en wordt vastgesteld door het bestuur in ver band met den aard der betrokken leergang. Het bestuur is be voegd, leerlingen tegen een verminderd schoolgeld of geheel kos teloos toe te laten. De leerlingen, die een volledigen dagleergang volgen, zjjn verplicht de lessen der Burgeravondschool bij te wonen. De leerlingen, die buitenaf wonen, genieten eene vermin dering op hunne reiskosten tengevolge van de gunstige beschikking der Maatschappij tot Expl. v. S. S. voor leerlingen van industrie- en ambachtscholen. Het aantal leerlingen bedraagt thans 85. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. Onderwijzers J. Heskes en H. J. Addink. Onderwijs in de gymnastiek, het exerceeren met het geweer, het schermen en het batonneeren. Leergeld f 6 per jaar. Het

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1908 | | pagina 86